Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın Bilecik'te Konuştu

03 Mart 2016, 22:49

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın, “Ülkede bunların borazanı ötüyorsa, Türk siyasetinde yer alan bütün unsurların bütün partilerin bu durumu dikkate alarak, kendine bir yön vermek, kendine bir biçim vermek gibi zarureti bir mecburiyeti var” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın’ı  Şeyh Edebali Türbesi önünde grevden alınan MHP Bilecik eski İl Başkanı Ahmet Gürses, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Özütürk ve partililer karşıladı. Koray Aydın, ilk olarak Şeyh Edebali Türbesini ziyaret etti.  Burada dua okuyan Aydın, partililerle birlikte Şeyh Edebali Türbesi yanında tarihi Orhangazi caminde akşam namazını kıldı.

 Cami çıkışı basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Aydın, MHP’de bir olağan üstü kongre süreci başladığını belirterek, “Bu olağanüstü kongre sürecini temsilen imza vererek bu iradeyi oluşturan arkadaşlarımız, sadece kendi iradelerini oluşturarak bu adımı atmış değiller. Bu hareketlerin arkasında bütün dinamikleri oluşturan unsurlar bulunmaktadır. Tabiri caizse bu harekete gönül veren milyonlarca arkadaşımızın, ülküdaşımızın neredeyse yüzde doksanının desteği, duaları ve gayretleri vardır” dedi.

 “TÜRKİYE’NİN BUGÜNKÜ ŞARTLARI İÇERİSİNDE GÜÇLÜ BİR MHP’YE İHTİYACI VAR”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51837.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51841.jpg

  Kongre için delegelerin ve MHP’nin tabanından gelen genel bir istek olduğunu iddia eden Koray Aydın, “Yani bu aynı zaman dip dalgadır.  Milliyetçi Hareket Partisini bu olağanüstü kongresini besleyen bu dip dalga Milliyetçi Hareket Partisini bütün dinamiklerini bütün unsurlarını bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla atılan bu adım belki de Türk siyasi tarihinin tabanıyla bütünleşmiş, kenetlenmiş, onların istek özlem ve arzuları doğrultusunda şekillenmiş bir harekettir. O bakımdan atılan bu adımı bu çerçevede değerlendirmek bu muhteva ile anlamaya çalışmak yapılacak en doğru şey olacaktır.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51842.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51838.jpg

 Şunu söylemekte fayda var. Türkiye’nin bugünkü şartları içerisinde güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisine ihtiyacı var. Milliyetçi Hareket Partisinin kendi duruşuyla kendi tarihsel sürecinde aldığı şekil ile halkın o istediği, beklediği, arzuladığı bir Milliyetçi Hareket Partisine şiddetle ihtiyaç var” dedi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51840.jpg

“ÜLKEDE BUNLARIN BORAZANI ÖTÜYORSA BÜTÜN PARTİLER KENDİNE YÖN VE BİÇİM VERSİN”

  Koray Aydın, Türkiye’nin iç savaşın ortasında ve üçüncü dünya savaşının eşiğine olduğunu iddia etti. Savaşının eşiğindeyiz ne yaptığını bilmeyen yalancı, riyakâr, uluslararası platformlarda değeri kalmamış bir siyasal iktidarı tarafından yönetildiğini ifade eden Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Hala bu ülkede bunların borazanı ötüyorsa, Türk siyasetinde yer alan bütün unsurların bütün partilerin bu durumu dikkate alarak, kendine bir yön vermek, kendine bir biçim vermek gibi bir zarureti bir mecburiyeti var. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bu şartlarından dolayı  doğan zaruretleri yerine getirmek üzere belki de Türk siyasi tarihine örnek olabilecek bir adım atıyor.  Bu adımın bir bakış açısıyla değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Biz milliyetçi Hareket Partisine gönül verenler, kimse Milliyetçi Hareket Partisinde bu olanları bizim adımızı lütfen yorumlamasınlar."

AK PARTİ’NİN SÖZCÜLERİNE SESLENDİ

  Bilecik’ten Ak Partinin sözcülerine seslenen Koray Aydın, “Kendi yorumlarını kendilerine bıraksınlar. Bizi yorumlamasınlar. Bizi anlayamazlar. Bizim vatan aşkımız ülkülerimiz sevdalarımız var. Biz bu ülke için bedel ödemiş insanlarız. Bizi bu yönümüzle değerlendiremeyeceklerini biliyorum. Çünkü onlar bu büyük mücadelelerin verildiği dönemde onların bu ülke ile ilgili hiç kaygıları olmadığını biz yaşayarak görmüş bir nesli temsil ediyoruz. O bakımdan bizi uzaktan izlesinler, kenara çekilsinler.

