Lütfen bekleyin..

MHP yönetiminin 4 il teşkilatını kapatmasına ilk tepki Koray Aydın'dan...

19 Şubat 2016, 18:55

Mevcut MHP yönetimi bugün aldığı bir kararla "değişim" için imza veren 4 il teşkilatını kapattı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai "Bu karar MHP ve Ülkücü Hareket’e gönül veren milyonları üzmüş, kırmış ve derinden yaralamıştır."

MHP yönetimi Denizli, Aksaray, Uşak ve Kilis il teşkilatlarının kapısına kilit vurdu. 4 il teşkilatına mensup üst kurul delegelerinin tamamına yakını olağanüstü kurultay için imza vermişti.

Genel Merkez'in bu kararına ilk tepki ise kurultay sürecinin güçlü ismi Koray Aydın'dan geldi.

MHP'li Aydın bir önceki Kurultay döneminde de il teşkilatlarının kapatılmasına tepki gösterdiğini hatırlatarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Olağanüstü tüzük kurultayı için büyük oranda imza vermiş bulunan Denizli, Uşak, Aksaray ve Kilis MHP il teşkilatları ile MHP Aksaray merkez ilçe teşkilatımızın kapatılması ve ayrıca disiplin süreci başlatılmış olması, MHP ve Ülkücü Hareket’e gönül veren milyonları üzmüş, kırmış ve derinden yaralamıştır.

Unutulmaması gerekir ki; ülkücü irade, olağanüstü kurultay için imza veren-vermeyen ayrımı gözetmeksizin bir bütündür. İmza veren ve her biri MHP ve Ülkücü Hareket içinde önemli görevler üstlenmiş delege arkadaşlarımız da, en az imza vermeyenler kadar, davalarına bağlıdırlar ve imza vermeyen arkadaşlarımız kadar ülkücü iradeyi temsil etmektedirler. Dolayısıyla hiçbir ülkücü kardeşimizin oyu ve tercihi diğerinden üstün değildir.

Ülküdaşlık hukuku, dava şuuru ve demokratik nizam içinde aklıselim ile hareket edilerek, bu sürecin partimize zarar verilmeden atlatılması bizim ve bütün ülküdaşlarımızın ortak temennisidir.

Temel ilkelerimiz arasında yer alan Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik ilkesi gereğince, hür iradeleriyle, tercihlerini ortaya koyan arkadaşlarımızın hakları, MHP’nin fikri müktesebatı, ülküdaşlık hukuku ve demokratik hukuk nizamının güvencesi altındadır.

Partimize üyelik ve delegelikten kaynaklanan haklarını kullandıkları için ülküdaşlarımız hakkında disiplin uygulaması başlatılması ile teşkilatlara yönelik kapatma, görevden alma ve feshetme gibi uygulamaların yanlış olduğunu, vicdanları yaraladığını, bütün ülküdaşlarımızı üzdüğünü ve incittiğini daha önce de kamuoyuna açıklamıştım.

Genel Başkan Adayı olduğum 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan MHP 10. Kurultayı’nın akabinde bizimle birlikte hareket eden il teşkilatlarımızın kapatılması üzerine 12 Şubat 2013 tarihinde yaptığım açıklamada aynen şöyle demiştim.

“Sırf kurultaydaki tercihleri dolayısıyla, teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanlarımız olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmiş, sadece ellerini değil, yürekleriyle birlikte, bütün vücutlarını taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tavırlarından dolayı böyle bir uygulamaya muhatap oldukları kanaati, vicdanları yaralamıştır.

Unutulmamalıdır ki; ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. MHP ve Ülkücü Hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeye ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. Zaman, ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalarla, gönülleri kırma zamanı değil; kırgınlıkları, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. Zaman, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır. Zaman, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır.”

Bu görüşlerimin, dün olduğu gibi bu gün de arkasında olduğumu üzerine basa basa bir kez daha açık ve net bir şekilde ifade ediyorum.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim için geçici bir heves değil, ilk ve son durağımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim baba ocağımız, ana kucağımız ve canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızdır.

MHP ve Ülkücü Hareket bizim kara sevdamızdır.

MHP ve Ülkücü Hareketin birliği, bütünlüğü ve başarısı için bu güne kadar elimizden gelen mücadeleyi, gayreti ve çabayı ortaya koyduk, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizden hiçbir ülküdaşımızın kuşkusu olmamalıdır.

Yüce Allah izin ve ömür verdiği müddetçe davamızın emrinde ve hizmetinde olmaya, ülküdaşlarımızın ve aziz Türk milletinin haklarını savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.

HABER FEDAİ

Etiketler : koray aydın, mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
hakan
754 gün önce
Bu alınan il başkanları da kendilerinden öncekilerin alınması sonucu atamayla gelmişlerdi.Ayrıca daha bir kaç ay önce papyonu takıp meclis başkanvekili olan koray aydının da duruma dan çok şikayetçi olduğu söylenemez.
Abdülhamit Karaca
757 gün önce
genel merkez yanlış yapıyor... bahçeliyi desteklememe rağmen bunu söylüyoprum
Er
758 gün önce
Ben bu karari cok cirkin buluyorum MHP den baskabir partiye ilgi göstermedim oy vermedim sayin liderimiz Devlet beye saygim sonsuz.Babamada saygim sonsuz ama bu onlarin hatasiz oldugu anlamina gelmiyor.
Kemal
759 gün önce
Sayın genel başkan,bırak partiyi daha küçültmeye hakkın yok.Onursal Başkan Yardımcısı olarak kal.Ak partiye yardımcı olacak elbet birileri çıkar.
Ayça
759 gün önce
Açıklamayı okudum Koray Aydın'ı herkes dinlemeli
halil güner
759 gün önce
Parti dediğin böyle olur.Ne demek olağanüstü kongre !Tüzük değişikliği de neymiş? Çok ayıp !Başkan istememek .Kıyamet mi kopacak nedir...!Devlet Bey gibi kaybettikçe kazanan(nasıl oluyorsa)birini tatile çıkarmak...!Haydi Başkan !Partiyi insansız teslim et...!Kim alir ...?
asenalar
759 gün önce
Dün olduğu gibi bugün de koray aydın'ın yanındayız... başbuğun son genel sekreteri...
Vurucu Hüsnü
759 gün önce
Genel merkez hayatının en büyük hatasını yapıyorlar. Ayaklarını denk alsınlar
delikurt
759 gün önce
sonuna kadar koray aydın'ın yanındayız...
kemal
759 gün önce
Başbuğ'un son genel sekreteri sen yakışırsın genel başkanlığa.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=