Lütfen bekleyin..

PKK savunucusu Baro başkanı yol arkadaşlarınıda işaret etti...

21 Ekim 2015, 13:33

Tutuklanması istenen Tahir Elçi kendisini o kare ile savundu....

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

TV’de PKK propagandası yapan Baro Başkanı Elçi, sözde çözüm süreciyle savunma yaptı...

Devletin 3 yıl boyunca müzakere yürüttüğünü hatırlattı. Dolmabahçe mutabakatının imzalandığını belirtti....

CNN Türk'te ya­yım­la­nan Ta­raf­sız Böl­ge prog­ra­mın­da “Ba­zı ey­lem­le­ri te­rör ni­te­li­ğin­de ol­sa bi­le PKK si­lah­lı si­ya­sal bir ha­re­ket­tir. PKK te­rör ör­gü­tü de­ğil­di­r” de­di­ği ge­rek­çe­siy­le hak­kın­da res'en so­ruş­tur­ma baş­la­tı­lan Di­yar­ba­kır Ba­ro Baş­ka­nı Ta­hir El­çi, Ba­kır­köy 2. Sulh Ce­za Ha­kim­li­ği'nin ya­ka­la­ma ka­ra­rıy­la ön­ce­ki ge­ce 02:30'da Di­yar­ba­kır Ba­ro­su'nda gö­zal­tı­na alın­dı. Gözaltı sırasında El­çi, “Tür­ki­ye öz­gür, de­mok­ra­tik ül­ke mi­dir bu man­za­ra bu­nu çok iyi or­ta­ya koy­du­” de­di.

3 YIL­LIK MÜ­ZA­KE­RE

İfa­de öz­gür­lü­ğü hak­kı­nı kul­lan­dı­ğı­nı vur­gu­la­yan El­çi,  şöy­le de­vam et­ti: “Bu ör­gü­tün ce­za­evin­de­ki hü­küm­lü li­der­le­riy­le bir di­ya­log ve mü­za­ke­re sü­re­ci baş­la­tıl­mış. Dev­le­tin bir nu­ma­ra­lı bü­rok­ra­tı da­hil ol­mak üze­re ken­di­si ile 3 yıl bo­yun­ca mü­za­ke­re­ler yü­rüt­müş­ler. Bu sü­reç so­nun­da hü­kü­me­tin de onay­la­dı­ğı 10 mad­de­lik bir çer­çe­ve me­tin Baş­ba­ka­n’­ın res­mi ofi­si olan Dol­ma­bah­çe Sa­ra­yı­’n­da 3 ba­ka­nın ka­tı­lı­mıy­la ka­mu­oyu­na dek­la­re edil­miş­tir. Öca­lan, ör­gü­tü­ne çağ­rı­da bu­lu­na­rak kon­gre­si­ni res­mi ola­rak top­la­ma­sı­nı ve Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­’ne kar­şı si­lah­la­rı ta­ma­men dev­re­den çı­kar­ma­sı­nı, si­lah­lı mü­ca­de­le­ye son ve­ri­le­rek ge­çil­me­si ta­li­ma­tı­nı ver­miş­tir. Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğan da bir sü­re ön­ce di­ya­log ve mü­za­ke­re­nin ye­ni­den baş­la­ya­bi­le­ce­ği­ni söy­le­miş­ti­r” de­di.

AD­Lİ KON­TROL­LE SER­BEST

Yak­la­şık 1.5 sa­at sü­ren sa­vun­ma­la­rın ar­dın­dan mah­ke­me El­çi hak­kın­da, yurt dı­şı­na çık­ma­mak üze­re ad­li kon­trol ted­bi­ri uy­gu­lan­ma­sı­na hük­me­de­rek ser­best bı­rak­tı. El­çi, çıkışta “Tür­ki­ye'de bir si­vil top­lum ku­ru­lu­şu baş­ka­nı­nın bi­le söy­le­di­ği söz­le­re kar­şı tu­tuk­la­ma­lar­la na­sıl ce­za­lan­dı­rıl­dı­ğı­nı bir­lik­te iz­le­di­k” de­di.

AYNI SÖZLERE DOKUNULMADI!

Sabah Yazarı Emre Aköz: PKK bir terör örgütü değildir. 100 kişiyle sınır karakoluna saldıran, ağır makineli tüfekler kullanan, halktan destek alan, 30 bin ölüme rağmen varlığını sürdüren bir örgüte terör örgütü demek kendini kandırmaktır.

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu: PKK terörist bir örgüt değildir. PKK kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var.

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner: Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. Çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Yiğit Bulut: Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor.

AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay: Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtler’in, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur. Şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normaldir, meşrudur.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: Abdullah Öcalan Kürtler’in lideridir.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Çıkardığımız kanunla KCK tutukluları mutlak çıkacaktır. Bu kanun bunun için getirildi. Dağa çıkış-lar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı.

Yenişafak Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan: Öcalan, şimdi “Yaşatmaya hazırım” diyor.

Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca: Bebek katili denen bu kişi Nevruz’da kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Öcalan Türkiye’nin reel politiğini sağlıklı değerlendiriyor.

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas: Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken...

Yenişafak Ankara Temsilicisi Abdulkadir Selvi: Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.

 ilgili haberler:::

 

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/31603.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/6311.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/45751.jpg

Erdoğan ve AKP'lilerin İtiraflarından sonra belgesi de ortaya çıktı! PKK'YA OPERASYON YAPMAYIN... TIKLA OKU

MHP o itiraflarının peşini bırakmıyor YARGIDAN SONRA ŞİMDİ DE...MHP'nin son "AKP-PKK" Bombası VİDEOAKP'lilerin "PKK süreçle güçlendi" itirafları ! İbretlik... VİDEO

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/42742.jpg

AKP'li Akdoğan'dan 'PKK rahat' itirafı / VİDEO

Bülent Arınç'tan rezil sözler ! PKK AÇILIMI DEVAM ETSİN DİYE GÖZ YUMMUŞLAR ! VİDEO

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/23569.jpg

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=