Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den 1 Kasım seçimleri sonrası ilk açıklama

02 Kasım 2015, 00:23

MHP Genel Başkanı Bahçeli 1 Kasım seçimleri sonrası ilk açıklamasını yazılı olarak yaptı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında "Partimizin tüm kadrosu görevinin başındadır. Milletimiz koalisyon kurmaktan köşe bucak kaçan AKP'ye tek başına iktidar vizesi ve görevi vermiştir. 7 Haziran- 1 Kasım arasında Türkiye'de yaşanmadık rezalet, planlanmadık kumpas, oynanmadık oyun kalmamıştır." ifadelerini vurguladı.

açıklamanın detayları:

 

Bahçeli'nin açıklaması şekilde:

Türk milleti, önümüzdeki 4 yıllık süre zarfında, aziz varlığını temsil edecek vekillerini seçmek amacıyla bugün bir kez daha sandığa gitmiştir.

Nitekim 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yapılmış, oy verme işlemi tamamlanarak sandık sayım ve tasnifi de gerçekleştirilmiştir.

Resmi olmayan sonuçlar kapsamında ve medyaya yansıdığı kadarıyla; Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yüzde 49,1'lik oy oranı ve 312 milletvekili sayısıyla tek başına iktidara ulaştığı anlaşılmaktadır.

Milletimiz koalisyon kurmaktan köşe bucak kaçan AKP'ye tek başına iktidar vizesi ve görevi vermiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi ise devlet ve iktidarın tüm imkanlarıyla mücadele ederek, dik duruşunu koruyarak, milli ve tarihi emanetlere sahip çıkarak, dahası tüm tuzakları bozarak, oy ve milletvekili sayısı itibariyle yeterli olmasa da TBMM'nde temsil edilme imkanına yeniden kavuşmuştur.

Partimiz yalan korosuyla boğuşmuş, demokrasi tarihimizde eşine az rastlanır nitelikte teşekkül ettirilmiş kara propaganda ve algı operasyonlarıyla başa çıkmak durumunda kalmıştır.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçim'inden çıkan sonucu beğenmeyip dayatma ve çirkeflikle tekrar seçimin yolunu açan AKP zihniyeti siyasi edep ve adabın yanında demokratik nezaketi de hiçe saymıştır.

Ahlaken iflas etmiş, fikren ve zihnen çürümüş bir partinin tekraren iktidar olması ayrıca tartışılması, ele alınması gereken bir vakıadır.

Koalisyon kurmaktan korkan, ülkeyi uçurumun kenarına kadar sürükleyen AKP'nin, toplumsal korkuyu tetikleyerek, tehdit ve şantajları silah gibi kullanarak milli iradeyi çarpıttığı çok açıktır.

7 Haziran- 1 Kasım arasında Türkiye'de yaşanmadık rezalet, planlanmadık kumpas, oynanmadık oyun kalmamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin zayıflaması, kaybetmesi ve hatta baraja takılması maksadıyla siyasi tarihimize kara bir leke gibi geçecek her neviden saldırı icra edilmiştir.

Buna rağmen köklü geçmişiyle; şerefli, imanlı, milli ve tavizsiz mensuplarıyla iç içe geçen ve kenetlenen partimiz zalimlerin yazdığı hükmü yırtıp atmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi ilkelerinden ödün vermeden, inandığı doğrulardan sapmadan yolunda kararlı ve emin adımlarla yürüyecektir.

İçimizden veya dışımızdan hiç kimse boş yere hesap yapmamalı, boş yere Milliyetçi Hareket'in istikrarsızlık sarmalına düşeceğini zannetmemelidir.

Partimizin tüm kadroları sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle görevlerinin başındadır.

Vatan ve millet sevdamızda en ufak bir eksilme olmadan, saflarımızda en küçük bir bozulma yaşanmadan çelikten bir iradeyle Türkiye'nin hak, hukuk ve tarihi çıkarlarını savunmaya samimiyetle devam edilecektir.

Bu hususta azmimiz sınırsızdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk-İslam ülküsünü yılmadan, korkmadan, tereddüt geçirmeden sonuna kadar sahiplenecektir.

Partimize hayırcı yaftası vuran AKP-PKK güdümündeki odaklara, sözde televizyon yorumcularına, gazetelerindeki köşelerinde dedikodu yayan satılık kalemlere karşı bakışımızda bir değişiklik de olmayacaktır.

1 Kasım seçiminde AKP'nin aldığı oy miktarı geçmiş 13 yıllık hezimet döneminin kapatılması; onca yolsuzluk, onca yanlışlık, onca yozlaşma ve yolsuzluğun örtülmesi anlamına kesinlikle gelmeyecektir.

Türkiye'nin içinde kıvrandığı hazin tabloyu hiçbir sonuç değiştiremeyecektir.

Elbette aziz milletimizin sandıkta verdiği karara saygı duyup riayet etmekle mükellef olduğumuzun farkındayız.

Fakat AKP'ye verilen her oyun, verilen her desteğin istikrarı getirmek şöyle dursun; geçen yılları mumla aratacak felaketlere davetiye çıkaracağını da şimdiden iddia ve ilan ediyoruz.

Ortada AKP'nin bir zaferinden ziyade, beyaz Toroslarla gözü korkutulmuş, terörle yıldırılmış, canlı bombalarla huzuru kaçırılmış, ekonomik tehlikelerle aklı çelinmiş, anti demokratik uygulamalarla iradesine ket vurulmuş bir sosyolojik yapı vardır ve her yönüyle de açıktadır.

