Lütfen bekleyin..

MYK üyeleri ve İl Başkanlarıyla buluşan Bahçeli'den "Kurultay" açıklaması

15 Nisan 2016, 17:34

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "MYK ve İl Başkanları Toplantısı" sonrasında yazılı basın açıklaması yaptı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mahkemenin kurultay kararını görmezden gelen açıklamalarda bulundu. Bahçeli, kongreyle ilgili tarih açıklayanların suç işlediğini iddia etti.

MAHKEME KARARINI YİNE TANIMADI

İl başkanları ve MYK üyeleri ile parti genel merkezinde bir araya gelen Bahçeli, teşkilat görevlilerine “bu kadar imza nasıl toplanır” diyerek tepki gösterdiği bildirildi.

 

Toplantıdan sonra basına açıklamalarda bulunan Bahçeli, mahkemenin kararına rağmen kurultayın toplanmayacağını iddia etti.Kongre için açıklanan 8 Mayıs tarihini tanımadıklarını söyleyen Bahçeli, mahkeme tarafından yetkilendirilen çağrı heyetinin suç işlediğini ileri sürdü.

Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları ortak toplantısı bugün gerçekleştirilmiştir.

Özellikle partimizi hedef alan algı ve siyaset operasyonları tüm yön ve boyutlarıyla görüşülmüş, bundan sonra izlenecek stratejiler detaylarıyla değerlendirilmiştir.

İçi boşaltılmış hukuk anlayışının ve iradesi çalınmış hukukçuların arkasına saklanan bir kısım mihrakların, kutlu davamızın temel ve tarihi dinamikleriyle oynamaya yeltenmeleri elbette dikkatlerden kaçmamaktadır.

Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP’yi ele geçirme ve kontrol altına alma amacına ulaşacaklarını sanan gafiller şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıldır; ülke, millet ve vatan hizmetinde birçok tuzak ve tertiplerle karşılaşmış, nice saldırı ve tahriklerle sabrı ve metaneti test edilmiştir.

Komplo mucitleri, fitne mimarları, işbirlikçilik markaları ve kriz müellifleri her defasında üç hilale cephe almışlar, farklı kılık ve suretlere bürünerek partimizi küçültmeye, eritmeye kalkışmışlardır.

Ancak hiçbir şer niyet, hiçbir hain ittifak, kökü dışarıda hiçbir karanlık odak başarıya ulaşamamış, sonuç alamamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni kirli emellerine alet etmek isteyen malum çevreler, içimizden devşirdikleri küçük bir grupla zalim gayelerini hayata geçireceklerini hesap etmektedirler.

Türk milliyetçiliğinin hor görüldüğü günlerden, millet nezdinde itibar ve prestij kazandığı bugünlere gelesiye kadar sayısız engel önümüze çıkarılmıştır.

Türklüğün doğrulması ve toparlanması yerine boynunun bükük durmasını arzulayanlar, Milliyetçi Hareket Partisi’yle özel olarak uğraşmışlar, mücadelesini kösteklemeye çalışmışlardır.

Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet, daha kudretli bir devlet özlemiyle kavrulan partimizi; etkisizleştirme çabaları, mahkeme kararlarıyla meşgul etme arayışları, kayyum nakliyle durdurma hayalleri tehdidin boyutu göstermesi bakımından anlamlıdır.

Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi nifak çemberine alınmak, paralel yörüngeye sabitlenmek istenmektedir.

Hedef Türkiye, Türk milleti ve Türk siyasetidir.

Tertemiz vicdanlarına inandığım, dava şuuruna sahip olduklarını bildiğim Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in aziz mensupları oynanan oyunun her yönüyle bilincindedir.

Geçtiğimiz Ocak ayında, MYK kararıyla olağan büyük kurultay tarihimiz 18 Mart 2018 olarak belirlenmişken, olağanüstü tüzük ve kurultay talebi çığırtkanlığı yapılması bir defa Milliyetçi Hareket Partisi’ni kaosa sürükleme hazırlığıdır.

Kişisel ikbal hırslarına yenik düşen, paralel telkin ve dayatmalara düğme ilikleyen malum şahıs ve niyet sahiplerinin partimizin içini karıştırmak ve bulandırmak için her yolu denedikleri ortadadır.

Milliyetçi Hareket Partisi her şeyin farkındadır.

Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizle il başkanlarımız tam bir dayanışma ve fikir birliği içerisindedir.

Gönüllerinde millet sevgisi, yüreklerinde Allah aşkı, kalplerinde tükenmeyen bir vatan sevdası taşıyan her kardeşim, her ülküdaşım gelişmelerin içyüzünü okumakta, buna göre tavır almaktadır.

Türkiye düşmanlarının Milliyetçi Hareket Partisi’ne sızması amacıyla taşeronluk yapmaya soyunanları Türk milleti ibretle, esefle, nefretle takip etmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacak, Allah’ın izniyle yanlış hesap doğru kararlarla telafi edilecektir.

Üstelik bu süreçte sabır ve soğukkanlılıktan da taviz verilmeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi haklıdır ve hakkının yenilmesine, mütecaviz operasyonlara asla müsaade etmeyecektir.

Bir yanda partimizi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunan, diğer yanda muhtemel partileşme çalışmalarını alttan alta yürütenlerin gerçek yüzü çok yakında net olarak anlaşılacaktır.

Ayrıca olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler.

Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır.

Kaldı ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü ve nefesi yetmeyecektir.

