Lütfen bekleyin..

Koray Aydın Mersin'i harekete geçirdi

10 Mart 2016, 19:05

MHP Olağanüstü kurultay çalışmalarını sürdüren Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Mersin’de büyük bir ilgiyle karşılandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Mersin Gözne gişelerinde oldukça kalabalık bir araç konvoyuyla karşılanan Aydın, şehre kadar vatandaşları selamladı. Konvoyun önü sık sık vatandaşlar tarafından kesilirken, Koray Aydın da zaman zaman aracından inerek vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tertip komitesinin verdiği bilgiye göre Mersin’den ve çeşitli illerden gelen toplam 64 üst kurul delegesiyle Mersin’e çıkarma yapan Koray Aydın’ın programına, MHP Kurucucusu Ali Sağır ve Osman Şen’le birlikte, 21. Dönem MHP Milletvekilleri Halil İbrahim Oral, Ali Serdengeçti, Orhan Şen, Salih Erbeyin, Nail Çelebi, Cahit Tekelioğlu ve 23. Dönem MHP Mersin Milletvekili Akif AKKUŞ, il başkanları, ilçe başkanları, ocak başkanları ve çok sayıda ülkücü katıldı.

 Mersin basını ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği program öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Koray Aydın, “Bugün Mersin'de arkadaşlarımızın, bizim başlatmış olduğumuz harekete ilgi ve alakası beni ziyadesiyle memnun etti. Çünkü güneyin nabzını tutmak için buraya geldik. Burada atan nabzın bütün güneyi kapsayacağını biliyorum. O bakımdan buradaki hareketlilik heyecan, umut verici” şeklinde konuştu.

BİZİM HAREKETİMİZ BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR

MHP’de yaşanan olağanüstü kongre sürecine de değinen Aydın, başlattıkları hareketin aslında bir parti içi muhalefet olmadığını, MHP’nin bir iktidar yürüyüşü olduğunu belirterek şöyle devam etti: “MHP'ye gönül vermiş milyonlarca insanın ortak bir talebi şeklinde tezahür etti. Tabanımız bunu benimsedi. Bu şimdi büyük bir yürüyüşe dönüştü. Ben bunun adına iktidar yürüyüşü diyorum. Yani bu artık bir iktidar yürüyüşüdür. Çünkü hiç bir zaman parti içinde bir olağanüstü kongre talebi bu kadar kitleselleşmemiştir. Bunun Türkiye çapında büyük bir kitleselleşmeye yöneldiğini, tabanın neredeyse yüzde 90'ının bu işin arkasında olduğunu, destek verdiğini biliyor ve gözlemliyorum. O bakımdan MHP'de bu dip dalganın mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi'nde bir değişiklikle sonuçlanacağını söyleyebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum, böyle tahmin ediyorum. Çünkü bu böyle geçici bir heves değil. Yani seçim bitti işte şok yaşadık, bir tepki koyalım tarzında değil. Yani bu biçimleniyor, şekilleniyor bir ortak hedefe kitlenme şekline dönüştü. Dolayısıyla bu sahiplenme ben aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine duyulan kaygıların MHP'nin kurumsal kimliğinde bir umuda dönüştüğünü gördüm. Çünkü buna halkımızın ihtiyacı var. Çünkü aslında kerhen AKP'ye oy veren milyonlar var. Kerhen diyorum aslında, bunu ben demiyorum, bunu bütün araştırmalar söylüyor. O bakımdan kerhen oy veren bu kitleler ve şu anda daha önce AKP'ye oy vermiş olan insanlar Türkiye'nin nasıl bir bataklığa saplandığını, nasıl bir çıkmaz sokağa girdiğini, iyi olan hiçbir şeyin kalmadığı bir Türkiye manzarası içinde artık siyasetten bir şeyler yapmanın bir zaruret olduğunu halkımız da görüyor”

MHP’NİN ÜYE SAYISI 1 MİLYONA ÇIKACAK, HER YIL 1 MİLYON ÜYE KAYDI YAPILACAK

Basın açıklamasının ardından salonu dolduran yoğun ve coşkulu kalabalığa hitap eden Koray Aydın’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

MHP Genel Başkanı seçilmesi halinde il işlerinin bir tüzük çalıştayı ve hemen akabinde bir tüzük kurultayı düzenlemek olacağını belirten Aydın, MHP’ye mensubiyet şuurunun temeli olan üye kayıtlarındaki sınırlamaların kaldırılacağını, üye sayısının ilk yıl 1 milyona çıkarılacağını, sonrasında da her yıl 1 milyon üye kaydetmek için büyük kampanyalar düzenleyeceklerini, kendisinin de Mersin gibi tüm illerde yapılacak üye kayıt kampanyalarına katılarak bizzat destek vereceğini ifade etti.

Koray Aydın, meramını anlatan, koşan, koşturan, her türlü iletişim aracını, basını ve propaganda tekniklerini en ileri düzeyde uygulayan bir MHP inşa edeceklerini belirterek, MHP’nin güçlü bir iktidar alternatifi haline getirmenin ön şartının kök değerleri üzerinden yeniden yapılandırmak olduğunu söyledi.

GENEL BAŞKANLIK VE MİLLETVEKİLLİĞİ SÜRELERİNE 3 DÖNEM SINIRLAMASI

MHP’de yapacaklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler veren Koray Aydın, Genel Başkanlık, Başkanlık Divanı Üyeliği ve Milletvekilliği sürelerinin 3 dönemle sınırlandırılacağını kaydetti. Her insanın ancak belli bir süre verimli çalışabileceğini anlatan Aydın, çağdaş demokratik ülkelerdeki gibi getirilecek süre sınırlamalarının, kendini yetiştirmiş, genç, dinamik ve başarılı kuşakların da önünü açacağını, onlara imkan ve fırsat vereceğini anlattı.

“KOCAMIN PARTİSİ” İMAJI YIKILACAK, MHP KADIN VE GENÇLERE AÇILACAK

Milletvekili adaylarının %95’inin bütün üyelerin katılımıyla hakim denetiminde yapılacak önseçimlerle belirleyeceklerini bildiren MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Genel Başkana ancak yüzde 5’li bir kontenjan ayrılacağını belirtti.

Salonda bulunan partili bir kadının “kadınlara MHP deyince kocamın partisi diyorlar, MHP’yi ne zaman kadınların da partisi yapacaksınız?” sorusu üzerine kendisine teşekkür eden Koray Aydın, MHP’yi kadınların ve gençlerin en kolay siyaset yapabilecekleri bir parti haline getirmek için ne gerekiyorsa cesaretle yapacaklarını anlattı.

Salon toplantısının ardından üst kurul delegeleri, teşkilat yöneticileri ve partililerle bir araya gelen Koray Aydın, Mersin programından oldukça memnun kaldığını ifade ederek, tertip komitesine, bütün ülkücülere ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Mersin programının ardından gece yarısı Ankara’ya dönen Koray Aydın'ın, 11-12 Mart tarihlerinde Kayseri, 13 Mart’ta Manisa ve 19 Mart’ta da Bursa’da düzenlenecek programlara katılacağı bildirildi.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldırım
776 gün önce
Bayrağı taşıma sırası Koray Aydın'da Allah derman versin
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=