Lütfen bekleyin..

Ülkücülere "racon kesmeye" kalkışan Ertuğrul Özkök'e tepki

15 Şubat 2016, 14:31

Yalan yanlış ifadeler...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HaberFedai DETAY MHP'deki olağanüstü kurultay sürecinin iki önemli ismi Koray Aydın ve Sinan Oğan, geçtiğimiz hafta CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında önemli açıklamalarda bulunmuşlardı.

Programın hemen ardından ise Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök yalan yanlış ifadelerle dolu bir yazı kaleme alarak, haddini de aşan bir biçimde Sinan Oğan'a ve Koray Aydın'a "mert olun" çağrısında bulundu.

"Ülkücü olmanın raconuna biraz dikkat be kardeşim..." ifadelerini kullanan Özkök  "Devlet Bahçeli 43 gündür hastanede.
Ciddi bir ameliyat geçirmiş, hastaneden çıktığı gün, sanki nazire yapar gibi, televizyon ekranına çıkıp, o akşam bile hâlâ parti içi siyaset yapıyorsunuz... Oldu mu şimdi bu..."
demişti.

Peki gerçek öyle mi?

Yeniçağ gazetesi yazarı İsmail Şahin "Ertuğrul Özkök'ün yazarlık geçmişi"ni ve "üstlendiği rolleri" de hatırlatarak bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı:

http://www.haberfedai.com/upload/yazar/yazar_a02dbd3583560047a2fd43bd9090899c6703731a.jpgMertlik dersi verene bak!

Hürriyet gazetesinin "sabık" genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde bir yazı yazdı. CNN Türk'te MHP'de nasıl bir değişim istediklerini anlatan Koray Aydın ve Sinan Oğan'a "racon"dersi vermeye kalktı.

Özetle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "hastaneden çıktığı gün" Aydın ve Oğan'ın televizyona çıkıp "siyaset yapmasını"eleştirdi. Şöyle yazmış: "Ciddi bir ameliyat geçirmiş, hastaneden çıktığı gün, sanki nazire yapar gibi, televizyon ekranına çıkıp, o akşam bile hâlâ parti içi siyaset yapıyorsunuz."

Bu yazısı ile Özkök'ün yine "masabaşı" bir eser ortaya koyduğunu görmüş olduk.

Özkök yazıyı 10 Şubat'ta yazıyor ve şöyle diyor: "Hastaneden çıktığı gün, ..., o akşam bile". Halbuki MHP lideri hastaneden 20 Ocak günü taburcu olmuştu, Özkök'ün işaret ettiği akşam yani 10 şubat günü Bahçeli'nin makamına geçtiği, yani çalışmaya başladığı gündü.

Anlaşılan o ki Özkök, köşe yazarlarının çok sık düçar olduğu bir durum olan "konu sıkıntısı" sendromu ile "anakronik" bir durum yaratarak yazıyı kaleme almıştı.

Hadi Özkök tarihlerde kaydırma yaparak bu yazıyı kaleme aldı. Peki MHP Genel Merkezi'nin "resmi"yayın organı hükmündeki internet haber sitesi bu durumu bile bile Özkök'ün yazısını sitesine neden taşıdı?

Üstelik Ertuğrul Özkök'ün böyle bir yazı yazdığını ancak ertesi gün fark ederek.

***

Ertuğrul Özkök'ün "biraz mertlik yahu!" yazısı beni eski günlere götürdü. Hadi 2002 yılına gidelim.

MHP-DSP-ANAP hükümeti iş başında. 2001 krizi patlamış, ekonominin başına Kemal Derviş getirilmiş.

Kemal Derviş'in ekonominin başında olmasını yeterli görmeyen çevreler MHP'siz bir hükümet için düğmeye basmıştı. Dönemin Başbakanı Ecevit'in rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması ise bu"projenin" hayata geçirilmesi için "fırsat" addedilmişti.

O dönem Emin Çölaşan'ın "Bay Ecevit" başlıklı yazılarını hatırlayın. Ecevit'e "açık mektup" yazan Çölaşan "Sayın Başbakanım, bu hastalık durumunda ne olacak?.. Bir süre için görevi hiç değilse vekaleten başkasına devretmeniz iyi olacaktır." diyordu.

Ecevit koltuğu bırakmamakta inat edince, birden bire Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Tayyip Erdoğan ve İsmail Cem'in Almanya'da matbaa açası gelmişti.

Tesadüf bu ya o açılışın ardından DSP'de çözülme başlamıştı. O dönem Ecevit'in hastalığını gerekçe göstererek gitmesi için yayın yapan "merkez medya"nın amiral gemisini hatırlayalım. Hatırlamadıysanız google'a İsmail Cem, YTP, Kemal Derviş yazıp enter'a basın.

Çölaşan'ın Ecevit hastanedeyken "Bay Ecevit" diye çağrı yaptığı gazete Hürriyet, Almanya'daki matbaasının açılışında MHP'siz hükümet senaryolarına ev sahipliği yaptığı "iddia" edilen isim Hürriyet'in patronu Aydın Doğan ve o gazetenin Genel Yayın Yönetmeni de Ertuğrul Özkök'tü...

