Lütfen bekleyin..

25. Dönem MHP milletvekilleri: Ülkücü hareketin geleceği kurultay salonunda belirlenmelidir

25 Şubat 2016, 00:12

MHP'de sular durulmuyor. İl ve ilçe teşkilatlarını kapatılması ve kurultay çağrıları tartışmalarına 25. Dönem MHP milletvekilleri de katıldı ve "Ülkücü hareketin geleceği mahkemede değil kurultay salonunda belirlenmelidir" denildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP'de kurultay tartışmalarına 25. Dönem MHP milletvekilleri de katıldı ve "mahkeme kararı beklenmeden olağanüstü kurultay kararı alınmalı; Ülkücü hareketin geleceği mahkemede değil kurultay salonunda belirlenmelidir" denildi.

25. Dönem MHP milletvekillerinin açıklaması:

Çözülüşe sürükleniyoruz

Ülkücülerin Tertemiz Vicdanlarına, Milliyetçi Kamuoyuna, Büyük Türk Milleti’ne;

Bu toprakların en köklü, en birikimli ve en güçlü siyasî fikir akımı olan Türk milliyetçiliğinin bugün sivilleşen, demokratik ve etnik ayrılıkçılığı dışlayan, herkesi Türk üst kimliğinde bölünme kabul etmez kutsal bir bütün halinde büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmek üzere ortak hedeflerde biraraya getirme iradesine sahip yegane siyasi hareket olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde 1 Kasım süreci ve sonrasındaki gelişmeler, il ve ilçe teşkilatlarının kapatılmasıyla birlikte yeni bir aşamaya gelmiştir. Türklüğün bekasının teminatı olarak bildiğimiz ve bağlandığımız partimizdeki bu gelişmelerin hem partimizi,hem Türk demokrasisini hemde Türk Milletini telafisi mümkün olmayan bir çözülüşe doğru sürüklediğini üzülerek takip etmekteyiz.

Her hal ve şartta irade beyan edebilmek

Ülkücülüğün asgari şartı, her hal ve şartta irade beyan edebilmek ve tavır koyabilmektir. Parti tüzüğünde tanımlanmış meşru haklarını kullanarak hukuki ve vicdani temelde irade beyan eden ve kurultay çağrısında bulunan ülküdaşlarımızın siyasi lince maruz bırakılmaları ülkücü ahlaka da ülküdaşlık hukukuna da aykırıdır, kabul edilemez. MHP teşkilatlarının kapatılması, tahammül edilmesi asla mümkün olmayan bir 12 Eylül geleneğidir.

"4 ayda yaklaşık 2,5 milyon seçmenini kaybederken..."

Ülkücülerin yeri geldiğinde can vererek koruduğu, yeri geldiğinde evladının rızkından keserek yaşattığı parti teşkilatlarının genel merkez eliyle kapatılması hiçbir gerekçeyle meşru görülemez. 1 Kasım sonuçlarına tahammül edebilenlerin, hatta bunun bir başarı olduğunu söyleyenlerin kendi delegelerine ve teşkilatlarına tahammül edemeyişleri manidardır.

4 ayda yaklaşık 2,5 milyon seçmenini kaybederken istişare ve meşveret müessesesini çalıştırmayıp, bölücülerin bile gerisinde kalmayı içlerine sindirebilenler, şimdi bütün hınçlarını sadece irade beyan eden ülküdaşlarımıza ve teşkilatlarımıza yöneltmişlerdir. Partimize yönelik her kumpası sessizce seyredenler, en ağır hakaretleri dahi sineye çekenler, şimdi teşkilatlarımıza kilit vurmuşlardır. Her itirazı komplo, her eleştiriyi ihanet, her değişim ve onarım talebini ajanlık olarak yaftalamakla gidilecek yol, varılacak menzil kalmamıştır.

MHP’nin geleceğine Ülkücüler karar verecektir.

MHP’lilerin, mevcut siyasi tabloyu kabullenmelerini istemek ve beklemek gaflettir. MHP’nin geleceğine Ülkücüler karar verecektir. 

