Lütfen bekleyin..

Kapatılan MHP Denizli İl Teşkilatı Başkanı Yasin Öztürk'ten Genel Merkez'e Cevap Var

19 Şubat 2016, 20:31

"Bu tüzüğü gerçekten uygulamak istiyorlarsa önce olağanüstü kongreyle ilgili tüzük maddesini işletsinler."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, il teşkilatının kapatılması dolayısıyla genel merkeze tepki gösterdi. Öztürk, alınmayı göze alarak yola çıktıklarını değişimden yana oldukları için görevden alındıklarını herkesin bildiğini söyledi.

Kendilerine henüz bir tebligat yapılmadığını ifade eden Öztürk, "Bize yapılmış bir tebligat yok. Görevden alınma noktasında ise biz bunu göze alarak yola çıktık. Değişimden yana olduğumuz için görevden alındığımızı cümle alem biliyor. MHP tüzüğüne dayanarak görevden aldılar, bu tüzüğü gerçekten uygulamak istiyorlarsa önce olağanüstü kongreyle ilgili tüzük maddesini işletsinler. İl başkanlığını elimizden alabilirler. İl Başkanlığı ne ki? Ama Ülkücülüğümüzü kimse elimizden alamaz."

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Aksaray, Uşak, Kilis, Denizli'deki teşkilatları kapatma kararı verildiğini açıklamıştı.


KARARA İLK TEPKİ KORAY AYDIN'DAN

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/51109.jpg

Olağanüstü tüzük kurultayı için büyük oranda imza vermiş bulunan Denizli, Uşak, Aksaray ve Kilis MHP il teşkilatları ile MHP Aksaray merkez ilçe teşkilatımızın kapatılması ve ayrıca disiplin süreci başlatılmış olması, MHP ve Ülkücü Hareket’e gönül veren milyonları üzmüş, kırmış ve derinden yaralamıştır.

Unutulmaması gerekir ki; ülkücü irade, olağanüstü kurultay için imza veren-vermeyen ayrımı gözetmeksizin bir bütündür. İmza veren ve her biri MHP ve Ülkücü Hareket içinde önemli görevler üstlenmiş delege arkadaşlarımız da, en az imza vermeyenler kadar, davalarına bağlıdırlar ve imza vermeyen arkadaşlarımız kadar ülkücü iradeyi temsil etmektedirler. Dolayısıyla hiçbir ülkücü kardeşimizin oyu ve tercihi diğerinden üstün değildir.

Ülküdaşlık hukuku, dava şuuru ve demokratik nizam içinde aklıselim ile hareket edilerek, bu sürecin partimize zarar verilmeden atlatılması bizim ve bütün ülküdaşlarımızın ortak temennisidir.

Temel ilkelerimiz arasında yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesi gereğince, hür iradeleriyle, tercihlerini ortaya koyan arkadaşlarımızın hakları, MHP’nin fikri müktesebatı, ülküdaşlık hukuku ve demokratik hukuk nizamının güvencesi altındadır.

Partimize üyelik ve delegelikten kaynaklanan haklarını kullandıkları için ülküdaşlarımız hakkında disiplin uygulaması başlatılması ile teşkilatlara yönelik kapatma, görevden alma ve feshetme gibi uygulamaların yanlış olduğunu, vicdanları yaraladığını, bütün ülküdaşlarımızı üzdüğünü ve incittiğini daha önce de kamuoyuna açıklamıştım.

Genel Başkan Adayı olduğum 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan MHP 10. Kurultayı’nın akabinde bizimle birlikte hareket eden il teşkilatlarımızın kapatılması üzerine 12 Şubat 2013 tarihinde yaptığım açıklamada aynen şöyle demiştim.

“Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır. Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.”

Bu görüşlerimin, dün olduğu gibi bu gün de arkasında olduğumu üzerine basa basa bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyorum.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim için geçici bir heves değil, ilk ve son durağımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim baba ocağımız, ana kucağımız ve canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim kara sevdamızdır.

MHP ve Ülkücü Hareketin birliği, bütünlüğü ve başarısı için bu güne kadar elimizden gelen mücadeleyi, gayreti ve çabayı ortaya koyduk, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizden hiçbir ülküdaşımızın kuşkusu olmamalıdır.

Yüce Allah izin ve ömür verdiği müddetçe davamızın emrinde ve hizmetinde olmaya, ülküdaşlarımızın ve aziz Türk milletinin haklarını savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
bayraktar kocaslan
791 gün önce
Su akar yolunu bulur.
46 yıllık geçmişi olan bu kutsal davayı
Kimsenin dizginleyemeyecegi bilinmelidir.Partmizin geleceğine karar verecek mercii, Ülkücü iradenin kendisidir.
mehmet
793 gün önce
Oldu olacak bahçeli partiyide kapatıp anahtarını tayyibe versin..zaten herşey gün yüzüne çıktı..gitsin tayyibin dizinin dibinde otursun
sadik demir
794 gün önce
12 eylül öncesi teşkilatlarına bir şahsiyet katıldığında gururlanir güç kazanır dik. Miras yediler gibi gururumuz gücümüzü tüketiyor Türk Ülkü Süne hançer vurularak ihanet ettiginizin farkındayız. Sizi ülkücü ler ve tarihimiz afetme yecek. ...
.
Kandıralı
794 gün önce
Demekki paralel olan 18 Yıldır bizleri oyalayan memleket bu hale gelirken ülkücülerin önünü kesen koltuk sevdalısı Devlet Bahçeli allah seni bildiği gibi yapsın
Taşovalı
795 gün önce
bahcelı yotımındekı ıhtıyar heyetının bır an önce gıtmesı ne verdıler bu davaya hep gerı gıdıyoruz bır adım ılerı gırmıyoruz yazık teşkıtatlardan sorumlu şevkat cetın derebeylık kurdu bahcelıde onun emrınden cıkmıyor yeterın artık gıdın gıdın kedımıze gelelım bıraz onur varsa bırakın yeter
Biraz Onur
795 gün önce
Onurlu olsaydınız da imza verdiğiniz gün istifa etseydiniz bu işi genel merkeze bırakmasaydınız.
hulusi kavas
795 gün önce
dört nisan ankara balgat
kral
796 gün önce
bahçeliye başkaldıran bu il teşkilatlarını kuvayı milliye hareketine ve kurtuluş savaşı yıllarındaki vatansever cemiyetlere benzetiyorum. Makama koltuğa ranta davasını satmayan ne yiğitler varmış.
Asım
796 gün önce
Ülkücüler ve mhp kaybediyor birileri kazanıyor.Kazananlar da sırça köşlerde oturan mhp üst yönetimi.
Ahmet Boran
796 gün önce
Şapkalı kule sakinleri bırakın milliyetçi olmayı insan olmanın erdemini bile tartışılır yaptınız. Arsızlığın, yüzsüzlüğün bu kadarına pes diyorum.İnsanda utanma duygusu olur.Siz başarısızlığı tescilli ekibi ölünceye kadar ülkücüler sırtında taşımak zorunda mı ?
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=