Lütfen bekleyin..

Mevcut MHP yönetimine kötü haber ! Göreve atadıkları Ali Tetik de kurultay istedi !

25 Şubat 2016, 18:02

MHP Genel Merkez'in Bilecik Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirdiği Ali Tetik, görevini kabul etmeyerek MHP için olağanüstü kongre çağrısında bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

 MHP Genel Merkezi'nin Bilecik'te partiyi kapatmasının ardından, partiyi yeniden kurması için Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirdiği Ali Tetik, görevi kabul etmedi.

İstifa dilekçesinde, parti kapatmanın yanlışlığına dikkat çeken Tetik,  kongre talebini dile getirdi.

Tetik'in bu istifasını, İl Başkanı Ahmet Gürses, basın toplantısında açıkladı.

 

MHP Genel Merkezi,  kongre isteyen Bilecik Büyük kongre Delegelerini görevden almak ve yasal yollara başvurmalarını engellemek için MHP Bilecik Teşkilatını komple kapattı. Bu kararın ardından ise, partiyi yeniden kurması için Merkez İlçe Başkanı olarak Ali Tetik'i atadı. Ancak,  Tetik'te bu görevi kabul etmedi ve istifasını sundu.

Tetik, istifa dilekçesinde duruma tepki göstererek, kongre istediğini belirtti ve şunları söyledi: "İçinde bulunduğumuz durumu ülkücü iradeye sahip, demokrasi ahlakını benimsemiş bir ülkücü olarak değerlendirmek gerektiğinde, partimizin ve memleketimizin sıkıntıları açık ve seçik ortadadır.

Partimizin hangi kademesinde olursa olsun, bütün görevleri şerefle kabul etmek boynumuzun borcu olsa da, şu dönemde en hayırlısının partimizin kongreye giderek tüm kademelerde köklü değişimlerin gerçekleşmesi gerektiğini doğru kabul ediyoruz.

Ülkemizin gelişiminin ve refahının demokrasi ile tesis edileceğini düşündüğümüzden karar mekanizması olan seçilmişlerin tabanımız ile istişare ederek alınan kararın kabul görmesi ve parti kapatma uygulamasının doğru olmadığını düşünüyoruz.

Bu açıdan değerlendirildiğinde bize tevdi edilen görevi kabul etmemiz mümkün değildir.

Ülkemizin iç ve dış düşmanlara karşı verdiği daimi mücadelede güçlü ve kararlı MHP teşkilatları ile iktidara yürümesi en önemli zaruretinizdir.  Bunun da tek yolu daha fazla kalpler kırılmadan MHP üst yönetiminin kendi iradeleri ile kongreyi toplamasıdır."

GÖREVDEN ALINAN İL BAŞKANININ AÇIKLAMALARI:

VİCDANİ, HUKUKİ VE MEŞRU HAKKIMIZI KULLANDIK

       Partisi kapatılan MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, yaptığı son basın açıklamasında, AK partiye yüklendi ve ülkenin içinde bulunduğu kaostan MHP iktidarı ile mümkün olduğunu söyledi. Gürses, MHP iktidarı için yaşanan sancılı süreçte de, her zaman partinin bir neferi olarak hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Kongre isteyerek, vicdani, hukuki ve meşru haklarını kullandıklarını kaydeden Gürses'e, MHP'li Belediye Başkanları İl Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları ve teşkilatlar tam destek verdi. 

     AKP, ÇIKAR BİRLİĞİ OLAN BİR GRUP

     MHP Bilecik Teşkilatı kapatıldığı için görevi düşen İl Başkanı Ahmet Gürses, yaptığı son basın açıklamasında AKP'ye yüklenerek, ülkenin 13 yıldır çıkar birliği olan bir grup tarafından yönetildiğini, "kazan-kazan" strateji ile bir saat zinciri kurduklarını söyleyerek;  "Şahsi çıkarlarını din ve siyaset edinmiş olan bu yeni iktidar elitleri, çıkarlarına karşı çıkanları derhal dinsiz, terörist ve küfür içinde olmakla itham ediyorlar" dedi. 

AYAKKABI KUTULARINDAKİ PARALAR FAİZİYLE GERİ VERİLDİ

     AKP İktidarında Türk tarihinde eşi benzeri görülmemiş yolsuzluk ve rüşvet yöntemleri icat edildiğini, adalet ve hukukun tepetaklak olduğunu kaydeden Gürses, "Yolsuzlukları açığa çıkaranlar yargılandı, yolsuzluk yapanları tutuklayanlar tutuklandı, ayakkabı kutularında ele geçirilen paralara bir de faiz ilave edilerek yolsuzluk ithamı altındakilere geri verildi. 

