Lütfen bekleyin..

Çocuklara Tecavüzü eleştirdi, AKP baskısıyla işinden oldu !

28 Mart 2016, 22:53

Gökhan Dihkan'ın tecavüzleri savunan bakanı eleştiren ve gazetede yayınlanmayan yazısını sosyal medyada paylaşması üzerine Ensar Vakfı ve AKP'den gelen baskılar sonucu işinden olduğu belirtiliyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Trabzon basının gururlarından olan ve istifa eden Gökhan Dihkan’ın Ensar Vakfı’nı eleştirdiği için gazeteden ayrılmak zorunda bırakıldığı belirtildi. Üstelik söz konusu yazı gazetede yayınlanmadığı halde. 

Trabzon'da yayınlanan, muhafazakar kesime yakınlığıyla bilinen, Ali Öztürk'ün imtiyaz sahibi olduğu Karadeniz'den Günebakış gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Dihkan, camiada sevilen dik duruş sahibi bir gazeteciydi. Kendisi de muhafazakar bir isim olan Dihkan, dindarlık kisvesiyle yapılan hırsızlık ve tecavüzlere sessiz kalmıyordu. 

Gazetenin kurulduğundan bu yana 15 yıldır Öztürk'le kader beraberliği yapan Dihkan'ın, 24 Mart'ta kalame aldığı ''Ensar Vakfı ve çocuklara cinsel istismar rezilliği' başlıklı yazıda, çocuk tecavüzleriyle gündeme gelen Ensar Vakfı'na yönelik ağır eleştirilerde bulunmasının ardından azledildi. Vakıftan gazeteye baskı yapıldığı ve Dihkan’ın hedef gösterileceği belirtildi. 

Dihkan kendisine yapılan baskılara ve adeta kapı gösterilmesine kayıtsız kalmadı ve istifa etti. 

Gazetenin kuruluşunda ve 15 yıllık sürecinde kimseyi kırmayan üzmeyen bilgili kültürlü ve objektif bir gazeteci olan Dihkan’a yapılanlar hırsızların, tecavüzcülerin muhafazakarlara tahammülü kalmadı yorumlarına sebep oldu.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/53090.jpgİŞTE GÖKHAN DİHKAN'IN O YAZISI

ENSAR VAKFI VE ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR REZİLLİĞİ !

Karaman’da Ensar Vakfı’yla bağlantılı bir şahıs 8 ila 10 yaşlarında 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı. Şahsın Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin yanı sıra (KAİMDER) ve Ensar Vakfı’na yakın kişilerce kiralanan evlerde ders verdiği biliniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise akıllara durgunluk verici bir şekilde Ensar Vakfı'nı savundu. Ramazanoğlu, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz” dedi. Bakan’ın açıklamalarını değerlendirmeden önce Ensar Vakfı’nın resmi internet sitesinde vakfın kendi misyon ve vizyonuna ilişkin yer verdiği tanıtım yazısına şöyle bir bakalım: 
“Vakfımız; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir” 
Vakıf misyonu ve vizyonunu ise şu şekilde belirlemiş: 
MİSYON
Ensar Vakfı; insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla, nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek, özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleri ile hizmet sunan bir vakıftır.
VİZYON
Din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak.
***
Ülkenin insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden bir vakfın içinde yaşanılan rezalete bak ! Çocukların, gençlerin ilmi, fikri ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyeceksin, ondan sonra da bünyende çocuklara taciz, tecavüz edebilecek yapıda insanları barındıracaksın. Ve senin bu rezilliğini alıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı normal bir durummuş gibi geçiştirecek. Bu olay Aziz Nesin Vakfı’nda yaşansaydı acaba bu bakan aynı tepkiyi mi verecekti? Eminim “Dinsiz, imansız, kitapsız insanların eğitim verdiği yerde ancak bu tür olaylar yaşanırdı” türünden mesajlar verirdi. İşin içinde İslam, İslami değerler olunca ‘nasıl olsa bizdendir’ anlayışıyla her türlü pisliği örtme anlayışı içerisine giriyorsunuz. Yazık ! Gerçekten yazık !
Bu vizyon ve misyonla hareket eden bir vakfın öğrencilere eğitim ve öğretim verecek öğretmenlerini en ince ayrıntısına kadar ince eleyip sık dokuduktan sonra bünyesine alması gerektiği ortada. Çoluk çocuğa taciz, tecavüz edecek yapıda insanları bünyenizde barındırıp ondan sonra bir de zeytinyağı gibi su üstüne çıkacaksınız ! Yok öyle yağma ! 
Ensar Vakfı bu zamana kadar iyi işler yapmış olabilir ama bu iğrenç olay üzerinden vakfı korumaya kalkışmak da ne demek oluyor? Orada bir kişi yüzünden' de olsa 10 çocuk belki hayatları boyunca üzerlerinden atamayacakları bir zulmü gördü. Bu büyük bir olaydır. Vakfın bu yaşananlar sonrası hasar alması kadar doğal bir şey de olamaz. Vakfın Sayın Bakan’ın yaptığı gibi abuk sabuk savunulması insanların vicdanlarında aklanmasını sağlamaz. Korkunç, iğrenç bu olayın yaşanmasına sebebiyet veren sapık zihniyetli kişinin evlere girmesine imkan tanıyan vakıf da bütün bu yaşananlardan sonuna kadar sorumludur. İnsani ve dini değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla hareket eden bir vakıf kendisine emanet edilen çocuklara taciz, tecavüz edilmesine bir şekilde yol açabiliyorsa artık fazla söylenecek bir söz de kalmamış demektir. Evet Ensar Vakfı ! Size vizyonunuz olan din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak hedefinizde başarılar diliyoruz. Bir kerecikten bir şey olmaz !! Nasıl olsa arkanızda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu gibi siyasetçiler var !!

24 Mart 2016

habercuk

Etiketler : Gökhan Dihkan,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Fatih TÜRK
722 gün önce
Gökhan kardeşim Senden Allah razı olsun.Tecavüz savunucuları elbette senin yanında olmazlar. Ama bilesin Allahımız senin yanındadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=