Bundan sonra doğru bildiklerimizi, doğru gördüklerimizi, tertemiz vicdanlarımızla, dürüst bir mizaçla, herhangi bir gönül kırgınlığı olmadan milletimizle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Şüphesiz önümüzdeki dönemde AKP'li iktidar yıllarının acı faturasına; buna göz yuman, buna destek veren, bunda payı bulunan herkes katlanmak durumunda kalacaktır.

Bu itibarla sorumluluktan kaçmak mümkün değildir.

26.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi'nde her türlü tertip ve taarruza rağmen, Türklüğün namus mücadelesinde yanımızda duran, ülkenin geleceği için tercihte bulunan muhterem vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Kıt imkânlarla varlık yokluk savaşı veren teşkilatımızın değerli yöneticilerine, milletvekili adaylarımıza ve aziz dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Allah son nefesimize kadar bizi ülkülerimizden, ilkelerimizden ve Türk milletine mensubiyet şuurundan ayırmasın.

 

Etiketler : bahçeli, mhp, erken seçim,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
turgay
869 gün önce
Birazcık haysiyet sahibi insanlar seçim gecesi istifa ederler ve uzun süre insan içine çıkamazlardı. Ama adamın yüzü kösele olursa işte böyle olur . İstifa için neyi bekliyorsun barajın altında kalmayı mı? Bak ana muhalefet diye tutturdun yavrunun yavrusu muhalefet oldun. HDP'lilerin yanından geçip o Meclis sıralarında nasıl oturacaksınız.
karamanoğlu
869 gün önce
bahçeli ölü müziği çalıyor ülkücüleri mezara koydu milletede ölü müziği dinletiyor ama artık yeter sonun geldi bahçeli seni orada ağa baban bile tutamaz
yerköylü
869 gün önce
sen bizi ve mhp yi bitirmek içinmi geldin yeter yaavv insanda az şeref edep haysiyet ve onur olur.!!!
vatandaşın biri
870 gün önce
SEN;bilirsin Devlet Bahçeli.
kaya
870 gün önce
sayın genel başkanım seninle olmuyor sana saygımız sonsuz ama zamanı gelince gitmek gerekiyor.lütfen onurunla MHP yi büyük yerlere taşıyacak birisine bırakarak köşene çekil.koltuk bu kadar mı tatlı.yoksa 50 yıldır mhp ye laf söyletmemek için elimden gelen herşeyi yapmış biri olarak.bizde yuvadan ayrılacağız.lütfennnnnn.
Fatih Ülkücü
870 gün önce
Sayın Bahçeli artık gitmelidir. düzgün insan olabilir yalnız siyaset gerekleri yerine getirilmelidir. Ayrıca ülkü ocaklarının hemen Bahçeli destek açıklaması yapması beni çok kızdırdı ve üzdü. Çünkü ülkücü hareket içinden lider çıkaracaktır. ne yani oyunu istediğin tabandan lider çıkmayacağını ima etmek başta ülkü ocaklarına hakarettir. o zaman diyorum ki ülkü ocakları da dahil parti yönetimi komple değişmelidir. tabanına güvenmeyen bir yönetim istemiyorum. MHP kurumsaldır kimsenin değildir.
vakit kaybetmeye gerek yoktur yeni kadrolarla tekrardan milletin huzuruna çıkıp önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmalıyız.
x
870 gün önce
ya arkadaşlar bu BAHCELİ VARYA AKP YE Mİ ÇALIŞIYOR YOKSA GİTMEMEKLE DİRENİYOR
yalnızkurt
870 gün önce
yeter onurlu davranın bu resmen yenilgi ve hezimettir MHP yi yok etmeyin bu kadar yolsuzluğun haksızlığın olduğu ortamda oyunuz düşüyorsa genel merkezin hatası var adları ön plana çıkanları sildin ne oldu sayın bahçeli halk seni sildi hırsızları iktidar yaptı istifa et bilgeliğini göster yeniden yapılanmaya git sinan oğan gibi meral akşener gibi tüm güzel insanları tanı ülkücüleri gençleri ön plana çıkarmasına yardım et emekli ol yoksa yeni bir seçimde baraja kesin takılır MHP yi tarihe gömersiniz haydi göreve yeni genel başkan yeni yönetim farklı söylem geliştir çok güzel alt yapımız var büyüklüğünü göster bekliyoruz biz başımızı eğik bırakma şu geçici dünya da ğlmeden arkanda iyi şeyler bırak Sayın Devlet Bahçeli son görevini yap ölümsüz bir esere bırak Allah Türkü korusun yüceltsin .Ne muttlu Türküm diyene
gökhan
870 gün önce
yazık yazık çok yazık ülkücü hareket hiç bir dönem bu kadar ağır yenilgi almamıştı. Bu parti meclis dışı bile kaldı ama bu kadar acı aşamadı. Ülke elden giderken hükümet gaflet ve dalelet hatta hıyanet içinde bulunurken terör örgütünü partisi üçüncü büyük parti olurken lider birilerini dışlamaya partiden kovamaya el öptürmeye ve çapsız yönetici ve danışmanlarla siyaset yapmaya çalıştı. Seninle geçen her dakika bu parti için zul dür.Çekiniz elinizi partiden davadan bahçeli ve avanesi...
Çorumlu
870 gün önce
7 Haziran-1 Kasım arası yaşanmadık rezalet, oynanmadık oyun kalmadı, eeeee sonra; sizde seyrettiniz. Ya terket çevrendeki beceriksiz avanelerini, ya da başımızdan düş.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=