     ÇEYREK AYDINLAR VE YARI EŞRAFLAR

     İktidarla birlikte, sürekli olarak kazanan çeyrek aydın ve yarı eşraftan oluşan bir sınıf türedi. Bunlar da, şahsi çıkarlarını ilke edinmiş gazeteci, akademisyen, sanayici, medya kuruluşları, sendikalar, iktidar ilahiyatçıları ve sivil toplum kuruluşu görünümlü yandaşlardı.  Kaderlerini sadece iktidara bağlamış, iktidarı besleyen ve iktidardan beslenen bu gruplar, ülkenin tek sahibiymiş gibi davranıyorlardı. 

     ŞEHİT HABERLERİ TRAFİK KAZASI SINIFINA İNDİRGENDİ

     Diğer taraftan ülkemiz teröristler tarafından yangın yerine çevrilirken, iktidar terörün belinin kırıldığından bahsederek, siyasette suni gündem yaratıyor, kamuoyuna Yeni Anayasa ve Başkanlık tartışması ile meşgul ediyordu. Günlük ortalama 3 - 4 şehit haberi, toplumumuzda trafik kazası sınıfına indirgenip, alıştırılmaya çalışılıyor, bu durumu topluma anlatmaya çalışan biz ülkücülere ise "Serv paranoyasıyla, kandan beslenmekle ve morg bekçiliği" suçlamasıyla saldırılıyordu.  

     Bu durumda, ülkemiz insanını ortak hedeflerde bir araya getirme iradesine sahip tek siyasi kuruluş olan MHP'nin iktidarına ihtiyaç olduğu, ayan beyan ortaya çıkmaktadır. 

     MEŞRU HAKKIMIZI KULLANDIK

     İl Başkanı olarak ülkücülüğün asgari şartının, her hal ve durumda irade beyan edebilmek olduğuna, nefsi ile davranmamak gerektiğine, partimiz intabanı ve ülkücü hareket ile istişare edilmesi gereğine inanıyorum. Bu inançtan yola çıkarak, MHP  Büyük Kongre Bilecik delegeleri olan bizler, şeref ve sadakatle, mensup olduğumuz partimizin tüzüğünde tanımlanmış meşru haklarımızı kullanarak, hukuki ve vicdani temelde irade beyanı ile kurultayımızın toplanması çağrısında bulunduk.

MHP'DE KARARI ÜLKÜCÜLER VERİR

     Bu doğrultuda irade beyan eden ve etmeyen bütün ülküdaşlarımızın ve teşkilatlarımızın kararlarına saygımız sonsuzdur. Milliyetçi Hareket Partimizde  her ahval ve şartta kararı ülkücüler verecektir. 

     Bu gün görevi bırakırken, davama olan aşkımdan ve sevdamdan hiçbir şey eksilmemiştir. Yeni göreve gelen arkadaşlarında, ülküdaşlık hukukunu zedelemeyecekleri ve ülkücüleri birbirine düşürmeyeceklerine olan inancım tamdır. 

     DAVAMIZIN EMRİNDEYİZ

     Görevden alınsak da hareketimiz ve davamızın emrindeyiz. Biz dün ülkücüydük, bugünde ülkücüyüz, yarında ülkücü olarak davamıza elimizden geldiğince hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu görevler kimseye baki değildir. 

     Bugüne kadar birlikte görev yaptığımız ülküdaşlarım adına yeni göreve getirilen arkadaşlara Allah'tan muvaffakıyetler diliyorum" şeklinde konuştu.

     Konuşmaların ardından, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Aydemir, İl Başkanı Gürses'e Osmanlı Arması hediye etti. Başkan Gürses'de, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu'ya, İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek'e, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden'e arma hediye etti. - haber11.net

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ANADOLUERGENEKON
755 gün önce
KAPATILIPTA YENİ GÖREVİ KABUL EDEN İL VE İLÇE BAŞKANLARI.........

LÜTFEN GÖREVİ KABUL ETMEYİNİZ.DEMOKRASİ VE HUKUKUN HERKESE LAZIM OLACAĞI MALUMUNUZDUR.AYNI DURUMA SİZLERDE DÜŞEBİLİRSİNİZ BİZ HEPİMİZ AYNI DAVANIN YOLCULARIYIZ.NEDEN SEÇİMDEN KORKULUYOR.MEVCUT DELEGELERİ MEVCUT MYK TARAFINDAN SEÇİLMEDİ Mİ ? TABANIN SESİNE NEDEN KULAK VERİLMİYOR.NEDEN DAVA ARKADAŞLARIMIZ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEK İSTENİYOR. LÜTFEN BİLECİK İL BAŞKANI GİBİ CESARETLİ OLUNUZ.SAYGILARIMLA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=