Lütfen bekleyin..

MHP'li Semih Yalçın'dan "Ülkücü İrade" açıklaması

13 Kasım 2015, 14:54

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İç çekişmelerle boğuşarak zayıf düşmemizi ve ayağımıza kurşun sıkmamızı isteyenler boş yere beklemektedir. MHP sadece ülkücü iradenin gereğini yapacak, iç dinamiklerini parçalamak isteyenlere fırsat vermeyecektir" ifadesini kullandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Ülkücü iradenin tecelli edeceği Kurultayı'ı toplamamakta direnen mevcut MHP yönetimi "MHP'de genel başkanın kim olacağına karar verecek olan ülkücü iradedir." diyerek kendisiyle çelişmeyi sürdüyor.

Yalçın, MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ortaya atılan iddialara yazılı açıklama ile yanıt verdi. MHP aleyhindeki propaganda furyasının 1 Kasım seçimleri öncesinde olduğu gibi hız kesmeden, hatta daha da hızlanarak devam ettiğini belirten Yalçın, Türkiye'nin yoğun gündemine rağmen son günlerde gerek gazetelerde gerekse televizyon programlarında en çok masaya yatırılan konuların başında, MHP'de liderlik tartışması yaratma çabalarının geldiğini aktardı. Yalçın, ilgili ilgisiz herkesin bu konuda ahkam kestiğini savundu.

MHP ile ilgisi kalmayan ve olmayanların MHP hakkında ileri geri konuşmalarının, elbise seçer gibi partiye lider beğenmeye kalkmalarının ciddiye alınmaması gerektiğini kaydeden Yalçın, "MHP'de genel başkanın kim olacağına karar verecek olan ülkücü iradedir. Partimizde bunun dışında irade aramaya kalkmak beyhudedir" açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, şunları ifade etti:

"Kendini ülkücü iradenin yerine koyup çeşitli gazete ve televizyonlarda ahkam kesenlerin samimiyetine inanmak imkansızdır. Hele bunlar arasında 1 Kasım öncesine kadar MHP'ye övgüler yağdıranların bulunması, inandırıcılıklarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Hemen hepsinin kesin çark edişlerinde bir korku, bir telaş, iktidara hoş görünerek şimşekleri üzerine çekmekten kurtulma çabası gözlemlenmektedir."

- Eski milletvekili Okumuş'a tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin arkasında gizli bir iradenin bulunduğunu öne süren eskİ MHP milletvekili Nazif Okumuş'un açıklamalarının, Devlet Bahçeli'siz MHP senaryolarını hayata geçirmek isteyenlere destek olduğunu öne süren Yalçın, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Nazif Okumuş gibiler MHP'nin her kongre dönemi öncesinde ortaya çıkarak aslı astarı olmayan iddialar ortaya atmakta, dayanaksız fikirler öne sürerek ortalığı karıştırmaya çalışmaktadır. Nazif Okumuş bugüne kadar nerededir? 1 Kasım'da MHP'ye oy vermiş midir? Yoksa eski Maocuların evrim geçirmiş havası veren marjinal ve kuru gürültücü partisine kapılanmasına rağmen hicap duymadan oradan MHP'ye saldıran birtakım izan mahrumlarıyla dirsek temasında mıdır? Sayın Devlet Bahçeli'nin arkasında bilinmeyen bir irade olabileceğini iddia eden Nazif Okumuş'un arkasında hangi meçhul irade vardır?"

