Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın: Her şeye 'evet' diyen CHP ile neden kurmadınız ?

16 Ekim 2015, 20:26

MHP'yi "hayırcı" olmakla suçlayan AKP'nin koalisyondan kaçan taraf olduğunu basit bir soruyla ortaya koydu: CHP her şeye "evet" dedi, onlarla neden kurmadınız ?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Trabzon’daki seçim çalışmalarını Çarşıbaşı ve Ortahisar’da sürdürdü. Daha çok nokta ziyaretleri yapan, çay ocaklarında, eşlerlerinde, çarşı pazarda vatandaşlarla birebir temas kuran Koray Aydın’ın gündeminde koalisyon çalışmalarında partilerin tutumu ve erken seçim süreci vardı.

PKK’NIN 10 MADDESİNE EVET DİYENLER, MHP’NİN 4 MADDESİNE HAYIR DEMİŞTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün akşamki televizyon programındaki açıklamalarından sonra, koalisyonu kimin kurmadığının ayan beyan ortaya çıktığını anlatan Aydın, “Dolmabahçe’de PKK’nın Türkiye’yi bölen ve ayrıştıran 10 maddesine evet diyenler, Ankara’da MHP’nin Türkiye’yi birleştiren 4 maddesine hayır demişlerdir” dedi.

 

MHP’nin koalisyon görüşmelerinde öne sürdüğü maddelere de değinen MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın : “MHP devletimizin kuruluş ilkeleri korunsun, dili, bayrağı, milli ve üniter yapısı korunsun demiştir. MHP, 17/25 Aralık süreci dahil ülkedeki bütün rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıkların üzerine gidilsin, yargı önüne çıkarılsın demiştir. MHP, ülkemizi adım adım bölünmeye ve çözülmeye götüren, evlatlarımızın her gün şehit edilmesine yol açan, PKK terörünü palazlandırmaktan ve azdırmaktan başka bir işe yaramayan sözde ‘çözüm süreci’ sona erdirilsin demiştir. MHP, demokratik bir hukuk devleti olmanın gereği olarak Anayasa ve yasalara herkes gibi Cumhurbaşkanı da uysun, parlamenter demokratik rejim korunsun demiştir. Türk milletinin ezici çoğunluğunun kabul ettiği bu maddelere, AKP müzakere gereği bile duymadan hayır demiştir. AKP bu maddelerin nesine hayır demiştir, madde madde millete açıklamalıdır “ şeklinde konuştu.

ERKEN SEÇİMİ KİMİN İSTEDİĞİNİ, YANDAŞ BASIN VE ARINÇ ELE VERİYOR

            Türkiye’nin Saray’ın ve AKP’nin isteğiyle bir erken seçime sürüklendiğini anlatan Koray Aydın, dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ifadelerinin ve 8 Haziran tarihli yandaş gazete manşetlerinin her şeyi ele verdiğini anlattı.

Aydın, AKP’nin 7 Haziran’da tek başına iktidara gelememesi halinde kısa süre içinde tekrar seçime gidilmesi kararının 7 Haziran seçimlerinden önce alındığına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Yoğun gündem arasında unutulup gidiyor. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Seçimin hemen ertesi günkü yani 8 Haziran tarihli yandaş gazete manşetlerine bir baksınlar. Bir de AKP-CHP hükümetinin kurulamayacağının anlaşıldığı günün ertesi 14 Ağustos tarihli yandaş gazetelerin sadece manşetlerine baksınlar. Orada ‘tek yol seçim, en kısa sürede tekrar seçim, haydi seçime’ manşetlerini göreceklerdir. Oysa AKP bu manşetlerden 3 gün sonra 17 Ağustos’ta kapıyı kapatmayan MHP’nin kapısını çalmıştır. Gerçek şudur AKP, istikşafi görüşme masalıyla CHP’yi tam 32 gün oyalamış, geçerken de 2 buçuk saatliğine MHP’ye göstermelik uğramıştır” dedi.

Koray Aydın, bugünkü erken seçimin 7 Haziran öncesinde planlandığını belirterek: “Bakınız bu söylediklerimi de internetten kolayca bulmanız mümkündür. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 1 Mayıs 2015 tarihinde, yani seçimden 38 gün önce İzmir’de aynen şöyle söylüyor; ‘Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz. Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur.’ İşte 7 Haziran sonrası bu plan adım adım uygulanmış ve ülke tekrar seçime mahkum edilmiştir. Özetle, erken seçimin azmettiricisi Sayın Cumhurbaşkanı, uygulayıcısı Sayın Davutoğlu ve itirafçısı da Sayın Arınç olmuştur. Bülent Arınç bir televizyon programında yaptığı açıklamada, kendilerine kalsa koalisyonun kurulabileceğini belirtmiş ve erken seçimin sorumlusu olarak Sarayı işaret etmiştir” dedi.

MHP HER ŞEYE HAYIR DEDİYSE, HER ŞEYE EVET DİYEN CHP İLE NEDEN KURMADINIZ?

MHP’nin her şeye hayır diyen parti olarak yaftalanmasının büyük bir haksızlık olduğunu kaydeden TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, “MHP’nin neye evet, neye hayır dediği bellidir. MHP bir azınlık hükümetine, parlamento kararıyla erken seçime ve içinde HDP’nin bulunduğu seçim hükümetine hayır demiştir. AKP, bize MHP’nin içinde bulunduğu ikili bir hükümet teklif etmemiştir. İşin ilginç tarafı MHP’nin hayır dediği her şeye CHP de hayır demiştir. Üstelik CHP 3 Aylık bir AKP-CHP hükümetine de hayır demiştir. Ancak gelinen noktada AKP, MHP’nin oylarına göz diktiği için, MHP’yi hayırcı olarak nitelendiriyor ve iftira atıyor. O zaman şu soruyu Türk milleti adına soruyoruz ‘MHP ile her şeye hayır dedi diye hükümet kurmadıysanız, her şeye evet diyen CHP ile neden hükümet kurmadınız?’

Etiketler : mhp, koray aydın, erken seçim,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Seracettin Burhan
920 gün önce
Seçimde Millet 400 Milletvekili isteyen bu sayıya ulaşana kadar Seçim ister..
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=