Lütfen bekleyin..

Genel Merkez güdümlü "kurultay toplanmayacak" haberlerine yalanlama

29 Nisan 2016, 10:13

Çağrı Heyeti'nden açıklama var...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai MHP'deki Olağanüstü Kurultay sürecini manipüle etmeye dönük "kurultay toplanmayacak"  başlıklı haberler için mahkemece kurultayı toplamak üzere görevlendirilen çağrı heyetinden açıklama geldi.

"KURULTAYIN TOPLANMASINA İLİŞKİN HİÇ BİR ENGEL YOK"

"Çankaya ilçe seçim kurulunun MHP'li muhaliflerin talebini kabul etmediği" iddiasından hareketle "15 Mayıs'ta Kurultay'ın toplanamayacağı" yönündeki habere, Çağrı Heyeti'nin cevabı "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı gerekse Çankaya İlçe Seçim Kurulunun her hangi bir engelleyici ve olumsuz kararı yoktur. Aksine olağanüstü genel kurulun toplanmasına yönelik tüm hukuki taleplerimiz karşılanmıştır. Dolayısıyla olağanüstü büyük kongrenin icrası ile ilgili olarak hiçbir engel kalmamıştır" şeklinde oldu.

Çağrı Heyeti üyesi Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç imzalı açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Genel Kurulu’ nun toplantıya çağrılması hususunda Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ile çağrı heyetimiz görevlendirilmiştir.

Ancak Partimiz genel merkezi kaynaklı olduğunu düşündüğümüz ve Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ nun talebimizi reddettiği, red gerekçesi olarak da Ankara 12. Sulh hukuk Mahkemesi’ nin kararının henüz Yargıtay’ dan kesinleşmediği, bu nedenle Olağanüstü Büyük Genel Kurulunun şu aşamada yapılamayacağı yönünde kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirme çabası içeren haberler yapıldığı görülmüştür.  

Olağanüstü Büyük toplantının icra edilmesi amacıyla gerek Siyasi Partiler Kanunu gerekse Milliyetçi Hareket Partisi Parti Tüzüğünün ilgili hükümleri gereği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ n dan kurultayı toplamak üzere seçilmiş delege, kurucular kurulu üye, MYK ve MDK üyelerinin listesi istenmiş ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca tarafımıza verilmiştir. Bunun üzerine, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı’ na ve İl Başkanlıklarına davetnameler gönderilmiş, aynı doğrultuda Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ na da bildirimde bulunulmuştur. Çankaya İlçe Seçim Kurulu bildirimimize yanıt olarak, kurulun seçimsiz tüzük değişikliği amaçlı büyük genel kurulu toplama ile ilgili her hangi bir görevinin  olmadığı hususunu tarafımıza bildirmiştir. Bu itibarla, hem Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Çankaya İlçe Seçim Kurulu nezdinde iş ve işlemlerin tamamlanmasıyla olağanüstü büyük kongrenin yapılması hususunda hiçbir engel kalmamıştır.

Tüm açıklıkla ifade edilmelidir ki, gerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı gerekse Çankaya İlçe Seçim Kurulunun her hangi bir engelleyici ve olumsuz kararı yoktur. Aksine olağanüstü genel kurulun toplanmasına yönelik tüm hukuki taleplerimiz karşılanmıştır. Dolayısıyla olağanüstü büyük kongrenin icrası ile ilgili olarak hiçbir engel kalmamıştır. Bu nedenle, kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici ve heyet olarak tarafımızca yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesi hususu tekraren, önemle kamuoyuna saygıyla duyurulur. 29.04.2016

HABER FEDAİ

Etiketler : mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Bayram ergin
691 gün önce
Kurultaydan değil ihanetten ve MHP yi bölmelerinden korkuyorum ! Koltuk sevdalıları Fetullah'ın ve mafyanın uşaklığını soyunanların MHP yi ele geçirmeye çalışmalarını esefle izliyorum! Bizli ömrümüzü bu yolda harcadık vurduk vurulduk ama asla kimseyi satmadık! Şimdi çıkmış 4 tane hayin başkanlık istiyorlar! Soruyorum şimdi onlara bu davaya ne verdiniz ne istiyorsunuz satılmışlar ? Dadaş Bayram Ergin
cesaret
692 gün önce
vay be senelerdir kimlere destek olmuşuz kimleri savunmuşuz yazıklar olsun size
cesaret
692 gün önce
kurultay yapmamak için ne aşağılık durumlara düştünüz bizim gözümüzde küçülmeye yok olmaya devam ediyorsunuz topla delegeleri sor taban ne istiyor senin dediğin gibiyse erkek gibi secim yap seçil yine partinin başına gec böyle mahalle karıları gibi dedikodu yapıp yalan dolan işler yapmayın
ANADOLUERGENEKON
692 gün önce
HUKUK DİNLEMEYEN,DELEGELERİNE GÜVENMEYEN,TABANIN SESİNE KULAK VERMEYEN, MEĞERSE DÜNYADA EŞİ BENZERİ BULUNMAYAN MEVCUT YÖNETİM DEVE KUŞU GİBİ SAKLANMIŞ,HALA ETRAFINA BAKAMIYOR,HALA DİKTATÖRLÜKLERİNE DEVAM EDİYOR,MERAK EDİYORUM YENİ YÖNETİMİN VE BU ÜLKÜCÜLERİN YÜZLERİNE NASIL BAKACAKLAR TARİHTEKİ YERLERİNİ NASIL TAHMİN EDİYORLAR,FİDEL KASTRO VE SADDAM YANLARINDA HALT ETMİŞ DİYECEK Bİ,R ŞEY BULAMIYORUM.ŞU DÜŞTÜĞÜMÜZ HALLERE BAKINIZ .
Yusuf baran
692 gün önce
Bizler nasıl bir iradenin yönetiminde imişiz. Anlamış değilim.biz birimiz hepimiz hepimiz birimiz bilirdik.ama öyle olmadığımızı anladık
Bizler hiç yerine koyduk.zaman herşeyin ilacıdır
Neylerse güzel eyler.görelim mevlam neyler.
Yılmaz
693 gün önce
Kurultay toplanmalı
ilker
693 gün önce
kurultay günü yaklaştıkça birilerini korku sardı...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=