"Okumuş, Devlet Bahçeli'siz bir MHP'nin fetrete düşeceğini hesap ederek rahatça Anayasa ve rejim değişikliği senaryolarını sahnelemeyi planlayan, ellerini ovuşturarak partimizin karışmasını bekleyen iradenin önündeki engellerin kalkacağını mı ummaktadır?" diye soran Yalçın, "Belli ki Nazif Okumuş, Türk milleti yerine Türkiyeliliği getirmek isteyenlerin değirmenine su taşımaktadır. Kendisi, 2012 yılının Ekim ayında Abant Platformu'na katılmış ve orada aynen şunları söylemiştir: 'Düşünce hürriyetine inanan bir insan olarak, Anayasal Vatandaşlık ve Türkiyelilik kavramlarından rahatsız değilim. Halkımızın da rahatsız olduğunu düşünmüyorum.' Okumuş, o sırada henüz AKP iktidarıyla yağlı ballı ve işbirlikçi konumda olan bazı aydınlara ve demokratikleşme adımlarına da övgüler yağdırmıştır. Hızını alamayarak sözde demokratikleşmeyle ilgili gelişmeler karşısında 'inanılmaz şekilde kıvanç duyduğunu' da sözlerine ekleyen Nazif Okumuş'un yazısı turası silinmiş, MHP'yle bağı kalmamıştır" ifadelerini kullandı.

-"Camiamızdan gelen yapıcı değerlendirmeler dikkate alınacak"

Hiçbir siyasi partinin, kendisiyle uzaktan yakından alakası olmayan çevrelerin değerlendirmelerine itibar etmeyeceğini belirten Yalçın, "Bizden bunlara bakarak politika belirlememizi beklemek, siyaset bilmemektir. Camiamızla en küçük bağı bile bulunmayanların MHP hakkındaki ipe sapa gelmez açıklamaları, utanmaz bir papazın camiye gelerek vaaz vermek istemesine benzemektedir. Herkes kendi işine bakmalıdır. MHP zaten kendi sorgulama ve öz eleştiri mekanizmalarını devreye sokmuştur. Camiamızdan gelen yapıcı değerlendirmeler mutlaka dikkate alınacaktır" açıklamasını yaptı.

Seçim sonrasına ilişkin değerlendirme yapan Yalçın, şunları kaydetti:

"1 Kasım'da oylarında meydana gelen ciddi düşüşe rağmen MHP, 5 milyon 600 binden fazla oy almıştır. MHP'nin uğradığı oy kayıplarını Sayın Devlet Bahçeli'nin başarısızlığına karine ve gerekçe gösterenler, bunun için istifa etmesi gerektiğini söyleyenler, partimize ve Genel Başkanımıza bel bağlayanlarca kullanılan 6 milyona yakın oyu görmezden gelmektedir. Bu, açıkça ülkücü iradeye saygısızlıktır. Partimize oy vererek umutlarını yitirmediğini gösteren saygıdeğer milyonları yok saymaktır. MHP, 1 Kasım akşamında ortaya çıkan seçim sonuçlarına olduğu kadar, kendisine bel bağlayarak desteğini esirgemeyen 6 milyona yakın seçmenin vefasına da saygı duymaktadır. Çünkü MHP'nin kimliğini yansıtan davaya bağlılık; gerçek hamiyet, fazilet ve şeref; o yüksek vefada gizlidir."

"Retorikten ibaret değil"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin alınan sonuçlardan sorumlu tutulduğunu ve kendisine yakışıksız, saygısız ve seviyesiz ifadelerle saldırıldığını savunan Yalçın, şöyle devam etti:

"Bazıları da hiç üzerlerine vazife olmadığı halde MHP'ye genel başkan gömleği biçmeye soyunmaktadır. MHP, sıradan bir parti değildir. Temsil ettiği Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Cumhuriyet tarihinin en büyük siyasi teşekkülüdür ve Türk milletinin bekası açısından varlığı elzemdir. MHP'nin dillendirdiği siyasi görüşlerin retorikten ibaret olduğunu sananlar veya öyle göstermeye çalışanlar aldanmaktadır. MHP'nin fikriyatında Türk milletinin egemenlik haklarını, bekasını savunan vazgeçilmez değerler manzumesi vardır, milletimizin varlık mücadelesi vardır."

