Lütfen bekleyin..

MHP Genel Başkan Adaylarından Ortak Bildiri: Son sözü Kurultay söyler

15 Mayıs 2016, 11:36

MHP'li muhaliflerin ortak bildirisini Yusuf Halaçoğlu okudu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bildiride, "MHP sahipsiz değildir, son sözü genel başkanlar değil kurultaylar söyler" denildi.  

Halaçoğlu'nun okuduğu bildiride "Tanık olduğumuz sürece genel merkezin talebiyle, AKP'nin kolluk kuvvetleri kurultay yapmamızı engellemektedir. Kurultay kolluk gücüyle engellenmektedir. Türk demokrasisi ve hukuk sarsılmıştır. Hukukun üstünlüğü çiğnenmiş adalet duygusu yaralanmıştır. Hükümet yargıya darbe yapmıştır. Anayasa ve hukuk düzeni askıya alınmıştır. Hiç kimse boşuna beklemesin, avuçlarını ovuşturmasın. Son sözü genel başkanlar değil kurultay söyler" ifadeleri yer aldı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55684.jpg

Bildirinin tam metni ise şu şekilde:

“Ülkücü iradenin tecellisi olarak MHP’nin 548 üst kurul delegesi olağanüstü büyük kongre talep etmiştir. MHP Genel Merkezi ise bu talebimize kayıtsız kalmıştır. Bunun üzerine 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görevlendirilen çağrı heyetimizin daveti ile MHP’nin olağanüstü büyük kongresini gerçekleştirmek için buradayız. Ancak tanık olduğunuz üzere MHP Genel Merkez yönetimin talebi ile AKP hükümetinin yönetimi altındaki kolluk kuvvetleri bizim kongre salonuna girmemizi ve kongremizi icra etmemizi cebren engellemektedir.

Dün ülkücü iradeye mahkeme kapılarını gösterenler, “Yargı kararlarına saygılıyız” diyenler, bugün MHP delegelerinin olağanüstü genel kurul isteğinin meşru ve hukuka uygunluğunu tescil eden Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararını, hem de Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesinin etik ve hukuk dışı kararının icra edilmesini iptal eden Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesinin kararını kolluk gücü ile engellemektedirler.

Bugün Türk demokrasisi ve hukuku devletinin temelleri sarsılmıştır. 150 yıllık zorlu mücadelelerle elde ettiğimiz tüm hukuk kazanımlarımız iktidarın siyasi ve fiili müdahalesi ile bertaraf edilmiştir. Hukukun üstünlüğü çiğnenmiş, adalet duygusu yaralanmış, toplum vicdanı kanatılmıştır. Hukuk siyasallaşmıştır. Siyaset hukuka galebe çalmış yürütme yani hükümet yargıya darbe yapmıştır. Anayasa ve hukuk düzeni askıya alınmıştır. En temel evrensel hukuk ilkeleri dahi paçavra edilmiştir.

Ülkücü iradeye mahkeme kapılarını göstererek siyasal meşruiyetini tartışılır hale getiren MHP Genel Merkez yönetimi AKP hükümetinin baskı ve tehditleri ile mahkeme kararlarının uygulanmasını önleyerek hukuki meşruiyetini de yitirmiştir. MHP Genel Merkez yönetimi ülkücü gönüllerde kaybettiği güven ve saygıyı şimdi polis barikatlarında aramaktadır. Balgat’ta kaybettiğini Söğütözü’nden sormaktadır.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. MHP’de yaşanacak bir değişim AKP iktidarının kabusu haline gelmiştir. Bu yüzden MHP genel kurulu bir iç mesele olmaktan çıkmıştır. Türkiye’nin ve AKP iktidarının mukadderatı MHP kongresinde ülkücü delegelerin hür vicdanı ile belirlenecektir. AKP iktidarı 22 Mayıs’ta yapacağı kongrede parti içi muhalefeti MHP sopasıyla terbiye etmeye çalışmaktadır. AKP’nin dedikleri MHP yaması ile kapatılmak istenmektedir. Kendi tabanında güven kaybetmiş bir MHP Genel Merkezi iktidara payanda yapılarak anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi hayata geçirilmek istenmektedir.

Bu yüzden AKP’nin Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı kirli ellerini MHP’nin üzerinden çekmelidir. Hiç kimse boşa heveslenmesin, avuçlarını ovuşturmasın. MHP sahipsiz değildir. MHP, ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin tek ve biricik siyasi kurumudur. Bütün hukuk ve demokrasi dışı müdahalelere rağmen partimize sahip çıkacağız. Mahremimize uzanan elleri kıracağız.

Son sözü genel başkanlar değil kurultaylar söyler. Unutulmamalıdır ki birlik ve beraberliğimizi koruyarak olağanüstü genel kurulumuzu bir toy ve şenlik ikliminde yapacağız ve iktidar yolunda emin ve kararlı adımlarla yürüyeceğiz.”

GENEL BAŞKAN ADAYLARI KURULTAY ALANINA OĞAN'IN OFİSİNDE BULUŞARAK GEÇTİ

Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de adaylara eşlik etti:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55678.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55679.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55680.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/55681.jpg

 

 

Etiketler : mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ANADOLUERGENEKON
707 gün önce
sayın aday adayları ; MİLLİYETÇİLER VE ÜLKÜCÜLER OLARAK SİZLERDE RİCAMIZ ,İSTEĞİMİZ BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZİ BOZMADAN TEK ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞARAK ,GENEL KURULDAN SONRA İSE İÇİNİZDEN SEÇİLECEK BAŞKANA RİAYET EDİLEREK YANINDA GÖREV ALMANIZ VE BERABER DAVAYA HİZMET ETMENİZDİR. YOKSA BAHÇELİDEN FARKINIZ KALMAZ
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=