 Bu milletin önünü açacak bir yolu inşallah büyük Türk Milleti ile hep beraber inşa edeceğiz bunun gayreti içerisindeyiz.  Artık Türklük düşmanlarının harekete geçtiğini, bu milletin tarihi, birikimi ve adı ile oynamaya kalkanların, bu milletin yüce dinini içini boşaltarak sadece bir şeddi bir hale dönüştürmeye çalışan düşmanlarına karşıda bu milletin hem milli hem dini hassasiyetlerini temsil eden bir hareket olarak bu milletin önüne düşeceğiz” dedi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51843.jpg

  “SUR VE CİZRE'NİN ALTINA DÖŞENEN DEHLİZLERİ DEVLET İHALE YAPMA MÜTEAHHİT BİR SENEDE YAPAMAZ”

 Son olarak kendileri için kimsenin yorum yapmamasını isteyen Aydın, “Bizim hakkımızda kimse yorum yapmasın. Kimse bize kendi bulunduğu yerden kendi menfaatlerine göre değerlendirmesin. Biz ne yaptığımızı biliyoruz.  Şuna inanıyoruz zor şartlar kendi şartları içerisinden bir yaratıcı güç meydana getirir. Bizim ülkemiz tehlike de hem de büyük tehlike de. Ne yaptığını bilmeyen bir iktidar ülkenin Doğu ve Güneydoğusunda bir paralel örgütlenmeye müsaade etti. Ve bu paralel örgütlenmenin bütün unsurları bu bölgeler de işledi. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak uyardık, söyledik. Surun altı kazılıyor buna müsaade etmeyin dedik. Cizre'nin altı kazılıyor buna müsaade etmeyin dedik. Bunlar internet sitelerinde paylaştılar, bunlar çiklet çiğneyerek bu olanları izlediler.

Allah aşkına herkes bir düşünsün bugün Sur’ un altına Cizre'nin altına döşenen dehlizleri devlet ihale yapma yemin ediyorum müteahhit bir senede yapamaz. Bu kadar ağır bir ihmal kan olarak şehitlerimiz olarak bize geri dönüyor  Türkiye nasıl o sıkışmış dönemlerinde kendi kurtuluş savaşlarıyla ayağa kalkmasını bildiyse bu milletin hem dini hem milli bütün unsurlarıyla örtüşen Milliyetçi Hareket Partisi felsefesiyle yeniden ayağa dikilecektir” dedi.
kaynak:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51839.jpg

bilecikolay

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kral
743 gün önce
KORAY Beyin bileciğe gidip Şeyh Edebalı türbesini ziyaret etmesi Müslüman Türklere büyük bir mesajdır. Yani adam diyor ki arkadaş ben Türk- islam davasını savunuyor ve MHP yi bu değerlerle tekrar ayağa kaldıracağım diyor. Biz de millet olarak diyoruz ki sonuna kadar DESTEKÇİNİZİZ.
şu 14. dalaylamacı kılıklı heriften (bahçeli) bir kurtulursak MHP iktidardır.
fatih23
744 gün önce
koray bey öncelikle başarılar dilerim.umarım sizde sayın bahçeli gibi parti içindekilere -dava arkadaşım olabilirsin ama yol arkadaşım olamazsın -deyip,ihraç ve ötekileştirme yapmazsın.dilerimki bu olaylar bbp de olduğu gibi yeni bir bölünme yaşamayız.bizim ve ülkenin güçlü bir MHP ye ihtiyacı var.genel bşakanın kim olduğu o kadar önemli değil bizim için başbuğun fikirlerine tam manasıyla inanıp davranışlarında ve zamanla uygulayacağı politikada göstermesi yeterli.kısacası ülkücü olsun yeter bizim için.
ANADOLUERGENEKON
744 gün önce
sayın Koray Aydın bey. Mevcut 3 Adayımıza başarılar diliyorum. İ NŞALLAH HANGİNİZ KAZANIRSA KAZANSIN YENİ YÖNETİMDE BİRBİRİNİZE BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE
ÇALIŞACAĞINIZADA İNANIYORUZ.YOKSA GENEL KURUL İÇİN VERMİŞ OLDUĞUNUZ MÜCADELE BOŞA GİDER. Mevcut 3 adaydan hanginiz kazanırsa i,nşllah birlik beraberlik işçişnde küskünleri dargınlarıda davet ederek yeniden MHP yi iktidar yolunda hızla ilerleyen bir konuma getireceğinize inanıyor ve başarılar diliyorum.
ATİLLA
745 gün önce
sayın başkanım sadece ülkücüler değil şu anda herkes sizin destekçiniz de şu kahrolası medya bir türlü söylemiyor. Sizin veya Meral Hanımın MHP nin başına geçmesi bopçuların sonu olacaktır.
sahtekarladan sıkıldık artık devlet adamı görmek istiyoruz.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=