Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den Taha Akyol'a Cevap

10 Mayıs 2017, 22:21

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, köşesinden kendisine not gönderdiğini söylediği Taha Akyol’a cevap vererek, “Hafıza kayıtlarımızdan çoktan düşmüş Taha Akyol’un özel notunu aynen iade, kendisini de layık olduğu yokluk ve hiçliğe havale ediyorum” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Hafıza kayıtlarımızdan çoktan düşmüş Taha Akyol'un özel notunu aynen iade, kendisini de layık olduğu yokluk ve hiçliğe havale ediyorum" Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol bugünkü köşesinde kendisine özel not yazdığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Yazdıklarını okudum. Beş paralık feneri, o kadar yanışı var. Bu sakil ve silik kalem sahibi, Genel Başkan Yardımcımız E. Semih Yalçın'ı kast ederek, 'ismini zikretmeye tenezzül etmedim' diyor.

Taha Akyol bilesin ki, senin ismini anmaya layık bulmadığın dava arkadaşım E. Semih Yalçın'a dil uzatman bir kere harcın ve haddin değildir. Kaldı ki, senin hiçbir ülkücü üzerinde kanaat yürütme, yorum yapma, fikir paylaşma hakkın yoktur. Sen kim E. Semih Yalçın'a hakaret kimdir? Değerli dava arkadaşım E. Semih Yalçın davasında zerre kırıklığı olmayan bir inanmışlıktadır. Peki, sen hiç aynaya bakarak kendini tarttın mı? Atalar boşuna söylememiş, ' aç koyma hırsız olur, çok söyleme yüzsüz olur, çok değme arsız olur.' Taha Akyol sen bunlardan hangisisin? Y. Has Hacib diyor ki, 'terbiyesiz kişiden uzak dur, kaç; terbiyeli kişiye benden bin alkış.' Terbiyesizden kaçmayacak, maskesini indireceğiz. Fikir dönekliğinin nişanesi bir kalem ve karakter zaafının E. Semih Yalçın ismini ömrü boyunca aklından çıkaramayacağı günler yakındır. Y. Has Hacib yine şunu söylemiş, 'dinginlik ve tevazu aklın tavrıdır; akılsız insanlar tümden yılkıdır.' Yılkıdan adam çıkmaz, ahlak görülmez.

Hafıza kayıtlarımızdan çoktan düşmüş Taha Akyol'un özel notunu aynen iade, kendisini de layık olduğu yokluk ve hiçliğe havale ediyorum.

**************

TAHA AKYOL NE YAZMIŞTI?

Hürriyet yazarı Taha Akyol, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın kendisi ile köşe komşusu Sedat Ergin'e yönelik olarak kullandığı ''Kendini Türkiye'nin en büyük gazetesi sanan bir boyalı magazin mevkutesi, 2016 Ekim'den bu yana işi-gücü bırakıp MHP aleyhtarlığına soyunmuştur" ifadesiyle ilgili olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulundu. 

"Bu sütunda ismini zikretmeye layık görmediğim, muhatap almaya tenezzül etmediğim bir partiliniz bana, Sedat Ergin’e ve Doğan Yayın Grubu’na ancak kendisine yakışan seviyesiz bir dille saldırdı" diyen Akyol sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Bahçeli’nin bilmesini isterim; bu tür seviyesiz saldırılar bizi bildiğimiz doğruları olgun ve medeni bir üslupla yazmaktan alıkoyamaz. Doğan Medya Grubu’nun yayın ilkeleri de her şart altında geçerli olacaktır."

Yalçın, Ergin ve Akyol'a yönelik olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz biliyoruz ki Akyol da Ergin de sahibinin sesidir, emir kuludur, kapı kuludur. Onlar kendi kendine şakımamaktadır, onları yemleyerek teşvik eden ve bir hedefe kanalize eden eller vardır. Referandumu genel seçim yerine koyup değerlendirerek MHP'nin kaybettiğini öne sürenler, hem akılsız hem de meczup ve illetlidir. Gazetecilik kisvesi içinde MHP'ye yönelen saldırılar hedefini bulursa, bu sadece 'Hayır'cılar korosunun ekmeğine yağ sürmeyecek, aynı zamanda dolaylı yoldan FETÖ'nün yeniden palazlanmasına, kripto FETÖ'cülerin saklandıkları yerlerde muhafazasına hizmet edecektir."

Taha Akyol'un "Avrupa günü" başlığıyla yayımlanan (10 Mayıs 2017) yazısının ilgili bölümü şöyle:

Devlet Bahçeli'ye not

Bu sütunda ismini zikretmeye layık görmediğim, muhatap almaya tenezzül etmediğim bir partiliniz bana, Sedat Ergin’e ve Doğan Yayın Grubu’na ancak kendisine yakışan seviyesiz bir dille saldırdı.

Referandum yazılarımızda MHP’ye eleştiri bile yöneltmemiş, sadece referandum rakamları ve araştırma kurumlarının bulguları üzerinden analiz yapmıştık. Ülkücü taban önemli oranda hayır oyu vermişti.

Buna tepkisi küfretmek, çamur atmak oldu; mukabil bir araştırma, bilimsel bir analiz sunamadı.

Çünkü yazdıklarımız bilimsel verilere dayanıyordu.

Bu tür analizler için geçmişte Bahçeli’nin telefon açıp teşekkür ettiği de olmuştu.

Sayın Bahçeli’nin bilmesini isterim; bu tür seviyesiz saldırılar bizi bildiğimiz doğruları olgun ve medeni bir üslupla yazmaktan alıkoyamaz. Doğan Medya Grubu’nun yayın ilkeleri de her şart altında geçerli olacaktır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ercan
408 gün önce
eridiniz gittiniz haLEN akp ile ayakta durmaya çalışıyorsunuz yazıklar olsun, sen ve yönetimin defolun gidinnnnnnn.....................
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Koray Aydın canlı yayında konuştu...
İYİ Partili Nuri Okutan seçim sonrası için yapılan hazırlıklar hakkında bil..
Akşener coşkulu kalabalığa hitap etti...
İttifakta ipler pamuk ipliğine bağlı... İşte son gelişmeler...
BBP'nin önemli isminden flaş açıklama: Oy vermeyin...


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=