Cumhuriyet'i ve Anayasa'da yer alan hakları savunacak tek siyasi teşekkül olarak MHP'nin kaldığını iddia eden Yalçın, "Bu haklar milletimize bahşedilmemiş, çetin bir kurtuluş mücadelesi sonucunda canla, başla, şehit kanıyla alınmıştır. MHP düştüğü takdirde, pusuda bekleyenler kolayca emellerine ulaşacaklardır. O zaman Anayasa ve rejim değişikliği gerçekleşecek, Türk milletinin kendi kurduğu devlet, içerideki bedhahların eline geçmiş olacaktır. Son günlerde Atatürk'e yönelik saldırılarla onun şahsında değersizleştirilmeye çalışılan da onun temsil ettiği Türk milliyetçiliği ve Anayasa'yla korunan üniter yapıdır" açıklamasını yaptı.

MHP'nin siyasette ve TBMM'deki varlığının ne kadar önemli olduğu önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacağını belirten Yalçın, şu mesajları verdi:

"Çünkü iktidar partisi, sağladığı çoğunluğun rüzgarıyla yeni bir Anayasa metni gündeme getirecek ve bu metinde Türk milletinin temel haklarını ortadan kaldıran, Türkiye'yi çok uluslu şirket haline getiren maddeler yer alacaktır. Bu maddeler, eninde sonunda halkoyuna sunulacaktır. İşte herkesin burada durup düşünmesi gereklidir. Buradan yola çıkarak asıl analiz edilmesi gereken, Türkiye'nin onca meselesine rağmen MHP'yi kendisine hasım belleyenlerin neden partimiz hakkındaki iddiaları sürekli gündemde tuttukları, MHP'de liderlik tartışması varmış gibi göstererek kamuoyunu meşgul ettikleri, bu münakaşalarla setrettikleri yeni gizli gündemlerine nasıl zemin hazırladıklarıdır. İç çekişmelerle boğuşarak zayıf düşmemizi ve ayağımıza kurşun sıkmamızı isteyenler, boş yere beklemektedir. MHP sadece Ülkücü iradenin gereğini yapacak, iç dinamiklerini parçalamak isteyenlere fırsat vermeyecektir."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ramazan TURAN
857 gün önce
Semih bey ordan ahkam kesmeyin gerçekten ülkücü iseniz gizlice ülkeyi bir dolanın yada görevlendirin ama rasmi degil sadece iş için gelmis bozkurtlar ne diyor bir anlayında ona göre konusun gelicek seçimlerde mhp %1 dahi oy almaz alacagını sanıyorsanız yanılıyorsunuz
alper hakan
858 gün önce
sesini kes be sarhoş sen ıcmeye devam et yüzüne lanet olsun
Ferhatn Oguzhan
858 gün önce
Ülkücü secmenin önünde itibarinizi yitirdinz,derhal olagan üstü kurulayi toplayin gerekeni yapin.Yoksa ülkücü secmen,bir dahaki secimde,sizler orada olursaniz bu secimde aldiginiz oyuda vermeyecek.
Yaşar
858 gün önce
Ülkücü İrade diyorsanız,Ülkü Şehitlerinin kanı sayesinde Milletvekili olduğunuzu unutup lidere biad etmezsiniz.Ülkücü iradenin değişmez ve tartışılmaz tek lideri vardır,o da Başbuğ Alparslan Türkeş'tir.Hiç kimsenin kendini ikinci Başbuğ yerine koyma hakkı yoktur.Eğer Ülkücü İradeden korkmuyorsanız hiç kimseyi hainlikle satılmışlıkla suçlamadan ,başarısızlığınızı kabül edip kurultayı toplarsınız.Ne Mutlu Türk'üm Diyene.Allah'ım Milliyetçi Ülkücü Hareketi işgalden kurtarıp zafere ulaştır.
ne oldu
858 gün önce
simdi bunlari soyledin cevap verdin mhp sinif mi atladi? Beceriksizsiniz halka inmeyi gundem olusturmayi semptaik gorunmeyi beceremiyorsunuz. Sevilmiyorsunuz. Biz yillardir mhp ye oy veriyorsak bilinki bu sizin kara kasiniza gozune vurgun oldugumuzdan degil. Davaya sadakatimizdan. eger sizde 1 zerre seviyorsaniz cekilin artik....
