Lütfen bekleyin..

Koray Aydın: MHP tarihinde böyle ilgi görmedim

16 Nisan 2016, 18:24

MHP'de Genel Başkanlığa aday olan Koray Aydın, Bursa'ya gelip partililerle bir araya geldi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koray Aydın, MHP'de yürümekte olan olağanüstü kurultay sürecinin artık hukuka teslim edildiğini söyledi.

Bu konuda ancak tahminlerini açıklayabileceklerini belirten Aydın şöyle konuştu:

 

"Hukukun verdiği bir karar var. Bu karar kongreyi yapmak üzere 3 kişilik bir temsil heyeti atadı. Bu arkadaşlar hukukun kendilerine verilen görevi yerine getirmek için girişimlerini yapıyorlar. Bu süreç sonunda gün belirleyerek kongre için düğmeye basacaklardır. Buna bağlı olarak da yine hukuk devam ettiği için de genel merkezimiz Yargıtay'a başvurarak bu hükmün geriye bırakılması için bir müracaatta bulunmuşlardır. Bu da hukuki olarak atılan ikinci adımdır. Onu da kullanan genel merkezimizdir. Yargıtay ilgili dairesi bununla ilgili tahmin ediyorum ki önümüzdeki günlerde bir karar verecektir. Dolayısıyla artık sözün bittiği hukukun her şeyi ele aldığı bir süreç yaşıyoruz"

"BU KADAR İLGİ GÖRMEDİM"

Türk milletinin dertli ve sıkıntılı olduğunu iyi diyebilecekleri hiçbir şeyin olmadığını ifade eden Aydın, "Türkiye bütün alanlarda iflas etmiş vaziyette. Ancak, konuşan hiçbir iş yapmayan bir iktidar tablosu var. Şehitlerimiz artık beşer beşer geliyor. Milletin canına tak dedi. 'Yeter artık' diyen, millete 'ben de burada varım' diyen Bir MHP Türk milletinin yeni iktidar umududur. Biz bu salonlardan iktidar umudunu yeşertecek biraz da ete kemiğe büründürecek bir çalışma yapıyoruz. Halkımız da bunu ilgiyle izliyor. Ben uzun yıllardan beri siyasetin içerisindeyim. MHP'ye hiçbir dönemde bu kadar ilgi ve alaka olduğunu görmedim. Durakladığımız, gezdiğimiz yerlerde yürüdüğümüz sokaklarda hemen hemen her partiden olan insanlar MHP'deki bu hareketliliği, dikkatle takip ediyorlar. Bunu Türkiye'nin şartlarının da tetiklediğini söyleyebilirim" dedi.

KORAY AYDIN: "KURULTAY MUTLAKA TOPLANACAK "

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, hukukun işlediğini, çağrı heyetinin belirleyeceği kurultay saatine kadar Yargıtay'dan aksine bir karar gelmedikçe olağanüstü kurultayın mutlaka yapılacağını söyledi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/54007.jpg

"Bir ulu çınar gibi Osmanlı ya başkent olmuş güzel Bursa da olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum" diye konuşmasına başlayan ve oldukça coşkulu bir kalabalığa hitap eden Koray Aydın'ın  konuşması, sık sık alkışlarla kesildi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/54008.jpg

Türkiye'nin içinde bulunduğu tabloyu değerlendiren ve AKP iktidarına karşı oldukça sert eleştiren Koray Aydın şöyle devam etti:  "Millete bir çıkış yolu oluşturacak bir feraseti MHP olarak göstermeliyiz. Artık şehitler 5'er 5'er 10'ar 10'ar geliyor. Bugün Bursa'da da bir şehidimiz var. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Gözümüzün önünde cereyan eden bu Türkiye manzarası hiç birimizin kabul edeceği bir manzara değildir. Türkiye bugün mültecilerin otobanı haline gelmiştir. Sıfır sorun diye çıkan yolun sonunda, selam vereceğimiz komşumuz kalmamıştır. Mülteciler üzerinden Kayseri Pazarlığı yapan bunu da gururla söyleyen bir Başbakanla karşı karşıyayız. Beytül mala uzanan elleri kırmak, ülkeyi yangın yerine çeviren, evlatlarımızın şehit olmasına yol açan silah stoklanmasını  seyredenlerden hesap sormak MHP olarak boynumuzun borcudur."

