Lütfen bekleyin..

Mersin'de Koray Aydın Coşkusu: Bu Bir İktidar Yürüyüşü

09 Mart 2016, 18:43

"Mersin Harkete Geçiyor..."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai MERSİN MHP'deki Kurultay sürecinin güçlü ismi Koray Aydın il ziyaretlerini sürdürüyor.

Ülkücü İrade'yi temsil eden MHP Büyük Kurultay Delegeleri başta olmak üzere, ülkücü kanaat önderleri ve partililerle biraraya gelen genel başkan adayı Koray Aydın'ın bugünkü durağı Mersin.

Mersin girişinde kalabalık bir konvoyla karşılanan Koray Aydın bir toplantı salonunda da vatandaşlara hitap etti

İşte Koray Aydın'ın Mersin Konuşması:

 

"BU HEYECAN VE COŞKU UMUT VERİCİ"

Koray Aydın, Mersin'de, Dia Center Düğün ve Davet Merkezinde partililerle bir araya geldi. Burada partililerle selamlaşıp sohbet eden Aydın, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Aydın, Mersin'in Türk siyasetinde önemli bir yeri olduğunu, kendisinin de daha önce siyasi çalışmalar için kente geldiğini söyledi.

Mersin'in siyasi havasını ve nasıl teneffüs edildiğini bildiğini ifade eden Aydın, "Bugün Mersin'de arkadaşlarımızın, bizim başlatmış olduğumuz harekete ilgi ve alakası beni ziyadesiyle memnun etti. Çünkü güneyin nabzını tutmak için buraya geldik. Burada atan nabzın bütün güneyi kapsayacağını biliyorum. O bakımdan buradaki hareketlilik heyecan, umut verici" diye konuştu.

"BU BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR"

MHP'deki olağanüstü kongre talebinin kişisel bir talep olmadığını belirten Aydın, şöyle konuştu:

"Yani MHP'ye gönül vermiş milyonlarca insanın ortak bir talebi şeklinde tezahür etti. Tabanımız bunu benimsedi. Bu şimdi büyük bir yürüyüşe dönüştü. Ben bunun adına iktidar yürüyüşü diyorum. Yani bu artık bir iktidar yürüyüşüdür. Çünkü hiç bir zaman parti içinde bir olağanüstü kongre talebi bu kadar kitleselleşmemiştir. Bunun Türkiye çapında büyük bir kitleselleşmeye yöneldiğini, tabanın neredeyse yüzde 90'ının bu işin arkasında olduğunu, destek verdiğini biliyor ve gözlemliyorum. O bakımdan MHP'de bu dip dalganın mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi'nde bir değişiklikle sonuçlanacağını söyleyebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum, böyle tahmin ediyorum. Çünkü bu böyle geçici bir heves değil. Yani seçim bitti işte şok yaşadık, bir tepki koyalım tarzında değil. Yani bu biçimleniyor, şekilleniyor bir ortak hedefe kitlenme şekline dönüştü. Dolayısıyla bu sahiplenme ben aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine duyulan kaygıların MHP'nin kurumsal kimliğinde bir umuda dönüştüğünü gördüm. Çünkü buna halkımızın ihtiyacı var. Çünkü aslında kerhen AKP'ye oy veren milyonlar var. Kerhen diyorum aslında, bunu ben demiyorum, bunu bütün araştırmalar söylüyor. O bakımdan kerhen oy veren bu kitleler ve şu anda daha önce AKP'ye oy vermiş olan insanlar Türkiye'nin nasıl bir bataklığa saplandığını, nasıl bir çıkmaz sokağa girdiğini, iyi olan hiçbir şeyin kalmadığı bir Türkiye manzarası içinde artık siyasetten bir şeyler yapmanın bir zaruret olduğunu halkımız da görüyor."

Dik duruşlu bir MHP'nin Türkiye'nin siyasi geleceğini şekillendireceğini anlatan Aydın, "Artık Türkiye'de her şey hukuk dışına çıktı. Oldu bittiler ile oluyor. Zorbalıkla karşı karşıyayız. Yani bu zorbalık nereye kadar devam edecek. Artık bu milletin bu olaya bir el koyması 'bu kadar da olmaz yetti artık demesi' gerekiyor. O bakımdan işte o 'yetti artık' sözünün Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurumsal kimliğinde şekillenebileceği, işte bu atılan adımları ben şahsen önemsiyorum, ciddiye alıyorum. Siyasi hayatımın geleceği bakımından da önemli buluyorum" ifadelerini kullandı.

Konvoydan ve toplantıdan kareler:

 

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52066.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52064.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52067.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52056.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52057.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52072.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52073.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52058.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52059.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52062.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/52063.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Dursun şaşmaz
739 gün önce
Bütün MHP lilere ĖSLM olsun eger bu yörüş bu hareket mhpe icin se hayirli ve ugurlu olsun yok bir koltuk ve bir şohret ve şahiz za kinve nefret icinse başkaldiranlara nalet olsun
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=