Geleceği konuşmaktan korkanların, davamızın özüne yabancı kalmışların, şehit ve ecdat mirasından kaçanların Milliyetçi Hareket Partisi’ni esaret altına almaları imkânsızdır.

Başka kapılara yüz sürüp, sonra verilen imkanları yanlışa yorarak partimizin varlığında hak iddia edenler her zaman vesayeti altına girdikleri paralel örgüt gibi lekeli olacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi içinde bulunduğu badireyi aşacaktır.

Partimizin tüm karar ve yönetim kurulları bir ve beraberdir.

Türk milletini medeniyetler ve milletler mücadelesinin en üstünde görmek, devletimizi lider ülke yapmak ülküsünden en ufak ödün verilmeyecektir.

Bunu başaracak inanç, kadro, azim ve irade MHP’de vardır.

Milliyetçi Hareket Partisi, gözlerini ufkun ötesine, sonsuzluğa dikmiştir.

Birileri dedikodu çarkında vakit kaybederken, partimiz Türklüğün kucakladığı hakkaniyetli bir küresel dengenin tesisine imkân sağlamak için mücadele edecektir.

Bizim siyaseten ilerleyişimizin yol haritasında sabır, akıl, şuur, denge, ihtiyat yer almaktadır.

Dibi görünmeyen kuyulardan su içmeme konusunda kararlılığımız tamdır.

Bize yol gösteren en önemli kılavuz, tarihimizin bilhassa ibret ve ders almamız gereken ıstıraplı sayfalarındadır.

Bunun için tehdit ne derece büyük, tehlike ne kadar yakın, engeller nasıl olursa olsun taşıdığımız milli sorumluluk ve heyecanı heba ettirmeyeceğiz, 47 yıllık emaneti çiğnetmeyeceğiz.

Sorunlardan ve sıkıntılardan ürkmeyerek; suçlamalardan ve zorluklardan yılmayarak, tuzaklardan ve karanlıklardan uzak ve uyanık durarak Milliyetçi Hareket Partisi hedeflerine ulaşacaktır.

Geçmişte Türk Milliyetçileri suçlanmış, baskıya maruz kalmış, içten içe erimesi planlanmıştır. 

Türk Milliyetçileri mağdur olmuş, sıkıntıya düşmüş, ayrılmalar yaşamıştır.

Unutulmasın ki, hiçbir zaman mağlûp olmamış, yüreklerindeki milli ateş sönmemiştir.

Teslimiyetçiliğin, idare-i maslahatçılığın, eyyamcılığın, popülizmin, kimliksizliğin hakim olduğu bir dönemde; Milliyetçi Hareket Partisi umuttur, çaredir, tasfiye ve işgale tevessül edenleri kesinlikle şaşkına çevirecektir.

Allah’ın izniyle buna da herkes şahit olacaktır.

Etiketler : bahçeli, mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
türk
735 gün önce
yolcudur abbas ne yapsan durmaz
yerköylü Erdogan
735 gün önce
şerefsiszlerin elinde oyuncak olmaktansa şereflice istifa etmek büyük erdemdir.!!!!!!!!
sokeli09
735 gün önce
Sessiz cogunluk korkutucu olur. Biz davamizda kol kirilir yen icinde kalir ilkesinden hareket ettik hep ama an itibariyle bebeler bile sizden yaka silkmisse sizinle bu hareket asla yurumez siz gidin kim gelirse gelsin kim gelirse gelsin.Balgat dukaligina korkmadan baskaldiran Kursat yurekli adaylara selam olsun.Selametle
sokeli09
735 gün önce
Selamunaleykum sayin genel baskan bu ne hirs,bu ne bicim iftiralar,bu ne bicim yaftalar etrafinizdakilere hem sevgim hemde saygim yoktu. Sizde buna dahil oldunuz. O konustuklarinizlarinizida size karsi imza verenleride o ekiple siz sectiniz sizle yururlerse iyi,yurumezlerse kotu...su secim bir gelsin ,ben ve 3 arkadasim imza vermedik ama eger ki kurultay olursa size sessiz cogunluk olarak tarihi hezimet yasatacagiz. Sayenizde sevmedigim adamlari bile cok sever oldum. Mustusu ufukta zafer naralarinin...
kral
736 gün önce
yav arkadaş hele şu işe bak sanki bahçeli memleketi kurtarıyormuşta muhalifler engel olmuş.
ulan bırak akp yi hdp yi daha hülya avşar denen kaşarla bile baş edemedin. şefkat çeto denilen çete başın pkk lılarla perde arkasında ne konuşuyor ne anlaşıyor, oktay vuralın amca oğlu volkan vural "şu ermeni soykırımını artık tanıyın diyor", genel başkan yardımcılığına atadığın şahıslar kimdir kimin nesidir belli değil. defol git be utanmaz arlanmaz.
edip
736 gün önce
sizlerin o sanki vatan haini ilan ettiğiniz insanlar bu davanın temel taşlarıdır.küçük hesap peşinde olanlar zaten bu caamia içinde barınamaz ki sizlerde kaybolup gideceksiniz koltuk sevdası sizinde sonunuzu getirecek bu davayı sırtlayıp götüren bunca insan sizi yüceltmek için bu davaya hizmet etmiyor unutmayın yükseklerde yer tutaanların yere çakılmalarıda feci olur bir kelime daha söyleyim nesebi belirsiz diyen şahsiyet sen kendi nesebini kontrol et bizim nesebimizden şüphemiz yok
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=