Lütfen bekleyin..

Bahçeli’nin ülkücü iradeyi yok sayan açıklamasına karşı kararlı duruş!

12 Ocak 2016, 10:27

MHP’de değişim hareketinin öncüleri, kendilerine mahkeme kapısını gösteren Bahçeli’ye rağmen geri adım atmayacak

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Sevgi galip gelecek

Devlet Bahçeli’nin “İmzayı, kim ne kadar toplarsa toplasın. Müracaatları halinde kabulü mümkün olmayacaktır” açıklamasına, Meral Akşener twitter hesabından paylaştığı mesajla, “Keyfilik ve benliğe karşı sevginin güçlü olduğunu ispatlayacağız” diye karşılık verdi.


 

Ülkücü iradeye saygı

Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan da Bahçeli’nin açıklamasına tepki gösterip, kimsenin ülkücü iradeyi hiçe sayamayacağını söylerken, Koray Aydın, “İmzaları, gereğini yapmak üzere ilgili makamlara sunacağız ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. 

Bahçeli’nin restine karşı kararlı duruş

Kendilerine olağanüstü kurultay için mahkeme kapısını gösteren Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi cevaplayan Akşener, Aydın ve Oğan, MHP’de değişim için başlattıkları hareketi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceklerini açıkladılar.

Olağanüstü kongre için imza toplayanlara, “mahkemeye gitsinler” tavsiyesinde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye değişim hareketinin öncüleri Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan’dan cevap geldi.

Bahçeli’nin “İmzayı, kim ne kadar toplarsa toplasın. Müracaatları halinde kabulü mümkün olmayacaktır” açıklamasına Meral Akşener, “Keyfilik ve benliğe karşı sevginin güçlü olduğunu ispatlayacağız” diye karşılık verdi. Bahçeli’ye twitter hesabından paylaştığı mesajla cevap veren Meral Akşener, “Ülkücüler, hukuk ve demokrasinin keyfilikten, sevginin benlikten güçlü olduğunu, önce kendi evlerinde sonra da tüm Türkiye’de ispatlayacaklar” dedi.  

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Sinan Oğan da Bahçeli’nin açıklamasına tepki gösterip hiçbir kişi ya da kurumun ülkücü iradeyi hiçe sayamayacağını söyledi. Oğan, konuya ilişkin yazılı bir açıklamasında Devlet Bahçeli’nin olağanüstü tüzük kurultayının toplanmasıyla ilgili sözlerini şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade etti. “Siyasi Partiler Kanunu ve MHP Tüzüğü hukuken yeterli imzanın sunulması halinde olağanüstü kurultaya gidilmesini bir zorunluluk olarak görmektedir” diyen Oğan, şöyle devam etti:

Ülkücü irade engellenemez

“Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminin, ülkücü iradenin partimiz karar mekanizmalarında tecelli etmesini sağlamak yerine delege imzalarını tanımayacağını beyan etmesi ve ülkücü iradeye kurultay salonu yerine mahkeme salonlarını işaret etmesi ülkücü liderlik sorumluluğuyla bağdaşmamıştır. Delegelerimiz imzalarını sunduktan sonra sayın genel merkez yönetimimizin ülkücü iradeye saygının da bir gereği olarak görevini yerine getirmemesi halinde delegasyonumuzu temsilen başvuracağımız hukuki yolların yegane müsebbibi Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetimi olacaktır. Hiçbir kişi ya da kurum ülkücü iradeyi hiçe sayamaz. Bütün bunlara rağmen, ülküdaşlarımız müsterih olsunlar; ülkücü iradenin tecelli edeceği o an mutlaka gelecektir.”

Asla geri adım atmayacağız

Bahçeli’nin açıklamalarını, “Genel Başkan’ımız olağanüstü kurultay konusunda bilinen görüşlerini tekrar etmiştir” sözleriyle değerlendiren Koray Aydın da, çıktıkları yolda asla geri adım atmayacaklarını belirterek şunları söyledi: “Olağanüstü Kurultay talebi yasaya ve tüzüğe dayanan, haklı, meşru ve yerinde bir demokratik taleptir. Bu talep, MHP’ye oy veren milyonların sesidir. Ülkücü iradenin gereğini yerine getirmek üzere büyük kurultay delegesi arkadaşlarımızdan aldığımız imzaları belirlediğimiz takvime göre önümüzdeki hafta sonunda tek klasörde birleştirip, usulüne uygun olarak Genel Merkez’e sunacağız. Bizler kutsal birer emanet olarak aldığımız olağanüstü kurultay talep eden imzaları, gereğini yapmak üzere ilgili ve yetkili makamlara sunacağız ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.” 

YeniÇağ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=