Lütfen bekleyin..

Koray Aydın'dan MHP'nin geleceği için tarihi çıkış

27 Kasım 2015, 11:05

Ortak aklın devreye sokularak kongrenin mutlaka toplanması ve partinin kendini yenilemesi gerektiğini dile getiren Koray Aydın, “Yoksa çığ geliyor, altında kalınır” uyarısı yaptı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Koray Aydın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ortak aklı devreye sokarak kongreyi toplaması gerektiğini kaydetti.

MHP’nin kendini yenilememesi halinde küçülmenin devam edeceğini kaydeden Aydın, kongre çağrısı yapacağı yarınki toplantı öncesinde Milliyet’e şu mesajları verdi:

TRAVMA HAREKETLENMEYE DÖNÜŞTÜ: 1 Kasım seçim sonuçları MHP camiasında travma yarattı. Bu travma zaman içinde söz ve açıklamalarla daha da artarak devam etti. Beklentimiz genel merkezimizin daha yumuşak dil ve üslup kullanarak bu ateşi söndürme gayreti göstermesiyken, tersi sonuçlar doğuran ateşi harlayan sert hareket tarzı ortaya çıktı. 

ÇIĞ GELİYOR: Burası bizim evimiz ve yuvamız. Kimseye karşı değiliz. Kimse bizim karşımızda da değil. Ortak sorumluluk alanımız içinde artık bugün bir kongre yapmak bir mecburiyettir. Ben hala kongrenin toplanması umudunu taşıyorum. Belki bu hareketin aksakallıları devreye girer.

Bizim bu çağrılarımız da buna vesile olur. Genel merkezimiz böyle bir sağduyulu adımı atar diye ümit ediyoruz. Böyle bir adım atılmadığı taktirde şu anda MHP delegasyonu arasında seçimli olağanüstü kurultay yapılması konusunda bir ortak irade oluşmuştur ve o zaman o irade devreye girecektir. Girerse de kongre süreci kaçınılmaz olarak başlayacaktır. Keşke toplansa, yoksa çığ geliyor, altında kalınır.

ORTAK AKIL DEVREYE SOKULMALI: Ortak aklı devreye sokarak MHP’nin bir seçimli kurultay yapmasının zaruret ve mecburiyetinin anlaşılması gereken şartlar oluşmuştur. Bu şartlar görmezlikten gelinemez. Seçimli kurultayın zorunlu olduğunun genel merkez tarafından anlaşılmasını da bekliyoruz. Bu hareketi rahatlatır, hareket kendisine yeni bir düzen ve yapı oluşturarak büyüyerek devam eder. 

MHP’NİN HAFIZASIYIM: (MHP’ye adaylığınızla katacağınız iddialarınız nelerdir?) Daha önce genel başkan adaylığım var. Görüşlerimizin yüzde 80’i kamuoyu tarafından biliniyor. Yeni açılımlar ortaya koyabiliriz, ama harekette tarzım biliniyor. Ben MHP’nin ortak aklını temsil ediyorum ve aynı zamanda da hafızasıyız. O bakımdan sorumluluğum olduğunun farkındayım.

SEÇİLEMEME AÇIKLAMASI: (‘Seçim bölgesinden milletvekili seçilemeyen birinin genel başkanlık yarışına girmesi ne kadar doğru olur?’ eleştirilerine ne diyorsunuz?) Türkiye’nin seçim ritmini iyi bilen siyasetçiyim. Bazı dönemlerde seçim sonuçları bir depreme dönüşür. Bunu 2002 seçimlerinde yaşadık. 81 ilin 81’inde aynı oranlarda düşerek yıkım yaşadık. Son seçimde de aynı yıkımı yaşadık. Bu kesinlikle yerel şartlara değil genel şartlara bağlı olarak oluştu. O bakımdan bu seçimde çıkan sonuçların doğru analizinin yapılacağı yer MHP kurultayıdır. 

SÜRESİ DOLAN GİDER: Seçimli olağanüstü kongrelerden korkmamak gerekir. Bütün parti organları girecektir. Genel Başkan, Başkanlık Divanı, MYK tüm organlar için geçerlidir. Bunların içinde kimlerin süresi dolacaksa onlar da siyasetin kuralı gereği elemine olacaktır. Bu kaçınılmazdır. Bu partiler yenilenmeleri yapamazlarsa küçülme daha da devam eder. Kendini yenileyebilen, kendi budamasını yaparak yeni filizlerin açmasına bünye müsaade ederse o nispette büyür.

ORTAK İMZA: (Kongre çağrısı yapan muhalif isimler arasında güç birliği olabilir mi?) Partide eğer olağanüstü kongre yapılmaz, imza toplanarak kongreye gitme durumunda kalınırsa, ortak bir metin etrafında herkes imza toplayacaktır. Bu da bir mecburiyettir zaten.

Milliyet

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
erkan
875 gün önce
öyle yada böyle değişmeli MHP, yadeğilse parti biter ancak buna rağmen şimdiki yönetim neden susuyor gerçekçi adım atmıyor anlamakta güçlük çekiyorum
rıdvan
875 gün önce
Koray Aydın MHP Genel Başkanı olsun Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Sayın Olcay Kılavuz beyi getirsin Türkiye O zaman görsün gerçek Ülkücü Hareketi
rıdvan
875 gün önce
Sayın Koray Aydın beyin Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğu 1999 seçimlerinde MHP %18 oy aldı eminim ki Genel Başkan olursa 2019 da MHP %25 oy alır.
Şu an Genel Merkezde oturan 15 Genel Başkan Yardımcısı da başta Semih Yalçın a özel bir büro açsın çünkü onlar koltuktan kalkmaz ve halkın içine hiç bir zaman girmezler hep MHP ye oy veren kesime tepeden bakma halleri ortadan belki kalkar
Bozkurt MHP..
876 gün önce
Helal Başkanın Bu Fetret Devri Bitsin..
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=