Lütfen bekleyin..

Sinan Oğan'dan ihraçlara tepki!

21 Eylül 2016, 18:19

MHP Genel Başkan adaylarından Oğan, 3 kişilik çağrı heyetinin ihraç edilmesi ve Ülkücülerin gözaltına alınmasıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Oğan, bu kararları kabul edebilmek mümkün değildir dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Merkezi'nin mahkemenin yetkili kıldığı 3 kişilik Çağrı Heyet'ni ihraç etme girişimine, tepkiler artarak devam ediyor. Genel Başkan adayı Oğan, karar karşısında çok sert bir açıklama yayınladı.

Oğan, açıklamasında adliye koridorlarında ifade vermek için bekletilen yazarımız İslamoğulları ve diğer ülkücülere de sahip çıktı.

İşte Oğan'ın o açıklaması:

“Türk milleti ve ülkücü kamuoyunun dikkatine,

Türkiye Cumhuriyeti maalesef tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşamaktadır. FETÖ’cü darbe girişimine karşı başta Türk Milliyetçileri olmak üzere milletimizin bütün fertleri birlik ve beraberlik ruhuyla mücadele etmiş ve bu mücadeleden başarıyla çıkmıştır. Böyle günler milletçe ve camiamız olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdir. Ancak maalesef ki, bu günlerde birlik ve beraberlik sağlanması, bütün Ülkücü Milliyetçi camia ile kucaklaşılması gerekirken teşkilatlar kapatılmakta, Ülkücüler partiden ihraç edilmektedir.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından resmi olarak yetkilendirilen Çağrı Heyeti Üyelerimiz, ömürlerini bu davaya vakfetmiş, kimisi parti kurucusu, kimisi ilçe, il başkanı olan ülküdaşlarımız Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç, haksız ve hukuksuz bir şekilde partimizden ihraç edilmiştir. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bu hukuksuz karar hem vicdanları yaralamış ve hem de ülkücü milliyetçi camiada büyük tepki doğurmuştur.

Diğer taraftan Genel Merkezimize sunulan noter onaylı imzalar ve akabinde gerçekleşen Olağanüstü kurultaysürecinde Kurultaya katılım sağlayan her birisi camiamız içerisinde ve bulundukları çevrede son derece saygın birer ülkücü olarak bilinen delegelerimizin, il ilçe başkanı, belediye başkanlarımızın birer olağan şüpheli, suçlu gibi savcılıklara çağrılması da devam etmektedir.

Olağanüstü kurultaya katılan delegasyonumuzu ve işlem tesis eden resmi mercileri sahtekârlık ve sahte belge tanzim etme iddiaları ile suçlamak, delegelerimiz hakkında soruşturma açtırmak suretiyle adeta bir itibar suikasti gerçekleştirmek de camiamızda tamiri zor yaralar açmaktadır.

Teşkilatların kapatılması veya mevcut yönetim anlayışına itiraz ederek parti tüzüğümüzden kaynaklanan hukuki haklarını kullanan delegelerimizin ihraç edilmesi, aynı zamanda savcılığa çağırtılması çözüm değildir ve olmamıştır. Çözüm bellidir, çözüm ülkücü iradenin tecelli edeceği Kurultay salonudur.

Ancak bu demokratik, hukuki, ahlaki ve akl-ı selim yöntem yerine ihraç, fesih, kapatma, görevden alma ve en kötüsü ülkücülerin adliye koridorlarında sanık durumuna düşürülmesi izahı ve telafisi mümkün olmayan bir tutumdur.

 Yenikapı’daki demokrasi söylemi, Balgat’ta da tezahür etmelidir. Çünkü, güçlü Türkiye’ye giden en önemli yollardan biri de ülkücülerin güçlü birlikteliğinden ve parti içine sirayet edecek demokrasi anlayışından geçmektedir. Çağrı heyetinin ihracı, imza veren yüzlerce üst kurul delegemizin sadece imzalarının değil, helal emeklerinin, demokratik haklarının gaspıdır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 10 Temmuz tarihinde yapacağını ilan ettiği Kurultay’dan vazgeçmesi akıllarda yerini korurken, kurultayın gerekliliği bu vesileyle bir kez daha anlaşılmıştır.

Çağrı heyetimizin değerli üyeleri ile ülkücü delegelerimizin her türlü hak ve hukukları bizim teminatımız altındadır. Ülküdaşlarımıza reva görülen her türlü olumsuz muamelenin sonuna kadar titizlikle takipçisi olacağımız da bilinmelidir. Bu süreçte hukukçu arkadaşlarımız gerekli tedbirleri almakta, lüzumu halinde hukuki müdahalelerde bulunmaya devam edecekleri de unutulmamalıdır.

Ülküdaşlarımızın gönülleri rahat olsun. Başlattığımız onurlu mücadele mutlaka menziline varacaktır. Çağrı heyetimiz vicdanları yaralayacak şekilde ihraç edilse de değişim çağrımızı nihayete, başarıyla erdirmek için her zamankinden fazla çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkücü irade, bedeli ne olursa olsun tecelli edecek ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kaderi sadece ülkücüler tarafından yazılacaktır. Bu gerçeklik karşısında ihraç, kapatma ve gözaltı operasyonlarından medet umanlar elbette hüsrana uğrayacaktır. Sadece Cenab-ı Hakk’ın huzurunda eğilen bu kutlu hareketin haklı neferleri hiçbir hukuksuzluk karşısında boynunu bükmeyeceklerdir.”

Sinan OĞAN

MHP Genel Başkan Adayı

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=