Lütfen bekleyin..

Görevden alınan Burhan Bekar'dan gönderme: Başarısız olanlar görevden alınmalı

20 Nisan 2016, 21:01

MHP’de olağanüstü kurultay için 15 Mayıs tarihi belirlenirken, Genel Merkez Trabzon İl Yönetimi’nin talebi üzerine Ortahisar İlçe Başkanı Burhan Bekar’ı görevden aldı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

7 Haziran'dan 1 Kasım'a geçen kısa sürede oylarının büyük bölümünü kaybeden mevcut MHP yönetiminin sorumluluk üstlenmeyen tavrına dikkat çeken gönderme...

Görevden alınan Burhan Bekar'ın göndermelerle dolu açıklamasında "başarısız olanlar görevden alınmalıdır" ifadesi dikkat çekti.

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Burhan Bekar, İl Başkanlığı’nın talebi üzerine, Genel Merkez tarafından görevinden alındı. Bekar, “Göreve geldiğimiz anda hedefimizi Ortahisar’da 10 bin üye ve yüzde 40 oy olarak açıkladık. Bu hedefe varmak için gayret sarf ettik. MHP Ortahisar İlçe Teşkilatı olarak kısa sürede üye sayısını 4 binin üzerine çıkaran yönetimimiz, 10 bin üye hedefine 15 ayda ulaşamadı. Yüzde 40 oy hedefine, 7 Haziran’da yüzde 25 oy alarak ulaşamadı. 7 Haziran’da Ortahisar’ın sokaklarını, en ücra mahallelerini bile gelin gibi üç hilal ile süslememize, Trabzon tarihinin en büyük mitinginin yapılmasına önemli katkı sağlamamıza rağmen yüzde 40 oy alamadığı için Ortahisar Teşkilatı başarısızdır. 1 Kasım seçimlerinde elimizde hiçbir doküman, malzeme, bayrak ve flama olmamasına, kıt imkanlarla, AKP’nin ve bütün bürokratlarının baskısına rağmen oylarımızı yüzde 25’in üzerine çıkaramayıp yüzde 15’e düşürdüğümüz için başarılı değiliz. Görevden alınmayı hak ettik. Umarım yerimize gelecek yönetim, teşkilatımızın başarısını artırır. Çünkü başarısız olanlar görevden alınmalıdır. şeklinde konuştu.
 

BURASI İNTİKAM MAKAMI DEĞİL
“Elbette varlığımız rahatsız edici olabilir. Elbette ki aykırı söz söylememiz birilerini rahatsız edebilir. Ama Ülkücülük tam da böyle bir şeydir”
diyerek mevcut yönetime göndermelerde bulunan Bekar, “Bizler kendimizi vazgeçilmez sanacak kadar aptal değiliz. Bu makamlar seçim kaybetmenin acısını çıkarma makamları değildir. Bu makamlar geçmişle hesaplaşma makamları değildir. Hele hele intikam makamları hiç değildir. 30 gün sonra kalkılacak koltuğa neden oturulmak istenir? Birbirimizin yüzüne bakamayacak hale gelmemiz, bir biri tabutuna omuz vermememiz isteniyor” şeklinde konuştu. Görevden alındığının kendisine nasıl bildirildiğinin sorulması üzerine Bekar, “Şimdilik sözlü iletildi. Sadece bir fotokopi gösterildi. Islak imzalı halini İl Başkanımız birkaç gün içinde bana ulaştıracaktır” dedi. Eski İl Başkanı Muammer Demeli’yle aynı anda neden görevden alınmadığıyla ilgili soruya da yanıt veren Bekar, “Zannediyorum aynı anda görevden alındığımızda oluşacak tepkiyi önlemeye çalıştılar. Birbiri ardına görevden almalar olursa, tolumda bir kaygı oluşabilir düşüncesiyle böyle bir karar alındığını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu. İlçe başkanlarının istifa edeceği söylentilerine de açıklık getiren Bekar, “Bu konuda diğer ilçe başkanlarından talep var. Ancak onlara acele etmemelerini söyledim. İlk önce biz problemi çözelim. Daha sonra gerekli kararları alırsınız dedim. İstifa etmeleri taraftarı değilim. Ancak alınan her karara da saygı duyarız” dedi.

İDDİALAR ASILSIZ

İl Başkanı Nihat ise, yeni Ortahisar İlçe Başkanı’nı 1-2 gün içinde açıklayacağını söyledi. Bekar’ın “İlçe belediye başkanlarından istifa etmek isteyenler var” açıklamasını da değerlendiren Birinci, “İddialar asılsıdır” dedi. Birinci’nin yönetimde yer alan isimlerden birini Ortahisar İlçe Başkanı olarak görevlendirmesi bekleniyor. karadenizin sesi

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=