Lütfen bekleyin..

OSTİM’de işler tıkanma noktasında

09 Nisan 2016, 11:49

Ekonomik darboğaz, Ankara’nın en büyük organize sanayi bölgesi OSTİM’de işadamlarını zor durumda bıraktı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

İşlerin tıkanma noktasına geldiğini belirten OSTİM Genç İşadamları Derneği Başkanı Ali Altındal, tahsilât yapamadıklarını ve kredilerini ödeyemediklerini söyledi.

Türkiye ekonomisi son dönemde ödenmediği için protesto edilen senetleri, karşılıksız çekleri ve arka arkaya gelen iflas erteleme haberlerini konuşmaya başladı.

Ülkemizde yaşanan siyasi kaos, iç karışıklıklar ve komşu ülkelerle yaşanan sorunların ekonomi üzerindeki etkisi de giderek derinleşmeye başladı. Arkası gelmeyen bu sıkıntıları yüksek sesle dile getirenler arasına Ankara’nın en önemli organize sanayi bölgesi OSTİM de katıldı.

OSTİM Genç İşadamları Derneği (OSTİM GİAD) Başkanı Ali Altındal, piyasadaki para sıkıntısının giderek derinleştiğini, tahsilatta güçlük çeken işletmelerin sıkıntıda olduğunu söyledi. Altındal, “OSTİM’de de işler tıkanma noktasında.” dedi.

Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli pencerelerinden OSTİM’de, ekonomik durgunluğun sıkıntıları yaşanıyor. OSTİM Genç İşadamları Derneği Başkanı Altındal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin iç karışıklık yaşadığı ve komşularımızın sorunlarının devam ettiği şu günlerde gelinen noktada ekonomik istikrarsızlığa neden olmuştur.” dedi.

Piyasaya para aktarılmamasından dolayı OSTİM’de işlerin tıkanma noktasına geldiğini vurgulayan Altındal, şöyle konuştu: “Esnaflar ve işadamları tahsilât yapamamakta, kredilerini ve diğer borçlarını ödeyememektedir. Yaşanan bu sancılı süreçte devletimizin KOBİ’lere sağlanan hibe ve teşvik gibi destekleri genişleterek yeniden gündeme getirmesi gerekmektedir. Ekonomik darboğazdaki esnafa gider maliyetleri, indirim ve muafiyetler konusunda ayrıcalık tanınabilir. Özellikle OSTİM için ‘can suyu’ olacak bu müdahaleler, durgunluk sürecinin vahim sonuçlara sebebiyet vermemesi, özel sektörün biraz daha rahat nefes alabilmesi açısından önem arz etmektedir.”

Bürokrasi engelini aşamıyoruz

Ostim GİAD Başkanı Ali Altındal, hükümetin yatırım ortamını iyileştirmeye dönük tüm iyi niyetli çalışmalarına karşın iş dünyasının, bürokrasideki engelleri bir türlü aşamadığını söyledi.

Altındal, “Ne yazık ki bürokrasideki tıkanıklık yüzünden işlerin yürümesi güçleşiyor. Bürokrasi, ekonomi yönetimi tarafından alınan kararları uygulamak bir tarafa, mevcut işlerini bile sağlıklı yürütmekte sıkıntı çekiyor. Bürokrasideki bu tıkanıklığın, durgunluk ve hantallığın biran önce aşılmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

YarınaBakış

Etiketler : Ali Altındal, Ostim, Giad,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Cari işlemler açığı Ocak ayında beklentilerin üzerinde geldi.
Türkiye, daha önce et ithalatı gerçekleştirdiği Polonya, Fransa ve Bosna He..
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında konuşan MHP Grup Başkanvekil..
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından..
İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. Listenin ilk be..
Yurt dışına beyin göçünün araştırılması için Meclis’e araştırma önergesi ve..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=