Lütfen bekleyin..

MHP Malatya'dan Kurultay Çağrısı

27 Şubat 2016, 19:36

MHP Malatya il yönetiminden 12 üye tarafından yapılan ortak açıklamada, Kurultay çağrısında bulunuldu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Toplam yönetimi 25 kişiden oluşan il teşkilatının yarısının imzasının bulunduğu ortak bildiride “Malatya MHP il yönetim kurulu üyeleri olarak milliyetçi-ülkücü tabanın olağanüstü kurultay talebini kamuoyuna sunarız” ifadelerine yer verildi.

Bildiriye imza atan üyeler adına konuşan Avukat Gökhan Ulu, 1 Kasım seçimlerinde MHP’nin aldığı ağır sonucu ülkücüler olarak kabullenemediklerini belirterek “Bu sonucu taşra teşkilatının başarısızlığına veya seçmene bağlamak sorunları halının altına süpürme çabasından öte değildir. Taşranın bütün yokluklara rağmen il başkanından, en ücradaki mahalle sorumlusuna kadar ne büyük özveri ile çalıştığını genel merkezimiz görmese ve kabul etmese de Allah katında bilinmektedir” ifadelerini kullandı.
MHP için umudun ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebi olduğunu belirten Ulu, “Tekrar ve tekrar ifade ediyoruz ki, bu çağrı ’ülkücü tabandan’ gelmektedir” diye konuştu.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51561.jpg

Ulu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“1 Kasım seçimlerinde alınan yüzde 11.9’luk oy oranı ‘kıymeti kendinden menkul’ genel merkez yönetiminin değil, gencinden yaşlısına cebindeki son kuruşuyla seçim çalışması yapan, iktidarın her türlü gücüne karşı sandıklara sahip çıkan ülküdaşlarımızın insan üstü gayreti ile alınmış oy oranıdır. Milletçe ateş çemberinden geçtiğimiz bugünlerde MHP iktidarı necip milletimiz için bir umut yaşam kaynağıdır. Ancak 2002-2015 yılları arasında yapılan tüm seçimler göstermiştir ki, milletimiz bu yönetim anlayışına iktidar ruhsatı vermemektedir. MHP için umut ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebidir. Tekrar ve tekrar ifade ediyoruz ki, bu çağrı ‘ülkücü tabandan’ gelmektedir.”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51562.jpg

“63. MADDE İVEDİLİKLE YERİNE GETİRİLMELİDİR”

MHP tüzüğünün 63. maddesinin ivedilikle yerine getirilmesi gerektiğini ifade eden Ulu, MHP Genel Merkezi’nin tabanın çağrısına kulak verileceğine inanarak bugüne kadar beklediklerini ancak genel merkezin tabanın sesini dinleme yerine meşru hakkını kullanan il ve ilçe yönetimleri ile teşkilatlarını feshederek ülkücü iradeye rağmen bekasını sürdürme çabasında olduğunu söyledi. Bu nedenle bu açıklamayı yapma gereğinde kaldıklarını belirten Ulu, “MHP tüzüğünün 32. Maddesini gerekçe göstererek il ve ilçe teşkilatlarını kapatan genel merkezden yine aynı tüzüğün 63. Maddesinin gereğini ivedilikle yerine getirmesini bekliyoruz. Bilinmelidir ki, sırf meşru hakkını kullanarak ’olağanüstü kurultay’ çağrısı yaptıkları için görevden alınan MHP il ve ilçe teşkilatlarının yanındayız. Biz Malatya MHP il yönetim kurulu üyeleri olarak milliyetçi-ülkücü tabanın olağanüstü kurultay talebini kamuoyuna sunarız” şeklinde konuştu.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51560.jpg

Açıklamaya imza atanların isimleri ise şöyle: "Gökhan Ulu, Gökhan Gök, Mehmet Kaptan, Abdurrahman Yıldırım, Cemal Güler, Mehmet Öztürk, Mehmet Derin, Tanju Köksal, İsmet Aslan, İrfan Kaya, Murat Tutlu, Ülkü Emre."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Eskisehir den destek
753 gün önce
Bu koskoca yüreklere selam olsun.çok güzel bir açıklama .biz sokakta bir oy bir kişi kazanmaya çalışırken ülkücülerin dışlamak acayip bir durum.
vatansever
753 gün önce
evet bu kurultay patlamasını 81 ildende bekliyoruz
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=