Şu sıralar mertlik dersi veren Özkök, 57 gün hastanede yattıktan sonra evinde tedavi gören "Bay Ecevit"e hitaben "Bırakın artık sayın Başbakan!" manşeti atıyordu.

Şimdi kalkmış, tarih kaydırmaları ile MHP Genel Başkan adaylarına "mertlik" dersi vermeye çalışıyor.

Sevgili Ertuğrul "densizliğine yoldaş" olamayacağız, sen git Budizm'i yaz. Ne yapacaksın iç siyaseti, MHP'yi...

İç siyasete en son 2002'de müdahale etmiştiniz eseriniz ortada...

***

Özkök'ü anlıyorum da bu bizim muhalefet muhalifi arkadaşları anlamıyorum...

Arkadaşlar! Kongre isteyen Genel Başkan adaylarını eleştirmek istiyorsanız bunu Ertuğrul Özkök'e sarılarak yapmanıza gerek yok.

Muhayyileniz bu konuda oldukça zengin. MHP'nin iktidardan gitmesi için türlü tezgâhlar kuran bir zihniyetin argümanlarına ihtiyacınız yok...

Partide değişim talebini dile getiren adayların Devlet Bey'in tedavi sürecinde ne kadar nazik ve hassas bir yaklaşım gösterildiğini bilerek bu argümanlara sarılmak yanlış.

Koray Bey'in de dediği gibi; Bu işin sonunda kucaklaşacağız, yüz yüze bakacağız. Bir anlık öfkeyle ve gazla yarın karşılaşınca yüzümüzü kızartacak şeyleri yazmanın, söylemenin gereği yok.

Görüyorsunuz dün ajan, hain sınıfına koyduğunuz insanlarla gün geliyor köşe arkadaşı olabiliyorsunuz. Ondan sonra geçmişte yazdıklarınızı izah etmek için çırpınıp duruyorsunuz.

Size de yazık...

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ferhatn Oguzhan
762 gün önce
Ertugrul Özkök, e Biz ülkücüler senin ham maddeni iyi biliriz,üstüne elzem olmayan islere burnunu sokup fitne yapmasan senin icin iyi olur.
özkök
766 gün önce
özkök= her devrin saksafoncusu
aziz
767 gün önce
özkök seninde işine geliyor MHP sinin devamlı tabanda olmasına demekki,
OSMAN KARAARSLAN
767 gün önce
"BİRAZ MERTLİK YAHU"
HÜRRİYET YAZARI ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN
10 ŞUBAT TARİHLİ HÜRRİYET GAZETESİNDEKİ YAZISININ BAŞLIĞI..
MERT OLMAYA DAVET ETTİKLERİ İSE MHP GENEL BAŞKAN ADAYLARI
SİNAN OĞAN VE KORAY AYDIN.
SUÇLARI MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİNİN HASTANEDEN TABURCU OLDUĞU GÜNE RAST GELMESİ...
NİYE ACELE ETMİŞLER....
ERTUĞRUL ÖZKÜK'Ü BİLMEYEN ÜLKÜCÜ MHP Lİ VAR MI?
MHP VE ÜLKÜCÜLERİ ÇOK MU SEVER... BİR BAHÇELİSEVER MİDİR?
BENCE HAYIR.. BİN KERE HAYIR...
BEN DE DİYORUM Kİ.. İYİ YA İŞTE TABURCU OLUNCAYA KADAR BEKLEMİŞLER...
HABER BEKLER Mİ? SİYASET VE DEV LET İŞLERİ BEKLER Mİ?
BANA GÖRE AHMET HAKAN İYİ BİR İŞ YAPMIŞTIR VE ERTUĞRUL ONU KISKANMAKTADIR.
Yıldırım
767 gün önce
Özkök aynaya bak...
serdar
767 gün önce
bahçeli, aydın doğan ve özkökün saz arkadaşıdır da ö yüzden böyle yazmış.
kral
767 gün önce
ulan özkök sen git chp ile uğraş ülkücülerle senin ne işin var. yoksa bahçeli kardeşinin gidişine mi tasalandın.
ANADOLUERGENEKON
767 gün önce
BE KEKLİK kardeş seni kardada gördük karada da ayağın her zaman kırmızı yukardaki yazıyı iyi oku geçmiş dönemlerde nasıl yazmıssın geçmişini bişr gözden geçir seni ilgilendirmeyen konularda dikkatli ol sıkma
ANADOLUERGENEKON
767 gün önce
SAYIN Özkök. bilmediğin konularda ahkam kesme.hele hele ülkücülük ve milliyetçilik konularında
yazarken çok dikkatli ol. kekliğe sormuşlar, ayağın neden kırmızı diye ? KEKLİK DAHA YENİ KARDAN ÇIKTIM ÜŞÜDÜM DEMİŞ . AH
DETAY HABER Kategorisindeki Diğer Haberler
Yandaşlar hangi algı operasyonunun peşinde ?
"Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor... "
"Saray anketleri tehlike alarmı veriyor..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=