Lütfen bekleyin..

Koray Aydın: MHP bizim baba ocağımızdır, Benim ve arkadaşlarımın B planı yoktur!

19 Nisan 2017, 15:33

Koray Aydın'dan Başkanlık Referandumu sonrası önemli açıklamalar...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP BİZİM BABA OCAĞIMIZDIR, BENİM VE ARKADAŞLARIMIN B PLANI YOKTUR

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı ve MHP Genel Başkan adaylarından Koray Aydın, “Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur. MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey hiçbirimize kolay bir başarı vadetmemiştir. Biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz. MHP tüm asaleti ve kudretiyle mazisi derin ve köklü gönül sarayımızdır.  Dirilişimiz muhakkak ki köklerimizdedir. Unutmayalım, eski Dolmabahçe, yeni gecekondudan evladır.” dedi.


 

YETKİ SAHİPLERİ, MAĞLUBİYETİN FATURASINI ÜSTLENMELİDİR

Yaptığı basın açıklamasında MHP Genel Merkez Yönetimini sert bir dille eleştiren Koray Aydın Referandum sonuçları göstermektedir ki, bu hayırın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir. Milliyetçi – Ülkücü camia, iradesinin ipoteksiz olduğunu, hak bildiğini haykırmaktan geri durmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır. Bu tavır ve dik duruş ciddi bir demokrasi dersidir. İstişaredeki rahmeti aramayanlar, ülküdaşları ile aralarında oluşan uçurumu görmezden gelmeye devam edemezler. Milliyetçi – Ülkücü camiayı geri dönülmez bir yola sürükleyenler, bu yolda yalnız kalmışlardır. Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir anlayışını hiçe sayanlar, eloğlunu el üstünde tutarken, ülküdaşına itibar etmeyenler büyük bir mağlubiyetin de muhatabıdır. Bu mağlubiyetin faturasını yine yetki sahipleri üstlenmelidir.” Şeklinde konuştu.

BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR

Referanduma yüksek katılımdan dolayı Türk milletine teşekkür eden ve seçimlere şaibe karıştıran kişi ve kurumları eleştiren Koray Aydın, ülküdaşlık hukukunun evet-hayır tartışmalarına terk edilmeyecek kadar kutsal olduğunu ifade ederek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Aydın şöyle devam etti: Birlik olma bilincindeki rahmeti gözetmeli ve ayrılıktaki azaptan korkmalıyız. Bu sebeple, hiç kimse referandum sonuçlarından pay çıkararak, yörük sırtında kurban kesmeye kalkmasın.

Koray Aydın’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

“Aziz Türk milleti, değerli vatandaşlarım.

Ülke olarak çok önemli bir dönemeci geride bıraktık.

16 Nisan referandumunda milletimiz, yüksek bir katılımla demokrasiye olan güvenini bir kez daha sergilerken, millet iradesini ağzından düşürmeyenler, şaibeli bir neticenin doğmasına ve bu yüksek katılıma leke düşmesine sebebiyet vermişlerdir.

Fakat aziz milletimiz her şeye rağmen, büyük bir eşitsizliğe, devlet gücünün iktidar propagandasına alet edilmesine ve yetim hakkının sömürülmesine yine de hatırı sayılır bir HAYIR demiştir.

Referandum sonuçları göstermektedir ki, bu hayırın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir.

Milliyetçi – Ülkücü camia, iradesinin ipoteksiz olduğunu, hak bildiğini haykırmaktan geri durmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır.

Bu tavır ve dik duruş ciddi bir demokrasi dersidir. İstişaredeki rahmeti aramayanlar, ülküdaşları ile aralarında oluşan uçurumu görmezden gelmeye devam edemezler.

Milliyetçi – Ülkücü camiayı geri dönülmez bir yola sürükleyenler, bu yolda yalnız kalmışlardır.

Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir anlayışını hiçe sayanlar, eloğlunu el üstünde tutarken, ülküdaşına itibar etmeyenler büyük bir mağlubiyetin de muhatabıdır.

Bu mağlubiyetin faturasını yine yetki sahipleri üstlenmelidir.

Referandum sürecinin ilk gününden itibaren dile getirdiğim gibi, ülküdaşlık hukukumuz evet-hayır tartışmalarına terkedilemeyecek kadar kutsaldır.

Birlik olma bilincindeki rahmeti gözetmeli ve ayrılıktaki azaptan korkmalıyız.

Bu sebeple, hiç kimse referandum sonuçlarından pay çıkararak, yörük sırtında kurban kesmeye kalkmasın.

Bir an bile tereddüt etmeden yeniden dile getiriyorum, Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur.

MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey hiçbirimize kolay bir başarı vadetmemiştir. Biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz.

MHP tüm asaleti ve kudretiyle mazisi derin ve köklü gönül sarayımızdır.

Dirilişimiz muhakkak ki köklerimizdedir.

Unutmayalım, eski Dolmabahçe, yeni gecekondudan evladır...”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kral
339 gün önce
bu referandum birilerine ders verme
birilerine üstünlük sağlama
iktidara oturma meselesi değil memleket meselesidir. Mağlubiyet kabul etmek meşruiyeti olmayan bir referandumu tanımak ülkemizi geri dönüşü olmayan bir yola sokar.
bir vatandaş olarak bu referandumu tanımıyorum.
Ülkemin federatif parçalara ayrılmasını kesinlikle kabul etmiyorum.
kim usulsüzlük yapmışsa kim hakkımızı çalmışsa Yüce Allah'a havale ediyorum.
selim
339 gün önce
imzamı atarım çok güzel açıklama Saygılarımla yiğit adam koray aydın
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=