Lütfen bekleyin..

AKP'li Bozdağ'dan Bahçeli'ye 'yalancı' tepkisi

10 Ağustos 2013, 15:52

O iddia AKP'li Bozdağ'a da soruldu...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Genel af yok"muş, yerseniz...

Gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin genel afla ilgili açıklamalarını sorması üzerine, Bozdağ "Gündemimizde genel af yok. Nerden böyle birşeyi çıkartıyorlar. Belli ki iç siyasette birileri vatandaşı kendi arzusu, istikametinde yönlendirmek için yalan uydurmaya başlıyorlar. Bahçeli'nin söylediği yalan" dedi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/5292.jpg

Bozdağ, Aydıncık ilçesine bağlı Baydiğin Belde Belediye Başkanı Osman Uzlu'yu ziyaret ettikten sonra belediye önünde vatandaşlarla bayramlaştı. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ramazan ayını ve bayramı huzur içinde geçirdiğini ancak diğer İslam coğrafyasındaki ülkelerin aynı huzuru yaşayamadığını belirtti.

Türkiye dışında İslam coğrafyasının birçok yerinde ramazan ayı ve bayramın hüzün içinde geçtiğini ifade eden Bozdağ, "Maalesef Suriye'de Esed'ın zulmü sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçti. Mısırda yaşananları biliyorsunuz. Başka yerlerdeki yaşananları takip ediyorsunuz. Biz Suriye'de ve başka yerlerde insanların ölmesine ve öldürülmesine yol açan her hadisenin ülke olarak karşısında durduk. Suriye'de de aynı şekilde Esed zulmunün karşısında mazlum olan insanların yanında yer aldık. Türkiye'ye yakışan da bu" diye konuştu.

Türkiye her dönem darda ve zorda olana yardım elini uzattı

Türkiye'nin sadece bugün değil geçmişte de darda ve zorda olan herkese yardım elini uzattığını anımsatan Bozdağ, Saddam Hüseyin'in Halepçe'de katliam yaptığında Türkiye'nin kapısını yine açtığını söyledi.

Büyük millet, büyük devletin sadece kendi kafasına merhem sürmekle olunamayacağını ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bulgaristan'da soydaşlarımıza zulüm yapıldığında da onların imdadına yine biz yetiştik. Yine 1990'lı yıllarda Bosna'da, Kosova'da başka yerlerde kardeşlerimizin başı dara girince onlara yine biz kucağımızı açmıştık. Hasılı nerede bir sıkıntı varsa Türkiye'den, Türk milletinden yardım isteniyorsa biz onlara yardım elimizi hep uzattık. Hamd olsun bugün Türkiye böylesine güçlü ve kudretli bir ülke. Ekonomisiyle, politikalarıyla, siyasi istikrarıyla güçlü bir noktada. Türkiye, IMF'nin kapısında borç para için beklerken, 70 sente mahkumken 2012 yılında darda ve zorda olan topluluklar ve ülkelere 2 milyar 530 milyon dolar hibe yardımında bulunan ülke konumuna geldi. Hamd olsun biz ülkemizle, milletimizle ve bu yaptıklarımızla sizler adına sizler gibi iftihar ediyoruz"

Türkiye'nin ufkunun da geniş olduğunu ancak yurt içinde ve yurt dışında bundan rahatsızlık duyan çevreler olduğuna dikkati çeken Bozdağ, bazı ülkeler, bazı yapılar, lobiler, sermaye çevreleri ve Türkiye'nin içinde de bunların işbirlikçileri olduğunu söyledi.

Bu çevrelerin siyasi istikrardan, güçlü iktidardan, ekonomik istikrardan rahatsız olduklarını belirten Bozdağ, Türkiye'nin son 10 yıl içinde milli gelirinin nüfusu 15 milyon artmasına rağmen 230 milyar dolardan 786 milyar dolara çıktığını vurguladı.

