Lütfen bekleyin..

Kurultay sürecinde Bahçeli'ye ağır darbe

30 Aralık 2015, 17:13

İstanbul’da 7 ilçe başkanından kongre çağrısı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Olağanüstü kongre sürecinin ivme kazandığı MHP’de, parti teşkilatlarından peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Parti içi muhaliflerin kongre toplanabilmesi için gerekli imza sayısını çoktan aştığı bilinirken süreçte en kritik hamle, en fazla üst kurul delegesine sahip olan İstanbul’dan geldi.

Daha önce MHP İstanbul İl Başkanı’nın genel merkezin yanında saf tuttuğu İstanbul’da, 7 ilçe başkanı olağanüstü kurultayın toplanması yönünde çağrı yaptı.

“7 Tepeli İstanbul’da,7 İlçe’den Olağanüstü Kongre Çağrısıtemalı toplantıda biraraya gelen ilçe başkanları, yayınladıkları basın açıklaması ile partiyi içine düştüğü durumdan kurtarmanın çaresi olarak olağanüstü kurultay zeminini işaret etti.


 

İlçe Başkanları adına Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol’un okuduğu basın açıklamasında, “Gazete köşelerinde, internet sayfalarında, konuşmalarda, sosyal medya sayfalarında izlerini gördüğümüz kendi mensuplarımız arası bu kırılmanın, 46 yıllık kutlu davamızın geleceğini tehdit eder hale gelmesi bizleri bu açıklamayı yapmaya ve bu sorumluluğu almaya sevk etmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Olağanüstü Kurultay için gereken imzanın toplanacağının açık bir şekilde görüldüğünün vurgulandığı açıklamada, sürecin partinin imza, hukuk, kavga, kayyum tartışmalarıyla telafisi çok zor sonuçlar doğurmadan Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin hep güvendiği ülkücü iradeye müracaat edilerek sonlandırılması talebi dillendirildi.

Basın toplantısında Eyüp İlçe Başkanı Halil Feyizoğlu, Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak, Çekmeköy İlçe Başkanı Yücel Coşkun, Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol, Şile İlçe Başkanı Hüseyin Özgür, Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul hazır bulundu.

147 delegesi ile olağanüstü kurultay yolunda en önemli faktör olarak görülen İstanbul’dan gelen bu açıklamanın sürece katılımı hızlandırması beklenirken, gözler bugüne kadarki tavrıyla olağanüstü kurultay taleplerine soğuk bakan MHP Genel Merkezine çevrildi.

İşte O Açıklama:

Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul İlçe Başkanları olarak; başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere, Genel merkezimizin değerli yöneticilerine ve Ülkücü Kamuoyuna seslenmek istiyoruz…

Ülkemizin hali apaçık ortadadır.

Milliyetçi Hareket Partisinin durduğu noktanın doğruluğu da apaçık ortadadır.

Ancak durduğu yerin doğruluğuna rağmen, sevdalısı olduğu bu milletten gördüğü karşılık da maalesef yine apaçık ortadadır.

Davamız doğru, partimiz doğru ve bu millet bizim milletimiz olduğuna göre, istediğimiz karşılığı alamıyorsak kendimizden başlayarak tartışmamız gereken noktalar olduğu açıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki tartışmayı bitirebileceğimiz yer bellidir.

Ali İmran suresinde emrolunduğu gibi çözüm meşverettedir, istişarededir, fikir alış verişindedir, ortak akıldadır. Çözüm 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında kaybettiğimiz 2 milyon oyun sebeplerini bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır.

Sorunu bastırmak, yokmuş gibi davranmak, halının altına süpürmek daha büyük sorunlar doğuracaktır.

Bu tartışmaların yapılacağı yer kapalı kapılar ardı değil tam tersi Ülkücü iradenin tecelli edeceği kurultay zeminidir.

Yine bu zemin: bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğimizi ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır.

Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir.

İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz.

Süreç hepimizin gözleri önünde cereyan ediyor. Tartışma büyüyor. Olağanüstü kurultay için gereken imzanın toplanacağı açık bir şekilde görünüyor.

Bu şekilde ilerleyecek bir sürecin kimseye istediği huzuru vermeyeceği, partimizi başarıya taşımayacağı hepimizin malumu.

Öyleyse en makulü bu kurultayın, imza, hukuk, ve kayyum tartışmalarıyla telafisi çok zor sonuçlar doğurmadan Genel Başkanımızın hep güvendiği Ülkücü iradeye müracat edilerek sonlandırılmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Olağanüstü Buyük Kurultayımızın toplanması yönündeki irademizi Milliyetçi Hareket Partisi’nin İstanbul ilçe başkanları olarak kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz.

Net Tavır

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/48394.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kızıl tuğ
844 gün önce
mhp bu ülkenin refleksidir . ülküdaşlarına gençlerine sahip çıkan ve daha güçlü gönülleri feth edecek bir MHP istiyoruz.
Kürşat
845 gün önce
Bahçeli durma ileri hedeh ege denizi..Adaylarlı süpür denize dök.kimisi Fetocu, kimisi dönek, kimisi şerefsiz.
Mahir Çelebi
845 gün önce
Bahçeli denen zat...senin yüzünden yıllardır boş oy atıyorum..sen o kutsal makama layık değilsin..Başbuğumun ve beşbin ülkücü şehidin kemikleri sızlıyor...o şehitlerin laneti senin ve yalakaların üstüne olsun....git artık git....daha ne söylememizi istiyorsun..
Mehmet Bucak
845 gün önce
ben 2002 de söylemiştim bu şahısla birşey olmaz diye birçok arkadaş itiraz etmişti hatta benimle küsenler oldu. Ama şu an benimle aynı noktaya geldiler. Yani onlardan 13 yıl önde gidiyoruz.Şu da bilinsin ki bazılarının yaptığı gibi (Kendilerini eski ülkücü diye tanımlayanlar) akp nin çanağında yallanmadık,hemi Bahçeliyi eleştirdik hemi de seçim zamanı gidip MHP ye çalıştık ve oyumuzu koçlar gibi üç hilal e vurduk. Allah'ıma şükürler olsun ki akp ye otyumuz nasip olmadı ve olmayacakta.....................
alper
845 gün önce
sayın genel başkanımız bu sese kulak vereceğınden şupe etmemek lazım yoksa yopk olup gidecektır
as
845 gün önce
Hiçbir Ülküdaşım Merak etmesin su akar yolunu bulur
a.y
845 gün önce
Sn Bahçeli direnme gel partiyi bir demokrasi şöleni içerisinde kongreye getir bu inadın ülkücüyü ülkücüye kırdıracak Allah adına Resullah adına inat etme sn genel başkan bu zor durumdan ancak böyle çıkılabilir
Turo
845 gün önce
Kongre ne zaman olacak hareket ne zaman merakla bekliyoruz. Harekete hareket gerek Syn Bahçeliye dinlenme vakti gelsin artık.
Aydın ŞEN
846 gün önce
Gercegi gören halkla yürüyen koltuk sevdalısı olmayan kısır donguye canak tutmayan yiğit gercek ülkücü başkanları yürekten kutluyorum.Allah yâr ve yardımcımız olsun..kurtulalım bu illetten..diriliş günü yakındır insallah.
ERCAN
846 gün önce
İnanın bu hezimete rağmen diretmek sadece pişkinlerin ve parti hainlerin işi helal olsun...Türk milli yetçiliğinin şahlanışı artık gerçekleşecek şu düzeni değiştirdikten sonra...
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=