Lütfen bekleyin..

Kayseri'den Bahçeli'ye "Kurultayı Topla" Çağrısı

21 Aralık 2015, 18:45

Diriliş ve İktidara Yürüyüş Hareketi tarafından yapılan basın açıklamasında, Milliyetçi Hareket Partisine olağanüstü kurultay yapma çağrısında bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Diriliş ve İktidara Yürüyüş Hareketi adına basın açıklamasını Mustafa Öztürk yaptı. Basın açıklamasında Diriliş ve İktidara Yürüyüş Hareketi adına konuşan Mustafa Öztürk, “Aziz Türkiye’miz iç politikadan dış politikaya, ekonomiden sosyal hayata geniş bir yelpazede ağır tarihi sorunların cereyan ettiği, Türkiye’nin bölünmesi ve İslam coğrafyasında yeni bir dünya savaşı çıkması tehlikesinin gündemde olduğu bir süreçten geçmektedir. Türkiye’nin içeride ve dışarıda yaşamakta olduğu bu ağır sorunları çözebilecek tek siyasi oluşum MHP ve ülkücü harekettir” diye konuştu.

Öztürk ayrıca, “MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde aldığı yenilgi, MHP seçmenini ve bütün Türk milliyetçilerini çok üzmüş ve umutsuzluğa sevk etmiştir. 50 yıldır MHP’ye oy veren seçmen bir çıkış yolu aramakta ve başarı istemektedir. Bu bakımdan MHP ve ülkücüler olarak yeni bir yol haritası belirlemek için ve son derece antidemokratik maddeler içeren parti tüzüğümüzde gerekli düzenlemeleri yapmak üzere MHP olağanüstü kurultayı mutlaka toplanmalıdır” şeklinde konuştu.

(Benzer bir haber için resme tıklayınız)

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/48394.jpg

Kendilerini tanımlayan Öztürk, “Biz Türk milliyetçileri, kökleri tarihin derinliklerine kadar uzanan iç ve dış sorunlarımızı çözmekle görevliyiz. Türk milletini her alanda ayağa kaldırarak dünyanın en güçlü varlığı haline getireceğiz. Bu bizim milli ülkümüzdür. Bu ülküye ancak çok güçlü bir siyasi yapı ile gidilebilir. Bu nedenle MHP’de şahısları değil, ortak aklı ve demokrasiyi esas alacak bir yapılanmaya ihtiyaç vardır. Ancak böyle bir yapı MHP’nin Türk halkı ile bütünleşerek iktidara yürümesini sağlayabilir ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Öztürk şu şekilde konuştu; “Seçim kazanmak da kaybetmek de siyasetin gerçekleridir. Ancak ortada kabul edilemez bir seçim yenilgisi dururken sayın genel başkanımız ve merkez yönetiminin kaybetmeyi alışkınlık haline getirmiş bir anlayışla, bu yenilginin MHP’nin kaderi olamayacağını seslendiren kesimleri suçlamasını son derece sağlıksız ve kabul edilemez buluyoruz. Bizler Türk milliyetçisiyiz, ülkücü kamuoyunun da sesiyiz. Duruşumuzu yalnızca yüce davamıza göre belirleriz. Bu bakımdan sayın genel başkanımızın kendisini seçen genel kurul delegelerine güvenerek partimizin geleceğinin tartışılacağı en meşru zemin olan kurultayı toplamasını ve ülkücü iradenin tecellisine yol vermesini kendisinden bekliyoruz. Bu kurultayla MHP’nin önünün açılacağına ve iktidara yürüyeceğine de yürekten inanıyoruz.”

Olağanüstü kurultay çağrısı yapan Öztürk, “Hareketimiz, Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin umudu olan MHP ve ülkücü hareket içinde herhangi bir kırgınlığa meydan vermeden, sükunet içerisinde, kardeşlik ve ülküdaşlık hukukumuza halel getirmeden ortak aklı ortaya çıkaracak bir yapıyı kurma hareketidir. Bu nedenle sayın genel başkanımızın ‘önce ülkem, sonra partim, sonra ben’ ilkesinin gereğini yaparak olağanüstü kurultayı toplaması gerektiği hususundaki kanaatimizi, Türk kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz” ifadelerini kullandı. -milliyet

Etiketler : mhp, mhp kurultay,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=