Bütün bu ilkeler doğrultusunda;

Şeref ve sadakatle mensup olduğumuz partimizdeki gelişmeler karşısında sessiz kalmayı suç ortaklığı sayıyor ve kimseye diyet borcumuz bulunmamasının huzuruyla diyoruz ki: Ülkücülerin, iradelerini beyan etmek için kimsenin iznine veya icazetine ihtiyacı yoktur. Hangi yönde tecelli ederse etsin her Ülkücünün kararı meşru ve muteberdir.

Ülküdaşlık hukukunu zedeleyen ve Ülkücüleri birbirine düşürmeyi hedefleyen üslup ve söylemler terkedilmelidir.
Bir 12 Eylül cunta geleneği olan teşkilat kapatma uygulamasına derhal son verilmelidir.

Olağanüstü kurultay kararı genel merkez tarafından alınmalı

Mahkeme kararı beklenmeden olağanüstü kurultay kararı genel merkez tarafından alınmalı; Ülkücü Milliyetçi Hareketin ve Türk Milletinin geleceği mahkeme salonunda değil kurultay salonunda belirlenmelidir.
“Hesaplaşma olmadan helalleşme olmaz” diyorsak; toplanması gereken kurultayda 1 Kasım sürecinin hesabı verilmeli ve devamında helalleşilerek bir bütün halinde yola devam edilmelidir.

MHP bu badireyi de atlatacaktır

Son olarak şunu eklemek isteriz ki; bu girişimimiz parti içi iktidar mücadelesi değil, Ülkücülerin hukukunu koruma, MHP’nin geleceğini teminat altına alma ve Aziz Türk Milletinin kurtuluş ümidi olma gayretidir.
Aziz Milletimiz ve Ülküdaşlarımız gönüllerini daraltmasın, inancını yitirmesin. MHP bu badireyi de atlatacak ve kutlu dava er geç muzaffer olacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun.Saygılarımızla.

MHP 25. Dönem Milletvekilleri

Prof.Dr.Mustafa Sait Gönen - Konya
Yavuz Temizer-Elazığ
Vedat Bayram-Niğde
Prof.Dr.Recep Çetin-Balıkesir
İbrahim Kürşat Tuna-Çanakkale
Dr.Karabey Kadri karaoğlu-Bayburt
Turan Yaldır-Aksaray
Mustafa Canlı-Gümüşhane
Dr.Uygar Suphi Aktan-İstanbul
Dr:Aslan Savaşan-İzmir
Durmuş Yalçın-Karabük
Ali Kilci-Kayseri

Etiketler : MHP, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DEVLET
755 gün önce
Konya'da hiç bir karşılığı olmayan vekil olduğunda kendisi için çalışan ülkücüleri bile tanımamazlıktan gelen Sait Gönen imza verse ne vermese ne
Emine Akay
755 gün önce
Çocuk yaşlarımızdan beri bu davaya gö-nül vermiş birisi olara.türk milliyetçiliğinin önünü kapatmaya kimsenin hakkı olamaz
ANADOLUERGENEKON
755 gün önce
EVET ülkücü harekatın geleceğini mahkeme salonları değil kurultay salonları belirlemelidir. Henüz mahkeme kararını vermeden MHP MYK sı kararını vermelidir.
yusuf Akça
755 gün önce
Ülkücü hareket kendi içinde işini hal etmeli dosta cesaret. Düşmana korku vermeli verilen oyların kıymetini bilmeli diye düşünüyorum
A.Kadir cil
755 gün önce
Olmasi gerkeni yaptginiz icin,sizleri canu gönülden kutluyorum.Diger vekillerimizin ayni karari almalari,hem tüm ülkücüleri sevindirir,hemde kiginliklari ortadan kaldirir.Saygilarimla
ahmet hitit
755 gün önce
Türkiye ozledigi demokrasiyi MHP Kurultayı ile bulacak! ! Buna inanıyoruz.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=