Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan ihraçlara tepki: Artık canımıza yetti !

21 Eylül 2016, 15:56

"Kendisini MHP’yi ihraçlarla değil, iktidar rotasına oturtacak projelerle konuşturmaya ve her biri bu davanın ayrılmaz bir parçası olan tüm ülküdaşlarımızı kucaklamaya davet ediyorum."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Mahkemenin Olağanüstü Kurultayı toplamakla görevlendirdiği 3 ismin MHP Genel Merkezi tarafından ihraç edilmesine Koray Aydın'dan tepki geldi. Aydın yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı ve "Ülkücülerin zihninde ve gönlünde onulmaz yaralar açan bu ihraç süreci artık canımıza yetmiştir." dedi

Koray Aydın ayrıca MHP Genel Merkezi'nin izlediği ihraç politikasının "izah edilemez" bir durum olduğuna dikkat çekerek "Partimizi kuran heyetin içinde yer almış, hayatı boyunca bu kutlu davaya hizmet etmiş isimlerin ihraç edilmesinin izah edilebilir bir yanı yoktur. Hele hele bugün siyaset yaptığımız partimizi kuran bir ismin ihracını, ne bugünkü, ne de gelecek nesillerimize izah edebiliriz." dedi.

İşte Koray Aydın'ın yaptığı o açıklama:

MHP Çağrı heyetini oluşturan dava arkadaşlarımın ihraç edildiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.

İhraç edilen isimlerden Ali Sağır Bey, partimizin kurucularından merhum Başbuğumuzun yol arkadaşlarındandır.

Ayhan Erel Bey ocaklardan yetişmiş, MHP il başkanlığı gibi önemli mevkilerde uzun yıllardır davamıza hizmet etmiş bir arkadaşımızdır. Mehmet Bilgiç kardeşimiz de partimizin İlçe Başkanlığını yapmış ve uzun yıllar davamıza hizmeti ve emeği geçmiş bir ülküdaşımızdır.

Partimizi kuran heyetin içinde yer almış, hayatı boyunca bu kutlu davaya hizmet etmiş isimlerin ihraç edilmesinin izah edilebilir bir yanı yoktur. Hele hele bugün siyaset yaptığımız partimizi kuran bir ismin ihracını, ne bugünkü, ne de gelecek nesillerimize izah edebiliriz.

Bugün ihraç edilen arkadaşlarımız ömrü boyunca Milliyetçi Hareket Partisi’ne hizmet etmişler, başkaca hiçbir oluşum, adres ve yapıda yer almamışlardır.

Tüzüğümüzün İhraç konusu olan “çağrı heyeti üyeliği” de mahkemenin talebi ile gerçekleşmiştir. Arkadaşlarımız, partimizin kongresini suhulet içerisinde gerçekleştirmek için mahkemenin tevdi ettiği görevi yerine getirmişlerdir.

Mahkemenin verdiği bir vazifeyi yerine getirmek, ne zamandan beri ihraç sebebi sayılmaktadır? Karar sahipleri bir an önce bu yanlıştan dönmelidir.

Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi ihraçlar birlik ve beraberliğe değil, ayrışmaya, kutuplaşmaya, küskünlüğe ve dargınlığa hizmet eder.

MHP ihraçlarla değil, parti içi demokrasiye riayet ederek büyüyebilir.

MHP ve Ülkücü Hareket için doğru olan; kendi insanını ihraç etme ve kaybetme değil, ülkücülerin sayısını artırma ve daha fazla insan kazanmadır.

Bugünlerde gerek siyasi hareket olarak gerekse de ülke olarak ayrılığa değil birliğe ihtiyaç duymaktayız.

Bütün milleti darbe karşıtlığı, milli irade, demokrasi ve ortak vatan paydasında birleştiren 15 Temmuz süreci, MHP ve Ülkücü Hareket için ne yazık ki küskünlük, ihraç ve kıyım sürecine dönüşmüştür.

15 Temmuz hain darbe girişiminde de görüldüğü ve anlaşıldığı gibi, Türk milletinin cevher-i aslisi olan MHP ve ülkücüler milli birliğin sigortasıdır.

Kurucu liderimiz Başbuğu Alparslan Türkeş’in her zaman ifade ettiği Yeniden Gönül Seferberliği ilkesine sımsıkı sarılmamız gereken bir dönemde, ihraçlara hız verilmesi, MHP ve Ülkücü Hareket’e gönül verenleri davadan ve partimizden soğuttuğuna artık şüphe kalmamıştır.

