Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'ın gündeminde 'memur zamları' var!

10 Ağustos 2013, 13:41

"Hesap günü geldiğinde AKP’yi, yandaş sendika, yandaş basın veya yandaş zenginler kurtaramayacak, mazlumların ahı sandıkları patlatacaktır."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın "memur zamları ve toplu sözleşme süreci"ne ilişkin bir açıklama yaptı.

MHP'li Aydın Memur-Sen'i "yandaş sendika" olarak nitelerken "Yandaş sendika hükümetle uzlaşmış, memuru satmış ve milyonlara Bayramı zehir etmiştir." ifadelerini kullandı. Koray Aydın ayrıca memurun AKP'den hesap soracağını ifade etti:

Bu mübarek Bayramı kamu çalışanlarına zehir eden, 2014 ve 2015 yıllarını da kabusa çeviren hükümet ve sendika elbet hesap verecektir.

 2014 ve 2015 yıllarında yapılacak seçimler AKP hükümeti için kabusa dönecek, gasp edilen hakların hesabı sandıkta sorulacaktır.

Koray Aydın'ın açıklamaları şu şekilde:

YANDAŞ SENDİKA HÜKÜMETLE UZLAŞMIŞ, MEMURU SATMIŞ VE BAYRAMI ZEHİR ETMİŞTİR

Ramazan Bayramı arifesinde, hükümetin yandaş memur sendikasıyla imzaladığı toplu sözleşme, herkes için tam bir hayal kırıklığı olmuştur.

Cumhuriyet tarihi boyunca böyle rezalet görülmemiş, memurların zam ve özlük hakları kapalı kapılar ardında gasp edilmiştir.

Adeta yangından mal kaçırırcasına, diğer sendikalar yok sayılarak sonuçlandırılan süreç, AKP’nin insaf ve vicdan yoksunluğunun göstergesidir.

Mertliğin ve netliğin hakim olması gereken Toplu Pazarlık ve Toplu Sözleşme sürecinde çalışanlar tam bir “kap-kaç”a kurban gitmiştir.

Toplu Pazarlık ve Toplu Sözleşme sürecinin özeti şudur:

Yandaş sendika hükümetle uzlaşmış, memuru satmış ve milyonlara Bayramı zehir etmiştir.

YANDAŞ SENDİKANIN UZLAŞTIĞI ŞARTLAR, HÜKÜMETİN ÖNERİSİNİN BİLE GERİSİNDEDİR

            Yandaş sendikanın ve yandaş basının olağanüstü çabalarla başarı diye göstermeye çalıştığı sözleşme şartları, tam bir fiyaskodur.

            Öyle ki; yandaş sendikanın uzlaştığı şartlar, hükümetin 2014 yılı için önerdiği %3 + 3 zam oranının bile gerisindedir.

            2014 yılının tamamı için memurun cebine 123 liradan başka bir zam girmeyecek, aile yardımı ve diğer haklar dondurulacaktır.

            2014 yılı için enflasyon farkı ödemesi garantisi kaldırılmış, AKP’nin kazı-kazan mantığıyla memurların geleceğiyle kumar oynanmıştır.

            2015 yılı için hükümetin önerisinin virgülüne dahi dokunulmamış, toplu pazarlık değil, adeta “pazarlıksız toptan satış” yapılmıştır.

            Öğretmenlerimize 1. ve 2. Altı aylık için verilen 75’er liralık ek ödeme ise, çok gecikmiş bir hakkın tesliminden başka bir şey değildir.

            Bütün memurlar için yıllar önce yapılan ek ödeme düzeninde unutulan öğretmenler kısmen hatırlanmış, ancak akademisyenler yine unutulmuştur.

            Farklı görüşlere tahammülü olmayan AKP, yetkiyi alması için türlü oyunları devreye soktuğu yandaş sendikaya diyeti masada ödetmiştir.            

BAĞIMSIZ SENDİKACILIK YERİNİ “SARAY SENDİKACILIĞINA” BIRAKMIŞTIR

            İşe başlama evraklarıyla eline yandaş sendikanın üyelik formu tutuşturulan 4/C’li personel, insafsız bir istismarla karşı karşıyadır.

            4/C’lilerin baştan alması gereken eş ve çocuk yardımı bile büyük bir kazanımmış gibi sunulmakta, teslimiyet, zafer diye pazarlanmaktadır.

            AKP’nin bütün devlet erklerine yönelik vesayetçi politikası, yandaş sendika sayesinde kamu çalışanlarını da kapsar hale gelmiştir.

            “Devletin memuru” yerine, “hükümetin memuru”  anlayışı benimsenmiş, bağımsız ve hür sendikacılık yerini “saray sendikacılığına” bırakmıştır.

            Özetle, kraldan fazla kralcı olan yandaş sendika, memurlara zulmetmenin bir aracı haline gelmiştir.

GASPEDİLEN HAKLARIN HESABI AKP’DEN SANDIKTA SORULACAKTIR

            Bu sözleşmeyi kabul eden sendikaya üye olmak ve bu haksızlığı yapan bir partiye oy vermek, artık bir vebal konusu haline gelmiştir.

Bu mübarek Bayramı kamu çalışanlarına zehir eden, 2014 ve 2015 yıllarını da kabusa çeviren hükümet ve sendika elbet hesap verecektir.

 2014 ve 2015 yıllarında yapılacak seçimler AKP hükümeti için kabusa dönecek, gasp edilen hakların hesabı sandıkta sorulacaktır.

Hesap günü geldiğinde AKP’yi, yandaş sendika, yandaş basın veya yandaş zenginler kurtaramayacak, mazlumların ahı sandıkları patlatacaktır.

HABER FEDAİ

Etiketler : koray aydın, mhp, zam, memur
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
f.kaya
1718 gün önce
ne zaman devri sabık yaratılır o zaman bu millette bir değişim olur.
ali alp
1718 gün önce
büyük başkan bunlarınki sendika degil bunlar gelecek seçimde milletvekili adayı olmayı planlıyordur bu sendika adını değiştirsin YALAKA SEN koysun
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=