"Türkiye'de kriz duasına çıkan insanlar var"

Birilerinin, milletin parasını kendi parası gibi gördüğünü ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

"Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını kendilerince bu memleketin sahibi gibi görmüyorlar. Neden? Çünkü vaktiyle seçim olmuş. Oy vermişsiniz sağdan partileri iktidara getirmişsiniz, usanmışsınız. Soldan partilileri iktidara getirmişsiniz ama Ankara'daki iktidar hiç değişmemiş. Medya ve bazı sermaye çevreleriyle faiz lobisiyle beraber milletten iktidar yetkisini almışlar. Tayyip Erdoğan'ı niye sevmiyor bu beyefendiler? Bakın faizler yüzde 60-70'di. Hatta gecelik faizler bizden once yüzde 7 bin 500'leri bulmuştu. Şimdi çiftçi faizleri 0-7 arasına geldi. Esnaf kefaletin faizleri 0-5 arasında değişiyor. Diğer faizler 4,60'a düşmüştü. Gezi olaylarından sonra biraz arttı. Aradaki fark eskiden o faize para verenlerin cebine gidiyordu. Devletin 100 liralık vergi gelirinin 85 lirası sadece faize gidiyordu. Şimdi Allah'a hamd olsun bu vergi gelirimizin sadece yüzde 13'ü yıl içinde faize gidiyor. Bu ne demektir? Faize giden para bütçeye kalıyor. Bütçeye kalan para da Baydiğin'e ve Türkiyemizin her yerine hizmet oluyor."

10 yılda faize gitmesi gerekirken ülkenin bütçesine kalan para miktarının 642 milyar lira olduğunu vurgulayan Bozdağ, "Büyük bir para. Onun için faizden servet üstüne servet koyanlar, kötü yönetimde güç devşirenler bundan rahatsızlar. Ekonomiyi dinamitlemek isteyenler, ülke ekonomik krize girsin diye uğraşanlar, krizden servetleri üzerine servet koyanlar var. O yüzden 'kriz istemezler' demeyin. Türkiye'de kriz duasına çıkan insanlar var. Geçmişte de oldu başka zamanlarda da oldu" diye konuştu.

"Sermaye düşmanı olup da sermayenin kucağına oturmuş adam..."

Bozdağ, sermaye düşmanı olduğunu iddia edenlerin sermayenin kucağına oturduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Şimdi sonbaharda şunlar olacakmış, falan yerde bunlar yapılacakmış, bir takım terör örgütleri, sol gruplar, ulusalcı gruplar, bir takım Atatürkçü geçinen tüccarlar meydanlara inip şunu bunu yapacaklarmış. Vız gelir tırıs gider. Önemli olan marjinal grupların millete rağmen yaptıkları değil. Sermaye düşmanı olup da sermayenin kucağına oturmuş adam dünyanın hiçbir yerinde görmedim. Bizdekiler sermaye düşmanlığı yapıyor, sermayenin kucağına oturmuşlar onun taşeronluğunu, uşaklığını yapıyorlar. Bir yandan 'kapitalizme karşıyız,anti kapitalistiz, anti emperyalistiz' diyorlar, Hem Türkiye'deki hem de uluslararası emperyalistlerin kucağına oturuyorlar. Onların tetikçiliğini yapıyorlar. Böyle birşey olamaz ama Türkiye'de oluyor. Onun için bu münafıkları, iki yüzlü siyaset yaparak milleti aldatmak isteyenleri de hepinizin iyi görmesi lazım. Adamın giydiği tişört 10 bin avro, giydiği ayakkabı 5 bin avro. Bunlardan sermaye düşmanı, anti kapitalist olur mu? Ama maalesef böyle. Adamlar çıkmış konuşuyor. Siz sırça köşklerinizde boğaza nazır içkinizi yudumlarken Türkiye'yi değerlendirerek doğru sonuçlara ulaşamazsınız."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEHMET SAHIN
1679 gün önce
BOZDAG yalaka bir insansin,tayip seninle gurur duyuyor sizuin 7 ceddiniz yalancidir
XXX
1682 gün önce
SURİYE MISIR FİLİSTİN DİYORSUNUZDA KERKÜK MUSUL DOĞU TÜRKİSTANI HİÇ AKLINIZA GETİRİYORMUSUNUZ MERAK EDİYORUM ŞU ANDA SURİYE IRAK VE İRAN MÜSLÜMAN KOMŞU ÜLKELER ONLARLA SORUN YAŞANIYOR FAKAT HAÇLI BAYRAĞI KULLANAN GÜRCİSTANLA ARANIZ ÇOK İYİ SEBEBİ NEDİR MERAK EDİYORUM
SEYFETTİN KARAGÖZOĞLU
1682 gün önce
EYVAH YALANLAMA GELDİYSE KORKUN CÜNKÜ HER YALANLAMALARININ ARDINDAN O YALANLADIKLARI OLAY GERCEKLEŞİYOR
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=