Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den 9 maddelik seçim genelgesi!

15 Ağustos 2013, 15:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara genelge gönderdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai ANKARA MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara genelge gönderdi.

Bahçeli yayınladığı genelgede MHP'ye yeni tezgahlar kurulacağını ifade etti:

AKP hükümetinin partimizin yükselişini kırabilmek, heyecanını törpüleyebilmek, hızını yavaşlatabilmek amacıyla yeni komplolar planladığı, yeni karalama kampanyaları imal ettiği ve içe dönük tartışmaları tahrik etmek için elini ovuşturduğu gelişmelerle sabittir.

Bahçeli'nin Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara gönderdiği Genelge'de yer alan maddeler şöyle: "

1) 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri'nde 'aday adayı' olmak isteyen il, ilçe ve belde teşkilatlarımızın başkan ve yöneticileri 1 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar yürüttükleri görevlerinden ayrılacaklardırArkasından da 9 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar resmi başvurularını yapacaklardır. Kamu görevinde bulunanların başvurusu ise Yüksek seçim Kurulu'nun açıklayacağı seçim Takviminden sonra mümkün olabilecektir. Şüphesiz Mahalli İdareler seçimleri'nde aday olmak her dava arkadaşımın, her teşkilat yöneticimizin hakkıdır. Çünkü partimizin her yöneticisinde bu liyakat ve yeterlilik ziyadesiyle mevcuttur. Ancak bu demokratik hak kullanılırken teşkilatların işleyişini ve yönetimini sarsacak boşalmalara, eksilmelere ve zaafiyetlere ortam açmamak asıl olmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ana omurgası olan teşkilatların faal halde çalışması ve istifalarla boşluğa düşmemesi çok önemli olup, herkes bu konuda duyarlı harekete edecektir.

2) Türkiye'nin önünde çok zorlu günler vardır. Mahalli İdareler seçimleri'ne kadar hükümet ve bölücü çevreler tarafından her türlü kışkırtma, nifak, dedikodu, itham ve suçlamanın yapılması kaçınılmazdır.

Bu itibarla partimizin resmi açıklamaları dışında hiçbir beyan, söz ve değerlendirmeye itibar edilmeyecek, bozgunculara fırsat verilmeyecek, tam bir kenetlenmeyle fırsatçılara göz açtırılmayacaktır.

3) AKP hükümetinin partimizin yükselişini kırabilmek, heyecanını törpüleyebilmek, hızını yavaşlatabilmek amacıyla yeni komplolar planladığı, yeni karalama kampanyaları imal ettiği ve içe dönük tartışmaları tahrik etmek için elini ovuşturduğu gelişmelerle sabittir.

Ne olursa olsun hiçbir çekişmenin, kutuplaşmanın, kavganın ve sonu olmayan anlaşmazlığın tarafı olunmayacak, başarımızı ve ülkülerimizi gölgeleyecek ilişki ve irtibatların içinde bulunulmayacak, asılsız, mesnetsiz ve uydurma nitelikli haber, mesaj ve söylentilere kulak asılmayacaktır.

4) Mahalli İdareler seçimleri'ne hazırlık aşamasında vatandaşlarımızın hepsine ulaşılacak, hepsiyle yüz yüze diyaloglar kurulacak ve herkesin derdi dinlenecektir.

İnsan merkezli siyasetimizin tüm yönleri gösterilecektir.

Yorgunluğa, yılgınlığa ve atalete teslim olmadan yerel yönetimlerdeki vizyonumuz paylaşılacaktır.

Mahalli düzeyde hazırlanan projeler, getirilen teklif ve vaatler, belediye hizmetleri konusundaki reform nitelikli çalışmalar bıkmadan, usanmadan ve süreklilik içinde anlatılacak ve aktarılacaktır.

5) Mahalli İdareler seçimleri'ne katılacak her düzeydeki değerli dava arkadaşım il, ilçe ve beldelerinin sorunlarına tümüyle vakıf olacaklar, herkese eşit ve aynı ölçüde yaklaşacaklar, kimseyi ayırmayacaklar, kimseyi dışlamayacaklar, kimseyi itmeyeceklerdir.

Ve yörelerinin meselelerine karşı mutlaka etkili, donanımlı ve kapsayıcı çareler üreteceklerdir.

6) seçimlerin propaganda döneminde kullanılacak afişlerin, ilanların, pankartların, dövizlerin, sloganların mahalli özellikler dikkate alınarak hazırlanmasının yanında, partimizin ilke ve esaslarıyla ters düşmemesine titizlik gösterilecektir.

7) Mahalli İdareler seçimleri'nin önemi ısrarla anlatılacak, oy vermenin değeri paylaşılacak, partimizin hedefleri, Türkiye'yle ilgili faaliyet ve hazırlıkları berrak şekilde tanıtılacak, vatandaşlarımız saygı ve nezaket ölçüsünde ikna edilecek ve tüm gönüller kazanılacaktır.

8) Mahalli düzeyde çalışmalar yapılırken fikir ayrılıklarına düşmemek amacıyla; Genel Merkezin açıklamaları, duyuruları, Genel Başkan'ın konuşma ve değerlendirmeleri analiz edilip siyasi ve ideolojik ifadelerin sınırı bu kapsamda belirlenecektir.

9) Partimizin resmiyette kullandığı sembol ve işaretlerin dışında farklı anlamlara çekilebilecek hiçbir materyal kullanılmayacaktır.

Bundan önce yayımlanmış 'Genelgeler' de yürürlükte olup muhteviyatlarındaki hükümler geçerliliğini aynen koruyacaktır."

Etiketler : mhp, akp, bahçeli, yerel seçim
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kamil tunç
1679 gün önce
A.k.pnin ve tayyeap efendinin gaz alma makinesi...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=