Lütfen bekleyin..

Koray Aydın'dan teşkilat kapatmalara tepki: Hukuka, akla ve vicdana uymuyor !

22 Şubat 2016, 17:19

"Hukuka, akla ve vicdana uymayan kapatmalara son verilmelidir."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai Olağanüstü Kurultay tartışmalarının sürdüğü MHP'de kapatılan teşkilat sayısı 12'ye yükseldi, ilk tepki yine Koray Aydın'dan geldi.

MHP'li Aydın açıklamasında kapatma kararlarının akılla, hukukla ve vicdanla uyuşmadığının altını çizerek "MHP delegesinin kararına, ülkücü iradenin irade beyanına herkes saygı duymalıdır. Demokratik haklarını kullanan delegelerin kararına teşkilatlarımızı kapatarak, gönülleri kırarak ve vicdanları yaralayarak karşılık vermek, ülküdaşlık hukukuyla, hak ve adaletle bağdaşmaz. Hukuka, akla ve vicdana uymayan kapatmalara son verilmelidir." dedi.

İşte açıklaması:

Aziz dava arkadaşlarım,

Bugün de binbir emekle kurup bugünlere getirdiğimiz aralarında Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt ve Gümüşhane gibi birçok il ve ilçe teşkilatımız kapatılmaya devam edilmiştir.

Yaklaşık kırk yıldır ülkenin dört bir yanına teşkilat açmak için koşuşturan bir ülkücü olarak şu manzara karşısında kahrolduğumu belirtmek zorundayım.

Bu yaklaşım Başbuğumuzdan emanet aldığımız MHP’nin tarihine ve kurumsal kimliğine zarar vermektedir. Yapılan işlem, parti içi demokrasiye darbe vurmakta, ülkücü vicdanları yaralamaktadır.

Bu işleme imza atanların, görevden alınanlara karşı hakaretamiz bir tarzda mesajlar yayınlaması ise kardeşlik hukukumuza zarar vermektedir. Bizler, birbirlerine ülküdaşlık hukukuyla bağlıyız; bu hukuka zarar verecek eylem ve söylemlerden uzak durulmalıdır.

MHP delegesinin kararına, ülkücü iradenin irade beyanına herkes saygı duymalıdır. Demokratik haklarını kullanan delegelerin kararına teşkilatlarımızı kapatarak, gönülleri kırarak ve vicdanları yaralayarak karşılık vermek, ülküdaşlık hukukuyla, hak ve adaletle bağdaşmaz. Hukuka, akla ve vicdana uymayan kapatmalara son verilmelidir.

MHP kurultay yoluna girmiştir, bundan dönüş yoktur. Kurultay sürecini akamete uğratmaya matuf bu hareketler, kurultay sürecine sekte vuramaz; aksine yönetimde değişim taleplerini daha da körükler. Özetle, bu gayretler beyhudedir.

Aziz dava arkadaşlarım şunu iyi bilmelidir ki; kapatmalarla mağdur edilen ülküdaşlarımızın hak ve hukukunun takipçisi olacağız.

Bizler kongre sonucu ne olursa olsun bir büyük kucaklaşmayı ve gönül seferberliğini hedeflemiş insanlarız. Bu iklimi oluşturmamıza engel olacak bu tür yaklaşımlardan herkes kaçınmalıdır.

Aziz ülküdaşlarım şunu iyi bilsin ki; ülküdaşlık hukukunu, hiçbir koltuğa, hiçbir mevkiye ve hiç bir makama değişmeyeceğiz.

Herkesi makul ve mantıklı düşünmeye ve demokratik nizam ve hukuk çizgisinden sapmamaya çağırıyorum.

Ülkücüler her zaman olduğu gibi bundan sonra da büyük bir sabır ve demokratik olgunlukla kurultay yolunda ilerlemeye devam edeceklerdir.

Çare; MHP ve Ülkücü Hareket’in iktidarı için gönül seferberliği başlatmaktır, gönülleri kırmak değil.

Çare; kapatmak değil, gönül kapılarını sevgiye, saygıya ve hoşgörüye açmaktır.

Çare; kapatmak değil, MHP ve Ülkücü Hareket’in önünü açmaktır.

 

Koray AYDIN

19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı

Etiketler : koray aydın, mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kirsrhirli
760 gün önce
Insallah Genel Baskan olacaksiniz
yılmaz
761 gün önce
Sayın bahçeli kendini okadar gülünç duruma düşüyorki .bunu kimin için yapıyor bilmiyorum bu kadar gönül vermiş ülküdaşlar olarak aklımız almıyor ve kimin için çalışıyor kimin ekmeyin yağ sürüyor onu anlamakda zorlanıyoruz .biz sandıkta gerekeni zamanı geldiyinde yaparız ülkcü olarak .sizin teşkilatları kapatmakla kendi saygınliğinı küçültüyorsun sayın bahçeli.
Ferdi
761 gün önce
Yiğit Adam Koray Aydın çareyi belirtmiş
serdar
761 gün önce
muhalif adaylar haklarını kanuni ve nizami şekilde kullanmaktalar ancak genel merkez işi despotluğa ve zorbalığa vuruyor. kendi içinde hukuku hiçe sayan biri bu ülkeyi hangi kanunlarla yönetecek orman kanunlarıyla mı?
Feyzullah Andak
761 gün önce
Ne yana kaçarsa kaçsınlar bu sever kurtulamayacaklar.biraz önce sayın Koray beyle görmüştüm onun söylediklerinden göre bu görev değişikliğinin kaçınılmaz olduğudur.
Muazzez okuyan
761 gün önce
Lütfen üçünüz birlik ve beraber hareket edin... kazanacaksınız...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=