Lütfen bekleyin..

Teşkilatlar kapatıldığında Koray Aydın ne demişti?

18 Mayıs 2016, 22:36

Hafızaları tazeleyelim...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai DETAY 4 Kasım 2012 MHP Büyük Kurultayı'nda MHP Genel Başkanlığı'na aday olan Koray Aydın'ı destekleyen il teşkilatları Kurultay'ı takip eden günlerde kapatılmış, Koray Aydın da bu duruma anında tepki göstermişti.

Koray Aydın o dönemde yaptığı açıklamada "görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir." demiş ve mevcut MHP yönetiminin uygulamasının vicdanları yaraladığını söylemişti: Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiştir. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

MİLLETVEKİLİ OLDUĞU HALDE, YÖNETİMİ ELEŞTİRMEKTEN GERİ DURMADI

Koray Aydın milletvekili olduğu halde mevcut MHP yönetiminin kararlarını eleştirmesi  basında da geniş yer bulmuştu.

"Hafızaları tazelemek" ve "iftiraları bertaraf etmek" adına o açıklamayı yeniden gündeme getirmek istedik:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55873.jpg

Aziz Türk Milleti, Kıymetli Ülküdaşlarım,

Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve belirsizliklerle dolu günlerini yaşıyoruz.

Artık gizlenemeyen AKP-BDP-PKK işbirliğiyle devletimiz büyük bir dönüşüme zorlanmakta,  kurucu irade ve felsefesine karşı sinsi bir savaşa sürüklenmektedir.

Türk’ten arındırılmış bir anayasa ve sosyal düzen arayışı, her geçen gün mesafe almaktadır.

Türk devletinin ve milletinin asırlık düşmanı, bugün hâkim olan siyasî iktidarla birlikte adeta koalisyon oluşturarak, millî varlığımızın altını oymaktadır.

 

Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük bölünme tehdidini durduracak en büyük hareket, dün olduğu gibi bugün de MHP ve Ülkücü Hareket’tir.

Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken, 10. büyük kurultayımızın ardından, farklı tercih ortaya koyan bütün ülküdaşlarımızla kucaklaşarak, tam bir gönül seferberliği içinde MHP ve Ülkücü Hareket’in başarısına odaklanmamız gereken bir süreçte, geçtiğimiz günlerde birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücü bir uygulama olmuştur.

Çünkü hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan görevden alma ve teşkilat kapatma uygulamaları, sadece görevden alınan illerimizdeki ülkücüleri değil, bütün ülküdaşlarımızı üzmekte, incitmekte ve gönüllerini kırmaktadır.

Ülküdaşlarımız, MHP ve Ülkücü Hareket’in temel fikir sistemi olan Milli Doktrin 9 Işık’ta yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesinin gereğini yerine getirerek; tercihlerini büyük kurultay sürecinde açık ve net bir biçimde ortaya koymuşlardır.

Unutulmaması gerekir ki; büyük kurultayda tecelli eden irade, bir bütündür.

Hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi, diğerinden üstün değildir.

Nitekim farklı adayları destekleyen arkadaşlarımız da, ülkücü iradeyi sonuna kadar temsil etmektedirler.

Şurası iyi bilinmelidir ki; görevden alma, feshetme, tasfiye etme, kapatma ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve Ülkücü Hareket’in başarılı olması mümkün değildir.

Yapılan görevden alma ve teşkilat kapatmalar, yaklaşan yerel seçimler öncesi küskünleri ve kırgınlıkları artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Zira kurultay sürecini geride bırakmış, büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşan yerel seçimlerde partimizin başarısına odaklanmış il teşkilatlarımızın kapatılmış olması, diğer teşkilatlarımızın da şevkini kıran bir uygulama olmuştur.

Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir.

MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır.

Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır.

Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır.

Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.

Daha önce de çeşitli vesilelerle ifade ettiğim gibi; MHP ve Ülkücü Hareket, bizim baba ocağımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket, bizim karasevdamızdır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartlar, bizlerin görev ve sorumluluğunu daha da artırmaktadır.

Milliyetçi Hareket’in birliği, bütünlüğü ve iktidar yolundaki başarısı için, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu üstleneceğimizden, kimsenin zerre kadar tereddüdü olmamalıdır.

Ömrümüz boyunca, MHP ve Ülkücü Hareket’in hizmetinde olduk.

Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe de davamıza ve aziz Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğiz.

(AÇIKLAMANIN TAM METNİ KORAY AYDIN'IN RESMİ İNTERNET SİTESİNDE HALEN DURMAKTADIR: http://www.korayaydin.com/son-gelismelere-iliskin-gorus-ve-oneriler )

Açıklama, MHP'deki Kurultay sürecini yakından takip eden Yeniçağ Gazetesi'nin basılı nüshasında da yer almıştı. Ayrıca açıklama halen gazetenin internet sitesinde bulunmaktadır:

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/tasfiyeler-vicdanlari-yaraladi-80791h.htm

kaynak: HABER FEDAİ

Etiketler : koray aydın, mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ali Yıldırım
671 gün önce
Bozkurt Soylu Olmayandan Bozkurtlara Baş olamaz! Bozkurt Koray Aydın seninleyiz
Ahmet
671 gün önce
Yalancı iftiracılar iyi okusun
Cemil Ata
672 gün önce
Reis biz seni tanıyoruz Siyasi hayatınıda biliyoruz Çileler ve İftiralar oluyor olacaktırda Sen bize Başbuğ'un emanetisin. Her zamanki gibi Doğruya doğru yanlışa yanlış demeye devam et yayındayız Allah Derman versin
Yavuz Can
672 gün önce
Yalan Yanlış açıklama yapanlara kapak olsun!
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=