Lütfen bekleyin..

Kılıçdaroğlu’na ahlak yoksunu suçlaması!

18 Ocak 2016, 11:15

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat’tan çok ağır yanıt verdi...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Kılıçdaroğlu zannediyorum ki kendi vasfını tarif etmiştir. Kendi seviyesizliğini, kendi edep, terbiye ve ahlaktan yoksunluğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Biz bunu düşünce değil, ahlaksızlık olarak görüyoruz. Böylesi siyasete lanet olsun diyorum."

Hakaret ve küfür

CHP’nin Ankara’da yapılan 35. Olağan Kurultayında genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Erdoğan’ı hedef alan konuşması AKP’de rahatsızlık yarattı.

Bozdağ, Yozgat’ta yaptığı açıklamada, CHP liderinin sözleri için “Bunlar ağır eleştiri değil hakaret ve küfürdür” diyerek şöyle konuştu:

Terbiyemize aykırı

“O açıklamaya söylenecek çok söz var ama bizim ahlakımız, bizim edebimiz, aldığımız terbiye o seviyeye inmemize izin vermiyor. Ancak milletimiz onların seviyesini eminim ki bundan sonra daha da alçaltmaya devam edecektir. Bu açıklamaları tekrar şiddetle ve nefretle kınıyorum.”  

Kılıçdaroğlu’na ahlak yoksunu suçlaması!

Bakan Bozdağ Kılıçdaroğlu’nun kurultayda yaptığı konuşmaya ağır sözlerle karşılık verdi. Bozdağ “Seviyesizliğini, terbiye ve ahlaktan yoksunluğunu ortaya koymuştur” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Kurultayı’ndaki sözlerine ilişkin “Hakaret etmek, düşünce özgürlüğü müdür? Biz bunu bir düşünce değil, ahlaksızlık olarak görüyoruz, her türlü ahlaksızlığın karşısında ahlakın temsilcisi olmaya özen göstereceğiz. Bunlar ağır eleştiri değil, resmen hakaret resmen küfürdür” dedi.

Bozdağ, Yozgat’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun CHP Kurultayı’ndaki konuşmasında Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Başkalarına hakaret ederek siyaset yapanları kınadıklarını belirten Bozdağ, “Kılıçdaroğlu zannediyorum ki kendi vasfını tarif etmiştir. Türkiye’de siyasetin nasıl bir ahlak, edep, toplumun değerleri bakımından seviye kaybı içinde olduğunu göstermektedir. Bir ana muhalefet partisi liderinin konuşacağı bir üslup böyle olabilir mi? Nezaket ve görgü kuralları, devlet terbiyesi, siyasi ahlak, bu toplumun ahlak yapısı böylesi bir konuşmaya hak verebilir mi? Türkiye’nin neresinde herhangi bir kişinin bu ülkenin saygın Cumhurbaşkanı’na ’diktatör bozuntusu’hakareti haklı görülebilir. Bu ülkede diktatör olmadığını Kılıçdaroğlu ve onun gibi düşünenlerin varlığı çok açık ve net gösteriyor” diye konuştu.

Bozdağ şunları kaydetti:  “Bu ülkede diktatörlük olmuş olsa Sayın Kılıçdaroğlu bu söylediği sözün bırak aynısını söylemeyi, böyle bir sözü söyleyip söylememeyi kalbine, aklına dahi getirebilir mi? Türkiye’nin demokrat bir ülke olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanımızın demokrat bir kişiliğe sahip olduğunu en iyi şekilde bu millet görmekte, bilmekte ve her seçimde ona ve onun istikamet verdiği siyasete büyük destekler ortaya koymaktadır. Maalesef çok büyük bir saygısızlıkla, çok büyük bir ahlaksızlıkla, çok büyük bir terbiyesizlikle Sayın Cumhurbaşkanımız karşı karşıyadır. Bu millet böylesi bir ahlak, terbiye, edep, kaybı içerisinde olan liderleri hak etmediği gibi böylesi bir siyaseti de hak etmemektedir.”

Resmen hakaret

Bozdağ, konuşmasını şöyle tamamladı:  “Hakaret etmek düşünce özgürlüğü müdür? Biz böyle bir düşünceye sonuna kadar karşıyız. Biz bunu bir düşünce değil, ahlaksızlık olarak görüyoruz, her türlü ahlaksızlığın karşısında ahlakın temsilcisi olmaya özen göstereceğiz. Bunlar ağır eleştiri değil, resmen hakaret, resmen küfürdür. Bunu bu toplumun hukuku himaye etmediği gibi bu toplumun sahip olduğu değerler silsilesi de bu toplumun sahip olduğu ahlak da genel ahlak anlayışı da himaye etmemektedir. Kılıçdaroğlu kendi seviyesizliğini, kendi edep, terbiye ve ahlaktan yoksunluğunu bu açıklaması ile bir kez daha ortaya koymuştur. O açıklamaya söylenecek çok söz var, çok ifade var ama bizim ahlakımız, bizim edebimiz, bizim aldığımız terbiye o seviyeye inmemize izin vermemektedir.”

Bozdağ’dan Avrupa’ya sinkaflı savunma

Adalet Bakanı  “Avrupa’da Cumhurbaşkanı’na karşı kampanya yürütülüyor” dedi.

Bekir  Bozdağ, Türkiye’ye gelen Avrupalı ziyaretçilere 299. Madde kapsamında soruşturulan ve kovuşturulan sözlerle ilgili örnekler verdiğini söyledi. Bozdağ, “Yapılan küfürleri İngilizceye çevirerek kendilerine takdim ettim. ’Böyle şeyler sizin ülkenizde oluyor mu?’ dedim. Yüzleri kızardı” diye konuştu. 

Sinkaflı küfürlere İngilizce çeviri

Adalet  Bakanı Bekir Bozdağ, Tayyip Erdoğan’a dönük büyük bir karalama kampanyası sürdürüldüğünü belirterek, “TCK’nın 299. Maddesi Cumhurbaşkanımıza hakaret suçunu düzenlemektedir. Bir yandan Avrupa’daki bazı yerlere gidip lobiler yapmak suretiyle öte yandan da başka takım usullerle ülkenin aleyhine çalışan büyük bir kampanya yürütülmektedir” dedi.

Ülkeye gelen ziyaretçilere 299. Madde kapsamında soruşturulan ve kovuşturulan sözlerle ilgili örnekler verdiğini anlatan Bozdağ, “Şimdi, ’siz kendi ülkenizde Cumhurbaşkanınıza veya devlet başkanınıza veya ülkenizin başkanına Sinkaflı küfürler yapılmasını onaylar mısınız’ diye sordum. Yapılan küfürleri İngilizceye çevirerek kendilerine takdim ettim. ’Böyle şeyler sizin ülkenizde oluyor mu’ dedim. Yüzleri kızardı” diye konuştu.

YeniÇağ

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=