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/54009.jpg

MHP'nin Türk İslam ülküsünü esas almış ve bu değerlerini bir bayrak gibi milletin üzerine örten ve kendi kök değerleri üzerinden yükselen bir siyasal hareket olduğunu ifade eden Koray Aydın şunları söyledi: " Milleti bütün bu badirelerden kurtaracak tek hareket, milliyetçi harekettir. Yüce dinimiz İslam'ın içini boşaltan, bütün mukaddesatlarımızın canına okuyan, yolsuzluk ve yüzsüzlükte sınır tanımayan bu siyasal iktidara anladığı dilden konuşmanın zamanı gelmiştir. MHP'de bir kurultay yapma özlem ve arzusunu tetikleyen zemin bu zemindir. Kim ne yaparsa şimdi yapacaktır, bunun sonrası yoktur. Bugün Türklüğün anayasadan çıkarılacağı bir süreçle karşı karşıyayız.

Yaşanan tablo karşısında olağanüstü kurultay için imza veren delegelere teşekkür eden aydın şöyle devam etti: "MHP delegeleri bu tablo karşısında bir şeyler yapmak gerekir diye bir irade beyanında bulunmuşlardır. Elini taşın altına koyan, neme lazım demeyen ve soylu bir irade ortaya koyan bu delege arkadaşlara huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Sürecin mahkemeye intikal etmesi hiç birimizin arzusu değildi. Nihayetinde yargıdan kurultayın yapılması yönünde bir karar verilmiştir. Hukuk işlemektedir. Genel merkezimiz de yürütmenin durdurulması ve temyiz yönünde Yargıtay'a başvurmuştur. Çağrı heyetinin belirlediği Kurultay gününe kadar Yargıtay'dan aksine bir karar gelmediği sürece bu kurultay yapılacaktır."

MHP'nin yeniden yapılandırılması ve iktidar hedefine kilitlenmesi gerektiğini kaydeden MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, şunları söyledi: "Biz şuna inanıyoruz. MHP sadece lider değiştirerek problemlerini çözemez. Bu süreci fırsat olarak MHP'yi doğru bir şekilde yapılandırılmalı, başkalaşmaya fırsat vermeden kendi kök değerleri üzerinden yeniden inşa edilmelidir. Türk milletin önüne yepyeni bir vizyonla çıkmalıdır. Bu hareket aslında büyük bir entellektüel birikimi olan harekettir. Bu birikimden faydalanmalı, Türkiye'yi ve dünyayı doğru okumalı, ona şekil verecek müktesebatı ortaya koymalı, Türk milletinin önüne bir hedef koymalıdır. MHP'nin kendine has bir rengi, kokusu ve dokusu vardır. Bu hareketin geçmişinden gelen temel hissiyatlar, birikimler, değerler var. Bu kökleri, bu değerleri, bu özellikleri korumalı, herşeyden önce güven ortamı tesis edilmeli, MHP'de herşey kurala bağlanmalı, keyfi uygulamalara son verilmelidir.

MHP'ye hayatında bir defe bile oy vermiş insanları bu hareket içinde buluşturabilirsek, umutsuzca ve çaresizce bekleyen milyonları ayağa kaldırabiliriz. Bunun için çok çalışmalıyız, onun için çalışmaya Sabah Namazı'nda başlamalıyız. Milletinin değerleriyle hemhal olan MHP'nin mesajı bütün Türk milleti tarafından farkedilecek ve ayağa kalkan elimiz Türk milleti tarafından tutulacaktır. Halkın içinde, halkın bütün kesimlerinin sorunlarına duyarlı ve halka umut veren bir MHP'yi yeniden inşa etme mecburiyetimiz var. Tüzüğü yeniden yazmalı, herkesin görev ve yetkileri yeniden tanımlanmalı, önce bir tüzük çalıştayı, ardından da büyük bir tüzük kurultayı toplayarak işe başlamalıyız.