Türkİslam
858 gün önce
eğer zerre şerefiniz, haysiyetiniz, davaya samimiyetiniz, Türk Milletine bağlılığınız varsa angutça konuşmayı bırakır çeker gidersiniz ve bu bayrak beyni ve gönlü yüce ellerde zirvelere taşınır. hayır anlıyorum Sayın Bahçeli dürüst, temiz, haysiyetli insan. ama yapamıyor kardeşim kahrolsun ki yapamıyor politikayı. hayır ama ben yapamıyor değil kasıtlı yapmadığını düşünüyorum. çünkü yaptıktan sonra öyle bir yapılır ki. yoksa MHP bu topraklarda yüzde onluk bir teşkilat değildir olamaz. bir siyonist maşası terörist partinin bile gerisine düşmek ne demektir siz bilir misiniz. yazıklar olsun derler adama yazıklar olsun. hala konuşmaya cüretiniz varsa utancınızla kalınız. ah ulan ha şu delege denilen tipler bir anlık dönüşle tam oy verme anında bir ters köşe yapsalar. olmuyor be olmuyor. orayı tapulamışlar. eğer inat ederseniz bu milletin bedduasını alır ve temelli gömülürsünüz. yiğit bir bozkurt iken sokak itine dönersiniz. zerre msikal şerefiniz onurunuz namusunuz haysiyetiniz sadakatiniz insanlığınız islamlığınız türklüğünüz varsa çeker gider davayı şerefli ve namuslu ellere teslim edersiniz. onlar da vazifelerini adam gibi insan gibi yapmazlarsa zaten her şey bitmiş demektir. İNSAN EVLADI OLAN DAVASINI DÜŞÜNÜR, TÜRK MİLLETİNİ, DEVLETİNİ, VATANINI ve İSLAM DİNİNİ, ÜMMETİ düşünür. yeniden TÜRK İSLAM İMPARATORLUĞUNU yeryüzünde kurmayı kafirlere kan kusturmayı ve kafirleri tam susturmayı düşünür.
Mustafa Tokdemir
858 gün önce
Bahceli derhal kurultayı toplamalı partiyi yeni ve ülkücü yönetimlere bırakmalıdır. Nazif okumuşum dikitlerime katılıyorum. Varolan başarısızlığı kabullenmeyen yönetimi de anlamak mümkün deyil beceriksizlik ve ihanet arasında ince bir çizgi vardır çizginin hangi tarafında bu yönetim anlayamıyoruz
anadoluergenekon
858 gün önce
ülkücülerin adına hiç kimse konuşamaz.Madem korkmuyorsunuz buyurun genel kurula.CHP DE genel kurula gidiyor ama bize göre davul zurnayla,bir hayli adayları var,genel başkanları demokrasi dersi veriyor,bizimkiler kelle alıyor,tehdit ediyorlar,yani bir deüişiklik olursa kendilerine göre her şey bitiyor, zaten bitirdiniz,bırakında genel başkanı delegeler seçsin.sayın genel başkanda duayen olarak danışmanlık yapsın sevgisiyle içimizde kalsın.bir genel kurul yapılacak sanki savaş havası yaratıyorsunuz.küskünleri bir araya getiremediniz.herkesi küstürdünüz.Boş oy kullanıyoruz. lütfen genel kurulun önünü açın yapılması gerekeni yapın.
Mustafa Karamehmetoğlu
858 gün önce
Yahu allah aşkına 7 Haziran gecesinden bu yana bizi hasta ettiniz. biz sizi vekil olarak seçtik asıl olan biziz, oraya ipotek mi koydunuz. lütfen partimize daha fazla dip yaptırmadan acilen kongreye gidin ve tümden yeni yüzlere ön açın artık. kendinize olan saygıyı kaybetmeyin. kaç gündür tv ekranlarındaki komplo teorilerinizden bıktık artık düşün artık yakamızdan.
Adem
859 gün önce
Biz boşuna ulkumuzu sevdamizi yaşıyoruz bak sana şunlara ya dalga geçer gibi bizle ulan babanizin mali mi orası bire allahsizlar 15 gundur uyuyamiyom ulan ben yazıklar olsun size yazilar
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=