Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den teşkilatlara kongre genelgesi

08 Ekim 2016, 18:36

Bahçeli, MHP'de yaşanacak kongre süreciyle ilgili genelge yayınladı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli, gönderdiği genelgede şu ifadeleri kullandı: 

1- Başkanlık Divanımızın 28 Aralık 2015 tarihinde almış olduğu tavsiye kararı, ardından Merkez Yönetim Kurulumuzun 10 Ocak 2016’da bu tavsiye kararı onaylamasıyla 12. Olağan Büyük Kurultayımızın 18 Mart 2018’de yapılması kararlaştırılmıştır.

Yine Merkez Yönetim Kurulumuzun mezkur tarihte aldığı kararla; büyük kurultayımıza hazırlık süreci çerçevesinde ilçe kongrelerimiz 9 Ekim 2016’da başlayıp 30 Nisan 2017’de tamamlanacak; il kongrelerimiz 4 Haziran 2017’de başlayıp 5 Kasım 2017’de sonuçlandırılacaktır. Tüm teşkilatlarımız kongrelerini bu tarihlere uygun şekilde planlayacak ve gereğini eksiksiz ifa edecektir.

2- Milliyetçi Hareket Partisi 1 Kasım 2015’den sonra çok şiddetli ve benzerlerine çok az rastlanmış kara bir dönem yaşamıştır.

Partimizi boyunduruk altına almak, önünü kesmek, sinsi senaryolara müzahir ve müsait hale getirmek için olağanüstü operasyon süreci aylarca sürdürülmüştür.

Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapan çevreler 15 Temmuz’dan sonra geri çekilmiş veya duraksamış gibi görünseler de, buldukları ilk fırsatta tekrar, bir kez daha şanslarını deneyeceklerdir.

Bu nedenle önümüzdeki ilçe ve il kongre süreçlerinde partimizin içine sızmaya, tabandan tavana yuvalanmaya çalışan ve Milliyetçi-Ülkücü Hareketin haysiyet ve hassasiyetlerini taşımayanlara karşı gereken dikkat ve uyanıklık tam olarak gösterilecektir.

Ve bunların parti yönetimlerine nüfuz etme mücadelelerine izin verilmeyecektir.

3- İlçe ve il kongrelerinin demokratik teamüller dâhilinde, karşılıklı saygı ve hoşgörü sınırları içerisinde sürdürülmesi ve rekabete kucak açması için herkes üzerine düşeni yapacak, hizip ve çatlakların doğmasına, kavga ve huzursuzlukların oluşmasına asla fırsat verilmeyecektir.

4- Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyümesini çekemeyenlerin bitmek bilmeyen oyunları, millet nezdinde artan itibar ve teveccühünü kıskananların varlığı her zamankinden çoktur ve bunların yeni senaryoları beklenmelidir.

Sosyal medya ve diğer platformlarda partimizi ve yöneticilerini hedef alan karalama kampanyalarına, iftira ve asılsız haberlere kulak asılmayacak, hatta konuyla ilgili hukuki yollara anında başvurulacaktır.

5- Kongrelerimizde FETÖ ve diğer suç örgütleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı ve illiyet bağı tespit edilenler kesinlikle ayıklanacak, partimizle ilişikleri kesilecektir.

6- Akıl, sabır, sağduyu ve büyük bir metanetle üzerimizde hesap yapanların oyunları boşa çıkarılacak, teşkilatlarımıza ve kongre salonlarına girenler ve çıkanlar takip edilecek, şüpheli simalarla ilgili vakit kaybetmeksizin güvenlik güçleri bilgilendirilecek, disiplin ve olgunluk içinde demokrasi şölenimizin icra edilmesi sağlanacaktır.

7- Elbette yapılacak kongreler kutlu davamıza gönül vermiş arkadaşlarımın demokratik bir yarışı olacaktır.

Kongrelerin neticesi ne olursa olsun; küskünlüğe ve gruplaşmalara asla ortam verilmemesi gerekmektedir.

Bizim açımızdan taşınan görevin fazilet ve sorumluluğu, elden ele değişerek ve pekişerek gelecek nesillere intikal ettirilecektir.

Kongrelerin demokratik ikliminde öne çıkan değerli dava arkadaşlarım, kazanan yâda kaybeden tasnifine tevessül etmeden herkesi kucaklayacak ve hep birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısı için çaba göstereceklerdir.

