Lütfen bekleyin..

Devlet Bahçeli AKP'lilerden akıl aldı, mahkemeye rapor sundu !

02 Nisan 2016, 13:29

Olağanüstü Kurultay'dan kaçmak isteyen Bahçeli, AKP'lilere akıl danıştı !

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai DETAY MHP'deki olağanüstü kurultay sürecine açıktan taraf olan AKP medyası Bahçeli'yi ve yönetimini  korumaya başlamış ve kurultay talep eden isimleri karalayan haberler yapmıştı.

Bahçeli de artık açık oynamaya başladı ve AKP'li isimlerin de yardımıyla hazırlanan bir raporu mahkemeye sunarak "kurultay talebinin hukuksuz olduğunu" iddia etti.

AKP'Lİ HÜSEYİN HATEMİ'DEN AKIL ALDI !

Bahçeli ve yönetimine "akıl hocalığı" yapan isim ise "bu güne kadar Ak Parti'yi desteklemiş ve bunu hiçbir menfaat karşılığı yapmamış biriyim. Her zaman Erdoğan'a oy vermiş, son seçimde AK Parti'den yana oy kullanmış biri olarak bunları söylüyorum." sözlerini sarfeden hukukçu Hüseyin Hatemi oldu.

(Bahçeli'nin akıl danıştığı Hatemi, Erdoğan tarafından Saray'da başköşede ağırlanmıştı)

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/53289.jpg

RAPORDA NELER VAR?

MHP yönetimi, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin olağanüstü kongre talebini karara bağlayacağı 8 Nisan öncesi, dava dosyasına iki hukukçu akademisyenin kaleme aldığı mütalaa sundu. Prof. Dr. Hüseyin Hatemi'nin hazırladığı rapor, Avukat Yücel Bulut imzasıyla mahkemeye sunulurken, rapor muhaliflerin tepkisine neden oldu. Sinan Oğan'ın avukatı Kürşat Ergün, mahkemenin yetkisiz olduğuna ilişkin raporun, hukuki gerekçelerinin yetersiz olduğunu iddia etti.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/53290.jpg

Raporun sonuç bölümünde, bazı hukuki gerekçelerle tüzük kongresinin toplanmak istendiği, sonrasında seçim yapılarak Merkez Yönetimi'nin değiştirileceğinin belirtildiği, bu durumun da hakkın kötüye kullanılması anlamı taşıdığı ileri sürüldü. Raporda şu ifadelere yer verildi:

"Siyasi Partiler Kanunu'nun 121. Maddesi ancak "Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı olmayan diğer Kanun hükümlerinin siyasi partiler hakkında uygulanacağını belirttiğine ve Dernekler Kanunu'nun 34. Maddesi de kıyasen uygulamadan değil, sadece atıftan bahsettiğine göre, Siyasi Partiler Kanunu 14. Maddesinin 6. Fıkrasına Sulh Mahkemesi'ne başvuru imkanı alınmadığı ve Dernekler Kanunu'na da atıf yapılmadığı için bu konuda Siyasi Partiler alanının özelliği dolayısıyla ve esasen seçim yapılmaması gereken olağanüstü toplantılar için Merkez Yönetimi değiştirme kasdıyla olağanüstü toplantı çağrısının yapılmasının mümkün olmadığı sonucuna varmak gerekir. Bu konuda bir adli yargı makamına yetki verilmiş olduğu sonucuna varılmasına imkan görememekteyiz"

MUHALİFLERDEN CEVAP VAR

Kulislere bomba gibi düşen raporla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Adayı Sinan Oğan'ın Avukatı Kürşat Ergün, Genel Merkezi'in talebiyle hazırlanan raporun, dava açısından hukuki bir değerinin bulunmadığını iddia etti.

Mahkemenin 8 Nisan'da karar vereceğini ve karar öncesi MHP yönetiminin kafa karıştırmak için böyle bir bilirkişi raporu istediğini ileri süren Ergün şöyle konuştu:

"Mahkemenin Cuma günü duruşmayı yapacağı göz önüne alındığında bugün itibariyle sunulan bu raporun kafa karıştırma amacı taşıdığı açıktır. Ancak buna rağmen dosyadaki talebimiz ve bu yönde ortaya koyduğumuz hukuki gerekçeleri ortadan kaldırıcı bir durum söz konusu değildir.

Ayrıca MHP Kongre davası ile ilgili olarak Genel Merkezin "sözde hukuki" bu görüşü ülkücü hareketle zıt görüşe sahip ve patrikhanenin hızlı savunucusu Hüseyin Hatemi'den talep etmesi tarafımızca anlaşılamamıştır. Bilindiği üzere Hüseyin Hatemi'nin eşi Kezban Hatemi de Partimizce haklı olarak yoğun eleştiri alan Akil İnsanlar Heyeti'nin Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştü. Bu görüşün alınması adına Genel Merkezden ne kadar bütçe ayrıldığı da merak konusudur."

HABER FEDAİ

AKP ve medyası Bahçeli'yi böyle korumaya aldı:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51516.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ALP
714 gün önce
Bence bahcelıyle olmuyokardeşım ınan ınsanlar saskın onlarda akp yı ıstemıyo kıme verelım dıyorlar gıt kardeşım olmuyo hem sevıldıngıbı kalya ALLAH askına
serdar
715 gün önce
bahçeli de erdoğanda gitmez....
başkanlık sistemi ve türkiyeyi paramparça edecek olan anayasa meclisten geçer
katillerin efendisi apo doğunun başkanı ilan edilir,
batıda bizansın, doğu karadenizde rum pontusun doğuda ermenistanın temelleri atılır.
müslüman türk halkının yarısı hristiyan-yahudi-putperest olur diğer yarısı katledilir, sürgün edilir işte bahçeli ve erdoğan o zaman koltuklarını terkederler....
gülüyor musunuz? valla birileri bu memlekette camileri pkk yığınağı yapılacak deseydi yine birileri bu memlekette jandarmaya polise pkk lı teröristler tarafından kimlik kontrolü yapılacak deseydi ve yine birileri bu memlekette teröristler şehrin göbeğinde keleşli roketatarlı yürüyecek deseydi ben de gülerdim...
ne demişti cumbaba " neredeeeen nereyeeee"""
Ferhat Oguzhan
715 gün önce
Sayet bu yönetim patrikhanenin avukatlarindan medet umuyorsa,vah basimiza gelene.Satildikmi,yoksa pusuyami düsürüldük?.Neyse secimler geldigi zaman boylariniz kac santimmis ölceriz.
Aydın şen
715 gün önce
Sende hiç utanma arlanma yokmuş...yemin ederim bu partinin başında oldugun sürece oy veren verdirten haindir...sen büyük bir hainsin
Aydın şen
715 gün önce
Allah belanı versin bahceli.....
şenol
715 gün önce
EYY BAHÇELİ, yolun sonu gözüküyor.. seni teyyup bile kurtaramaz !
DETAY HABER Kategorisindeki Diğer Haberler
Yandaşlar hangi algı operasyonunun peşinde ?
"Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor... "
"Saray anketleri tehlike alarmı veriyor..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=