Lütfen bekleyin..

Muharrem Şemsek'in de aralarında bulunduğu isimler MHP'de Olağanüstü Kurultay istedi

07 Ocak 2016, 13:10

Kurultay çağrıları artıyor....

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Aralarında Muharrem Şemsek'in de bulunduğu, ömürlerini Miliyetçi ve Ülkücü Hareket'e vermiş olan isimlerden Olağanüstü Kurultay Çağrısı geldi.

İşte o açıklama:

Bizler aşağıda imzaları bulunan MHP 19.Dönem Milletvekilleri daha da önemlisi ömürlerini Milliyetçi Hareket Partisi saflarında “Davaya” hizmet ederek geçiren, Türk milliyetçileri ve rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de son dönem çalışma arkadaşları olarak aşağıdaki görüşleri kamuoyuna saygılarımızla sunuyoruz.

1-Büyük Türk milletimiz bilmektedir ki, Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücüler geçmişte olduğu gibi şimdi de, gelecekte de milletimizin ve devletimizin ümidi ve teminatıdır. Güç kaynağıdır. Güven kaynağıdır. Biz inanıyoruz ki, Türk milleti, yeri ve zamanı geldiğinde, gönlündeki MHP’yi ve ülkücüleri; kadroları ve projeleri ile iktidar yapacaktır. Milletimizin MHP açısından oy tercihinin zaman zaman değişmesi, milletimize olan güvenimizi ve inancımızı değiştirmeyecektir. Biz MHP’liler, Milliyetçi-Ülkücüler olarak Türk milletinin sağduyusuna her zaman güvendik. Güvenmeye devam edeceğiz.

2-Milliyetçi hareket Partisinin değerli yöneticileri de bu günkü mevcut durumun kabul edilebilir ve sürdürülebilir, hele 2018 yılına kadar tahammül edilebilir bir durum olmadığını görmeleri gerekir. Daha öncelerden beri var olan, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 ten sonra da yoğunlaşan MHP’de ki iç mücadele, çalkantı yada yarışın uzun süre devam etmesi; partimizin, Ülkücü-Milliyetçi Hareketin ve daha da önemlisi Türk Milletinin aleyhine olacaktır. Bu bakımlardan Sayın genel başkanımız ve genel merkez yönetiminin makul sure içinde tüzük değişikliği ve seçim gündemli olarak olağan üstü büyük kongre’yi toplamaları gerekir.

3-MHP’nin mevcut durumunu yeterli görmeyerek, genel başkan adayı olduklarını açıklayan ve bu değerli adaylarla birlikte çalışan arkadaşlarımızın da; MHP’de Kongre yarışlarını; Türk-İslam davasının, Türk Milliyetçiliği hareketinin gelecek parlak günlerini geciktirmeyecek şekilde yürütmeleri faydalıdır. Yapılan çalışmalarda ve propagandalarda karşılıklı üzücü ve yaralayıcı, halkımız nezdinde MHP ile ilgili zarar verici sonuçlar doğuracak üsluptan kaçınılması gerekir. Yönetimde olan arkadaşlarımız ile genel başkan adayı olanlar ve olacak olanların da; ülkücü hareketi, Milliyetçi Hareket Partisi’ni daha iyi nasıl yöneteceklerine, MHP’nin meselelerinin neler olduğuna, hangi program-proje ve hangi kadrolarla MHP’yi yöneterek iktidar edeceklerine, MHP’nin birliğini bütünlüğünü nasıl sağlayacaklarına yönelik konulara yoğunlaşmaları doğrusudur.

Kamuoyuna bu üç maddelik açıklamamızı şimdilik kaydıyla yapıyor, MHP’nin gelecekte daha güçlü bir şekilde var olacağını ve sahipsiz olmadığının bilinmesini dava arkadaşlarımıza, ülküdaşlarımıza ve kamuoyumuza saygıyla duyurmak isteriz. 07.01.2016

Muharrem Şemsek, MÇP, MHP Eski Genel Başkan Yard. Ülkü Ocakları Derneği
Gn.Bşk. MHP Kurucular Kurulu Üyesi ve 19. Dönem Çorum
Milletvekili

Musa Erarıcı, MHP Eski Genel Muhasibi 19.Dönem Konya Milletvekili

Mustafa Dağcı, MHP Eski Genel Sekreter Yard. 19.Dönem Kayseri Milletvekili

Osman Develioğlu, MHP Eski Genel Sekreter Yard. 19. Dönem Kayseri Milletvekili

Osman Sevimli, MHP Eski Genel Sekreter Yard. 19.Dönem Karaman
Milletvekili

Rıza Müftüoğlu, MÇP, MHP Eski Genel Başkan Yard. Ülkücü Maliyeciler
ve İktisatçılar Genel Başkanı 19.Dönem Erzurum Milletvekili

Seyfi Şahin, MÇP, MHP Eski Genel Sekreter Yard. 19.Dönem Kayseri
Milletvekili

Tuncay Şekercioğlu, MÇP, MHP Eski Genel Başkan Yard. 19.Dönem Elazığ
Milletvekili

Yaşar Erbaz, MHP Eski Genel Sekreteri, 19.Dönem Yozgat Milletvekili

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=