Lütfen bekleyin..

TSK'dan '15 Temmuz'la ilgili en ayrıntılı açıklama: Bağrımızdaki yılanlara cevap verildi

19 Temmuz 2016, 13:14

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada "İçimizde urlaşan cunta heveslisi terörist hainler ile kahramanca mücadele edilerek, bağrımızda beslediğimiz yılanlara gereken cevap verilmiştir." denildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Genelkurmay Başkanlığı 15 Temmuz ihanet gecesiyle ilgili en ayrıntılı açıklamayı yaptı.

TSK "Yüksek siyasi liderlik, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarının ve kahraman emniyet mensuplarımızın anında verdiği tepki ve asil milletimizin engin bir anlayış ve kahramanca karşı koymasıyla içimizde urlaşan cunta heveslisi illegal çete mensubu terörist hainler (FETÖ) ile kahramanca mücadele edilerek, bağrımızda beslediğimiz yılanlara alanda layık oldukları cevap verilmiştir." dedi.


 

İşte TSK'dan yapılan açıklama:

"15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin (FETÖ) girişimleri 17 Temmuz 2016 günü saat 16:00 itibariyle bütün yurt genelinde tam anlamıyla bastırılmış ve Türk Silahlı Kuvvetleri birlik ve kurumlarının tamamında mutlak kontrol sağlanmıştır.

Her ne kadar bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlatılmış olsa da, bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur.

Bu kapsamda: 15 Temmuz 2016 Cuma günü saat 16:00 sularında Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından verilen bilgi, Genelkurmay Karargahında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki ÇOLAK ve Gnkur. II'nci Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER'in katılımıyla değerlendirilmiştir. Bu değerlendirmeye bağlı olarak;
Genelkurmay Başkanı tarafından;

(1) Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi Amiri Tuğgeneral İlhan KIRTIL aranarak, Türk hava sahasında ikinci bir emre kadar hiçbir askeri hava aracının (uçak, helikopter vs.) havalanmaması, havada bulunanaların derhal üslerine dönmesi,

(2) Kara Havacılık Komutanlığına gidilerek orada bulunan personel konuları ve hava araçlarının uçmaması dahil gereken her türlü tedbirin alınması,

(3) Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığına gidilerek tank ve zırhlı araçlar başta olmak üzere tüm araçların hareketlerinin durdurulması ve hiçbir şekilde dışarı çıkmamaları yönünde gereken tedbirlerin alınması emirlerini vermiştir.
Gnkur.II'nci Başkanı tarafından da; Gnkur.Bşk.nın emriyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi aranmış ve Türk Hava Kuvvetlerine ait tüm hava araçlarının uçuşlarının durdurulması talimatı verilmiştir.

Böylece, alınan bilgi doğrultusunda bu alçak ve sefil girişime karşı ilgili/sorumlu makamlara gerekli ikaz ve emirler anında ve en geniş şekliyle iletilmiştir.

Bünyemizde ur haline gelen, kendilerine emanet edilen ve düşmana karşı kullanılması gereken silahları devletimize, silah arkadaşlarına ve halkımıza karşı kullanmakta tereddüt dahi etmeyen illegal çete mensubu terörist hainler (FETÖ) tarafından ihanet belgesi olan sözde (2 numaralı) bildirinin Genelkurmay Başkanınca imzalanması ve televizyonda okunması yönünde kendisine tehdit ve zorlamada bulunulmuştur. Hainlerin bu talepleri Genelkurmay Başkanı tarafından hakaret içeren ifadelerle, hiddetle ve kesinlikle reddedilmiştir.

Bu kapsamda; yüksek siyasi liderlik, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarının ve kahraman emniyet mensuplarımızın anında verdiği tepki ve asil milletimizin engin bir anlayış ve kahramanca karşı koymasıyla içimizde urlaşan cunta heveslisi illegal çete mensubu terörist hainler (FETÖ) ile kahramanca mücadele edilerek, bağrımızda beslediğimiz yılanlara alanda layık oldukları cevap verilmiştir.

Bu zilleti ve rezaleti, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize yaşatan alçaklar en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.
Bu nedenle Yüce Milletimizin asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı canilerden oluşan illegal çete mensubu bu terörist hainler (FETÖ) ile görevinin başında olan, ülkemizin bekası için, aynı zamanda BTÖ ile de canla başla mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar mensuplarını çok iyi ayırt edecek şekilde davranışta bulunacağına inanıyoruz. Bunun da ülkemizin ve asil Milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliği bakımından hayati önemi haiz olduğunun bilincindeyiz.

Bir kez daha, bu darbe girişimi esnasında demokrasi ve hukuk düzenine sahip çıkma adına şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri en genç erinden en yüksek rütbeli general/amiraline kadar tüm personeliyle demokratik hukuk sistemi içerisinde Devletimizin ve yüce Milletimizin emrinde, görevinin başındadır.

Zafer, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, asil milletimizin yüksek değer ve hedeflerine inananlarındır."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ahmet K
607 gün önce
Valla başta Erdoğan olmak üzere AKP kendi çıkarları için milli olan orduyu bitirdi.Zaten Emniyet ile MİT'i kendi özel şirketi haline getirmişti.Bir tek ordu kalmıştı.O da gitti.Şimdi bu yazıyı okuyacak olan ve Erdoğana körü körüne biat etmiş kişiler bizi hemen darbeci diye yaftalayacaklar.Burada belirtelim ki FETÖ'yü TC'nin her yerine yerleştiren ve ve her türlü imkanı sağlayan Erdoğandır.Biz her türlü darbeyi lanetlediğimiz gibi,kişisel çıkarları uğruna Türkiyeyi ve kurumları kendisine zorla biat ettirme teşebbüsünü de kınıyoruz.
Evet..Sanki tüm Ordu darbeye kalkıştı da Erdoğan sihirli kılıcıyla tüm bunları savrulup kışlalara geri püskürttü şeklinde bir izlenim ve algı oluşturuluyor.Birilerinin kişisel emelleri için gerçekten ordu ve öteki bazı kurumlar tümden yıpratıldı ve sindirildiler.
ŞEHİT AİLESİ
607 gün önce
Bakın TSK diyor ki ey ahali: Lütfen tüm ordu sanki darbeye kalkışmış gibi göstermeyin.Yani acizane ve çaresizlik içerisinde kaldığı resmen anlaşılıyor.Bakın çok bu çok önemli.Daha Erdoğan,Başbakan ne bir hükümet yetkilisi nede bir AKP sözcüsü daha. "Bu darbeyi yapan ordumuz değil,ordunun içindeki bir gruptur" dememişlerdir.Yaptıkları tüm açıklamalarda tüm orduyu zan ve şüphe altında bırakacak laflar sarf ediyorlar.Sanki tüm ordu darbeye yeltendi de Erdoğanın ve AKP'nin kahramanlığı orduyu durdurdu ve kışlalarına kaçtılar şeklinde bilinçli olarak Erdoğan ve AKP tarafından bir hava estiriliyor.
Sayın Ahmet TAKAN bugünkü yazısında da vurguladığı gibi,tek kelimeyle TSK (ORDU) resmen bitirildi ve tamamen devre dışı bırakıldı.Artık ne kanun var ne yargı, ne de yasalar..Her şey ve Türkiyenin kaderi Erdoğanıın inisiyatifine,vicdanına ve iki dudağı arasında çıkacak laflara kaldı.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=