Lütfen bekleyin..

Akyol'dan Bahçeli'ye "fikir dönekliği" cevabı!

12 Mayıs 2017, 09:15

Gazeteci Taha Akyol, Bahçeli'nin kendisine yönelik kullandığı "Fikir dönekliğinin nişanesi bir kalem ve karakter zaafının E.Semih Yalçın ismini ömrü boyunca aklından çıkaramayacağı günler yakındır" ifadesine yanıt verdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli ile Akyol arasında yaşanan gerilim, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın şu ifadeleri kullanması ile başlamıştı:

EMİR KULUDUR, KAPI KULUDUR

"Biz biliyoruz ki Akyol da Ergin de sahibinin sesidir, emir kuludur, kapı kuludur. Onlar kendi kendine şakımamaktadır, onları yemleyerek teşvik eden ve bir hedefe kanalize eden eller vardır. Referandumu genel seçim yerine koyup değerlendirerek MHP'nin kaybettiğini öne sürenler, hem akılsız hem de meczup ve illetlidir. Gazetecilik kisvesi içinde MHP'ye yönelen saldırılar hedefini bulursa, bu sadece 'Hayır'cılar korosunun ekmeğine yağ sürmeyecek, aynı zamanda dolaylı yoldan FETÖ'nün yeniden palazlanmasına, kripto FETÖ'cülerin saklandıkları yerlerde muhafazasına hizmet edecektir."

İSMİNİ ZİKRETMEYE LAYIK GÖRMÜYORUM

Yalçın'ın kendisi ve köşe komşusu Sedat Ergin'e yönelik olarak sarf ettiği sözlere tepki gösteren Akyol,  Bahçeli'ye yönelik olarak yaptığı çağrıda "Bu sütunda ismini zikretmeye layık görmediğim, muhatap almaya tenezzül etmediğim bir partiliniz bana, Sedat Ergin’e ve Doğan Yayın Grubu’na ancak kendisine yakışan seviyesiz bir dille saldırdı" demişti.

HARCIN DEĞİLDİR

Devlet Bahçeli ise Semih Yalçın'dan "İsmini zikretmek istemediğim partiliniz" diye bahseden Taha Akyol'a tepki göstermişti. Bahçeli'nin konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalar şöyleydi: "Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol bugünkü köşesinde şahsıma özel not yazmış. Yazdıklarını okudum. Beş paralık feneri, o kadar yanışı var! Bu sakil ve silik kalem sahibi, Genel Başkan Yardımcımız E.Semih Yalçın’ı kast ederek, 'ismini zikretmeye tenezzül etmedim' diyor. Taha Akyol bilesin ki, senin ismini anmaya layık bulmadığın dava arkadaşım E.Semih Yalçın’a dil uzatman bir kere harcın ve haddin değildir"

SEN HİÇ AYNAYA BAKTIN MI?

"Kaldı ki, senin hiçbir ülkücü üzerinde kanaat yürütme, yorum yapma, fikir paylaşma hakkın yoktur. Sen kim E.Semih Yalçın’a hakaret kimdir? Değerli dava arkadaşım E.Semih Yalçın davasında zerre kırıklığı olmayan bir inanmışlıktadır. Peki, sen hiç aynaya bakarak kendini tarttın mı?"

SEN BUNLARDAN HANGİSİSİN?

"Atalar boşuna söylememiş: Aç koyma hırsız olur, çok söyleme yüzsüz olur, çok değme arsız olur. Taha Akyol sen bunlardan hangisisin? Y.Has Hacib diyor ki: 'Terbiyesiz kişiden uzak dur, kaç; terbiyeli kişiye benden bin alkış.' Terbiyesizden kaçmayacak,maskesini indireceğiz"

FİKİR DÖNEKLİĞİNİN NİŞANESİ BİR KALEM

Fikir dönekliğinin nişanesi bir kalem ve karakter zaafının E.Semih Yalçın ismini ömrü boyunca aklından çıkaramayacağı günler yakındır. Y.Has Hacib yine şunu söylemiş: 'Dinginlik ve tevazu aklın tavrıdır; akılsız insanlar tümden yılkıdır.' Yılkıdan adam çıkmaz,ahlak görülmez. Hafıza kayıtlarımızdan çoktan düşmüş Taha Akyol’un özel notunu aynen iade, kendisini de layık olduğu yokluk ve hiçliğe havale ediyorum"

YAKIN ZAMANDA ERDOĞAN'A NELER SÖYLEMEDİ NELER

"Atatürk konusu" başlığıyla yayımlanan (12 Mayıs 2017) yazısında "Bu onun tarzı, yakın zamana kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, partisindeki muhalif arkadaşları hakkında neler söylemedi, neler" ifadesini kullanan Akyol, "Bana gelince, üslubum, fikirlerim, araştırmalarım kitaplarımda, belgesel ve yazılarımda bellidir" dedi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Demirören Grubu'nun Doğan TV Washington Temsilciliği pozisyonunu kapatm..
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=