Ülkücülerin zihninde ve gönlünde onulmaz yaralar açan bu ihraç süreci artık canımıza yetmiştir.

Millet olarak bütünleşmişken, partimizde yaşanan dışlanma, ayrışma ve ihraçları, yürekleri kan ağlayarak izleyen ülkücüler, "artık yeter" demekte ve bu kıyımlar son bulsun diye haykırmaktadır.

Önce ülkem ve milletim diyen ülkücülerin, sadece partimiz için değil; ülkemiz, milletimiz ve devletimiz için de büyük bir güç olduğu ayan beyan ortadadır.

Bu büyük gücü zayıflatacak, ülküdaşlık bağlarını zedeleyecek, ömrümüzü adadığımız Partimiz MHP’ye ve Ülkücü Hareket’e zarar verecek hareket ve işlemlerden bu davaya bağlı herkesin özenle kaçınması gerekmektedir. 

Burada en büyük görev Sayın Genel Başkanımıza düşmektedir.

Kendisini MHP’yi ihraçlarla değil, iktidar rotasına oturtacak projelerle konuşturmaya ve her biri bu davanın ayrılmaz bir parçası olan tüm ülküdaşlarımızı kucaklamaya davet ediyorum.

Partimizden ihraç edilen ülküdaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyor, ilk ve son durağımız MHP ve Ülkücü Hareket'in birliği, bütünlüğü ve başarısı için mücadelemizin süreceğini bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyorum. (21 Eylül 2016)

Koray AYDIN

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı

19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Süleyman Akkan
548 gün önce
Daha nereye kadar AKP'nin koltuk değneği olacak bu MHP bu ihraçları nefretle kınıyorum ve tekrardan bu kararın gözden geçirilmesini talep ediyorum olmuyor sayın Bahçeli artık senle olmuyor parti daima ileri gidip büyüyeceğine mütamadiyen küçülüyor artık yeter ortamı gençlere bırak ve senin heykelini diksinler böyle devam ederse inanın barajın altında kalacağız merhum Demirel'in bir sözü vardı bir oy bir oydur ne kadar doğru bir söz bizler oy hovardalığı yapmayalım partiyi birbirine küstürmeyelim yıkıcı değil yapıcı olalım ve ihraç edilen partimizin değerli kurucularını ve dava arkadaşlarımızı tekrar partiye davet edelim ve Koray Aydın beyi açıklamalarından ötürü tebrik ediyor ve saygılar sunuyorum
Halil soygeniş
548 gün önce
Artık anlaşıldıki bahçeli MHP için bir hain akp yalakası oldu
Dursunbey Baycan
548 gün önce
Milliyetçileri ve ülkücüleri ihraçla iktidar olamayız.Bizler birbirimizi sevip güvenmedikçe bizlere kimse güvenmez sözümüzüde dinleyen olmaz. Dolayısıyla Sayın Koray Aydın Bey' in tepkisini desdekliyorum.
Ali
548 gün önce
Koray Beyin açıklamasını yürekten destekliyorum Bahçeli Dikkate almalı...
Feyzullah Andak
548 gün önce
Bu kin kime niye yapılıyor,Allah islah eylesin,Normal olmayan herşeyi yapılmakta,bu nezamana kadar devam edecek?bu Nasıl bir hırs Nasıl bir Kin bu kin kime niye niçin kime hizmet ediyor açıklasınlar.
uluğbey
548 gün önce
kapatılan feto okul ve medyasına sahip çıkmıştı sayın bahçeli derhal ihraç edilmelidir.
Milliyetçi Hareket Partisi akepenin koltuk değneği olmaktan kurtarılmalıdır.
acar
548 gün önce
bahçelinin "partiye güvenmediğiniz kişileri getirmeyin" demesi de tam bir komedi.
sayın bahçeli toplanan imza sayısı, delegelerin ve MHP lilerin sana güvenmediğini gösteriyor lütfen MHP yi terkeder misin?
Selim
548 gün önce
MHP'de Değişim Şart Bahçeli gitmeli olmuyor sürekli ihraç nereye kadar...
şukran Atalar.
548 gün önce
Genel baskanımız malesef akp iktidarının uzun bir müddet daha idamesine sebebiyet vermiştir.
Kartal
548 gün önce
Ali Sağır gibi bir ismi İhraç etti genel merkez yazıklar olsun diyorum!
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=