Lütfen bekleyin..

MHP kurucularından kongreye tam destek

04 Aralık 2015, 20:01

MHP Kurucular Kurulu Üyeleri, olağanüstü kongrenin kötü gidişe tek çare olacağını savunuyor

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Ağır seçim yenilgisi sonrası yükselen olağanüstü kongre taleplerine MHP Kurucular Kurulu Üyeleri’nden de destek geldi. Kongre çağrılarını çok olumlu bulduklarını açıklayan Kurucular Kurulu Üyeleri, bu taleplere herkesten önce Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin kulak vermesi gerektiğini belirtiler.

MHP kurucularından kongreye tam destek

Mevcut yönetimi ve seçimlerde alınan sonuçları başarısız bulan MHP Kurucular Kurulu Üyeleri, toplanacak olağanüstü bir kongreyi kötü gidişe tek çare olarak görüyor.

MHP’nin ağır seçim yenilgisi sonrasında tabandan yükselen olağanüstü kongre taleplerine partinin Kurucular Kurulu Üyelerinden de destek geldi. Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener’in yaptıkları olağanüstü kongre çağrılarını çok olumlu bulduklarını açıklayan partinin Tabii Delegesi, Kurucular Kurulu Üyeleri, bu taleplere herkesten önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kulak vermesi gerektiğini belirtiler. Kurucular Kurulu Üyelerinden bazılarının olağanüstü kongre konusundaki görüşleri şöyle:

Kemal İnandı: 12 Eylül 1980 darbesiyle kapatılan partimizin yeniden kuruluşu sırasında görev almış olmak hayattaki en büyük gururum oldu. Alparslan Türkeş idamla yargılanırken, arkadaşlarımızla birlikte benim yazıhanemde kurduğumuz onurlu partimizin bugünkü durumu gerçekten çok üzüntü verici. Devlet Bey maalesef partiyi sıfırladı. Şimdi, “Ben gitmem, ben kurultay yapmam” demesi hiç yakışmıyor. Oysa ki olağanüstü kurultay çağrısını kendisi yapması lazım. Yakışanı budur. Herkes meydana çıkar ve partisinin geleceği için yarışır. Olağanüstü kurultay en kısa zamanda toplanmalıdır.

Mevlüt Dedeoğlu: Partiden, yönetiminden Genel Başkanından bir memnuniyetsizlik olduğu aldığımız oylarla ortaya çıkıp tescilleniyor. İktidara gelemiyoruz, iktidar ortağı olamıyoruz. Mevcut yönetimden bu yolda bir ümit ışığı göremiyoruz. Artık bu başarısızlığın devamını istemiyoruz. Yeni yüzlerden teşkil edilecek yeni bir yönetimle hareketin layık olduğu yere taşınacağına inanıyoruz. Kurucu arkadaşlarımızın genel görüşü bu minvalde. En sıhatli çare toplanacak olağanüstü kongrede bulunacaktır.

Mehmet Gümüştaş: Olağanüstü kurultay çağrılarını çok yerinde hatta geç bile kalınmış olarak görüyorum. AKP hiç yoktan var oldu. Biz bunca yıllık geçmişimize rağmen yok olma yoluna girdik. Kendi insanımızı kaybettik. MHP kimsenin değil milletin partisidir. Eğer olağanüstü kongre yapılmaz ve değişim olmazsa baraj altında kalırız. Vatandaş, ‘Neden MHP’ye oy vereyim?’ diye sorsa bende verecek cevap kalmadı. Duvarın taşları düşüyor, yıkılmak üzereyiz ama mevcut idareciler bunu görmezden geliyor.

Hüseyin Ünlüel: Mesele son seçimin ardından iyice su yüzüne çıktı. Kaç seçimdir başarısızlık sürüyordu. Ama Devlet Bey bunun sebeplerini araştırma gereği duymadan oturmaya devam etti. sonunda kaçınılmaz son ile yüzyüze geldik. MHP için yönetim değişikliği uzun süredir gerekliydi. Artık değişim şart olmuştur. Olağanüstü kurultay değişimin, değişim de partinin yolunu açar. Eski yeni herkesin toparlanma zamanı geldi.

Hayrettin Başeğmez:  Önümüzdeki ay 90 yaşımı bitiriyorum. MHP’ye ömrümüzü adadık. Devlet Bey seçim üstüne seçim kaybedip duruyor. normalde istifa etmesi lazım. Ama öyle bir niyeti olduğu görülmüyor. İş bu noktada teşkilatlara kalıyor. Teşkilatların bu konuda gereğini yapacağına inanıyorum. Olağanüstü kongre çağrılarını çok olumlu buluyorum. Toplanacak olağanüstü kongrenin partinin hayrına olmasını diliyorum. - yeniçağ

KORAY AYDIN'A DESTEK VERMİŞLERDİ

Koray Aydın’ın geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantıya MHP’nin halen yaşayan kurucular kurulundan Ali Sağır, Kemal İnandı, Niyazi Ahıska, Nihat Gümüştaş, Mevlüt Dedeoğlu, Hüseyin Ünler, Şeref Çobanoğlu ve Osman Şen katılmış ve desteklerini açıklamışlardı.

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ARKADAŞLARI, MHP KURUCULAR KURULU ( DOĞAL DELEGELER) KORAY AYDIN'A DESTEK VERDİLER...

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/47888.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/47757.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/47758.jpg

Etiketler : mhp, mhp kurultay
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ozkan tuna
832 gün önce
Herkezi yürekten saygılarımla kutlarım allahım bizleri utandırmasın
Koray Bey
833 gün önce
Sevr abtlaşmasına göre
1 Van
2 Bitlis
3 Erzurum ve
4 Trabzondan bahsediliyor

Sevre nereden girdik demeyin.
Eğer ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulumundan 100 yıla kadar
1- Ortodoks rum patriği ekümen olursa ve patrik seçimi kendilerince yapılırsa
2- Ruhban okulu özerkleşir ve yönetimlerinde hiç Türkiye Cumhuriyeti yetkilisi olmazsa
3- Ayasofya kilise olursa
4- Vatan sayılan topraklarımızda kürdistan ve lazistan isimli devletler kurulursa ve
5- Devletin isim ve yönetim şekli değişirse
LOZAN ANLAŞMASI TARAFLARDAN BİRİNİN OLMAMASI SEBEBİ İLE FESİH OLUR. SEVR ANLAŞMASI HÜKÜMLERİ GEÇERLİ OLUR
Kadim Dost
833 gün önce
Devletin başına Devlet gerek
aslanbek
833 gün önce
hadi abicim be ülkücüler olarak sizi tam destekliyoruz. toplayın şu kongreyi ve ajanları partiden ihraç edin.
MUSTAFA ÇELİK
833 gün önce
DUYDUNMU SAYIN BAHÇELİ VE AKILLI KURMAYLARI...LEN BANA YETKİ VERSİNLER O KURMAYLARI VE O İŞE YARAMAZ BALYAPMAZ ARILARI HİÇ BİRİNİ PARTİNİN KAPISINDAN İÇERİ KOYMAM VALLA
Haşim güneş
833 gün önce
1999 da merkez ilçe başkan ilçe başkan yardımcısı bu devlet bey kalırsa il delegesınde benimle beraber ayrılacak.çok kişi var ayrılırsak gri dönüşü.olmayacak gidişimiz kim gelirse gelsin birlik beraber olursa kalırız
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
Erdoğan "güle güle" demişti, Saadet'ten 3 maddeli yanıt geldi..
Referandumda kabul edilen anayasa değişikliğiyle milletvekili sayısı 600’e ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=