Teşkilatta birlik, sahada birlik, söylemde birlik ve ülküde birlik için herkes üzerine düşen vazifeyi azami derecede yerine getirecektir.

8- İçinden geçtiğimiz nazik dönemde hiçbir çatışmanın tarafı ve muhatabı olunmayacak, saldırı ve provokasyonlar karşısında soğukkanlı ve hukuka bağlı hareket edilecektir.

9- Kongrelerdeki üslubun, kamuya açık olarak dile getirilen görüşlerin ve yapılan yorumların mutlaka parti politikalarına uygun olması ve bunun dışına çıkılmamasına özen gösterilecek, önem verilecektir.

10- Genel Merkez yazılı basın açıklamaları, TBMM Grup Toplantı konuşmaları, genelgeler, diğer konuşma ve beyanatlar titizlikle takip edilecek ve siyasi görüşlerin sınırı bu alanlara bağlı kalacaktır.

11- Partimizi, “12. Olağan Büyük Kurultay”ına götürecek il ve ilçe kongrelerinde, belirlenmiş görsel ve söylemlerin dışında herhangi bir propaganda materyali kullanılmayacaktır.

12- Ülkücü görünerek, kimliğimizi kullanarak bizi zayıflatmaya çalışan riyakârlara, çıkarcılara ve münafıklara mutlak surette dikkat edilecek; internet medyası üzerinden; dergi, dernek, vakıf, oluşum, platform vasıtalarıyla partimizi hedef alan yayınlara geçit ve ödün verilmeyecektir.

Etiketler : MHP, Bahçeli, MHP kurultay,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kurtuluş
528 gün önce
sayın bahçeli hoca okulda şu dersi anlatmış
tahtaya 1 yazıp buna kişilik demiş
1 yanına sıfır ekleyip 10 bu başarıdır demiş
bir sıfır daha eklemiş 100 ve bu tecrübedir demiş
100000 sıfırlar böyle uzayıp gitmiş
ama sonunda baştaki biri silip 00000 1 olmayınca yani kişilik olmayınca sıfırlar hiç bir işe yaramaz demiş.

bende şunu diyorum iyi de hocam sen on beş yıldır sıfırları niye sürekli sola yazıyorsun.
0000000.1 malesef bizlerdeki değerin şu anda bu...
filozof fehmi
528 gün önce
ana okuldan beş,
ilkokuldan on beş
ortaokuldan gene beş,
liseden bir beş daha,
üniversiteden de beş
iş arkadaşlarından da bir beş
komşulardan da beş arkadaşını bul ve bahçeliyi iktidar yap.
bu hesapta anlaşılmayan bir şey var mı?
enver
529 gün önce
hadi hep birlikte gülelim ya basbugunun coccuklari bile partiyi terk etti senin yüzünden daha o koltkta ne oturuyyorsunki birde ülkücü lere ayar vermiye kalkiyor sen önce ülkücü olda ülkücülerin önünü ac ve git artik
mustafa
529 gün önce
Ne büyüme 80 den 40 vekile düşmek nasıl büyümekse Kaç belediye kalacak elinde göreceğiz ,23 e 4 ekle 27 eder 27, 1 ekle çıkan sonucu 2 ye böl 14, 4 ekle 18 eee 2018 de kongre yapacağız uydu sanırım, ben anlamadım ama
Ali
529 gün önce
Teskilatmi bıraktın sen kongreni Osmanlı ocaklarında sarayda yap
misafir
530 gün önce
bahçelinin oy oranı yüzde 0.0.1
kral
530 gün önce
ilk genel seçimlerden sonra akp lilerin seninle nasıl alay edip güldüklerini görür gibiyim.
misafir
530 gün önce
bu metin yazılarak şevkat çetin ve bahçeli ye gönderilmiştir
ali
530 gün önce
Allahın belası herif yanındaki uçkur duskunu ayyaslarida al git. Sana oy verirsem haram olsun
arıkan
530 gün önce
kim takar senin kurultayını
biz ülkücüler çoktan feshettik başkanlığını.
2018 de kendiniz çalar kendiniz oynarsınız artık.
zannetme ki ülkücüler MHP yi sevenler yok olacak
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=