MHP'de üyelik kısıtlamalarının kaldırılacağını, Genel Başkanlık, Başkanlık divanı ve Milletvekilliği için 3 dönem sınırlaması getirileceğinin altını çizen Koray Aydın şöyle devam etti: " İşin alfabesi üyelik sisteminin kurallarını koymalı, kişi inisiyatifni ortadan kaldıran, elektronik bir üyelik sistemini hayata geçireceğiz. Bursa'da kapalı spor salonunda hakim gözetiminde bir önseçim yapacağız. Bursa'da 30 bin üye ile bir ön seçim yaptığımızı düşünün. Aday olmak isteyenler bu durumda Genel Merkeze değil, Bursa'ya geleceklerdir. Bursa'nın mahallelerinde, teşkilatlarında ter dökeceklerdir.  MHP'ye gönül veren milyonlar harekete geçecek ve MHP'yi iktidar yapacaktır.

Bir partiyi doğru tanımlamadan, doğru konumlandırmadan, sistemi kurmadan kalıcı başarı elde etmek mümkün değildir. Kişilere bağlı, rüzgara bağlı başarılar, başka bir rüzgarla yok olmaya mahkumdur.

MHP'nin idam sehpalarında birbirine omuz veren bir maziden geldiğini aktaran Koray Aydın, güven ortamının tesis edildiği, keyfiliğin yok edildiği, fitnenin ortadan kaldırıldığı, milletin önüne bir vizyon, bir hedef konulduğunda ve çok çalışıldığı takdirde başarının mutlaka elde edileceğini söyledi.

MHP'nin tılsımlı reçetelere ihtiyacı yok. Sistemi kuramazsan, içini dolduramazsan, bu hareketin hissiyatını anlayamazsan, MHP'yi yönetemezsin.

Konuşmasının son bölümünde, MHP'nin dönüştürülmesi  ya da başkalaştırılmasının söz konusu olamayacağının altını çizen MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: "Bey gider, töre kalır diyen insanlarız. Bozkurt töresi derki, 'Bozkurt soylu olmayan Bozkurtlara baş olamaz.' Bu hareketin dönüşmesine de , başkalaşmasına da asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim bir B planımız yok, biz yalın kılınç Türkmen Başbuğu gibiyiz. Biz tarlada izi olan insanlarız ve yağmur nereye yağıyorsa tarlayı oraya taşıyan insanlar değiliz. MHP'yi gerçeklik üzerinden, kök değerleri üzerinden inşa etmeyi tahahhüt ediyoruz. Hareketi gelenekten, geleceğe Ülkücü geleceğe taşımayı vaat ediyoruz. Erciyes Zafer Kurultayı başta olmak üzere bütün kurultaylarımızı, şenliklerimizi yeniden yapacağız, bütün Türk milliyetçilerini gönül seferberliği içinde kucaklayacağız. Gençliğe önem vereceğiz, gençlik kollarını, kadın kollarını hayata geçireceğiz. Kadın akademisini kuracağız. Kurumsal kimliğimizi oturtacağız, sürgüne kıyıma uğrayan kamu çalışanlarımıza, esnafımıza, çiftçimize, emeklimize velhasıl bütün milletimize sahip çıkacağız. Necm suresinde " İnsan için gayretinin dışında hiç bir şey yoktur" diyor arkadaşlar. Dolayısıyla bir davanın haklı olması, onun zafere ulaşacağı anlamına gelmiyor. Yüce Allah'ın emri gereğince gayret edeceğiz0, hareketimizi çok çalışarak iktidara ulaştıracağız. Yüce Allah hepimizin yar ve yardımcımız olsun."

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
KURTULUŞA DOĞRU
738 gün önce
sayın Koray Aydının ifadesiyle tüm değerlerimiz yıpratılmış kurumlarımız iflas etmiş durumda.
Maddi manevi tüm değerlerimiz haçlı seferlerinde almadığı darbeyi akp ile almıştır.
Sayın Aydın ve Sayın Akşener, yılgın bıkkın çaresiz umutsuz milletimize umut vermektedir.
İnşaAllah MHP iktidar olacak ve vahim durumdan kurtulacağız.
Kime oy verelim diyenler artık oy verilecek olan karşında artık kurtulma çaresi karşında bunu iyi değerlendir ya da israilin bu topraklardaki planlarına esir ol tercih senin...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=