Lütfen bekleyin..

Kılıçdaroğlu: Kim yaptı aydınlatılsın

10 Ekim 2015, 13:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıları değerlendirirken, "Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. İçim kan ağlıyor" dedi

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

. Kılıçdaroğlu, terörün durdurulması için kendilerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara’daki bombalı saldırılar üzerine Türkiye’deki bütün etkinliklerini iptal ettiklerini, bu acıların son bulmasını umduklarını söyledi.

"ÜZGÜNÜM, ÜZÜNTÜLÜYÜM"

Kadıköy Belediyesi binası önünde Ankara’ya hareket etmeden önce açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlar çok üzgünüm. Güzel bir etkinliğimiz olacaktı ama bunu gerçekleştirme şansımız olmadı. Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor. Yazık günah bu ülkeye. Defalarca söyledim yine söylüyorum. Hepimizin, siyasi görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, hepimizin terörü ortak lanetlemesi lazım. Türkiye’nin hak etmediği bir tabloyu Türkiye’ye zorla dayatmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Biz bütün inancımızla ve kararlığımızla teröre lanet okuyacağız. Teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin hele hele Avrupa Birliği üyesi olmak isteyen bir Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. Üzüntülüyüm. Bugün bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Sadece burada değil bütün Türkiye’de. Umarım bu acı ve gözyaşı Türkiye’nin gündeminden çıkmış olur" dedi.

"BURADA İFADE ETMEK İSTEMİYORUM..."

Buradan hemen Ankara’ya geçeceğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Yetkili organlarımızı toplayacağız. Neler yapacağımız konusunda görüş alış verişinde bulunacağız, tartışacağız kendi aramızda. Ayrıca tabi tablonun netleşmesini de bekliyoruz.  Milletvekili arkadaşlarımı süratle olay mahalline gönderdim. Sayın Arzu Çerkezoğlu’ndan bilgi aldım. Gelen rakamlar gerçekten iç acıcı değil. Burada ifade etmek istemiyorum. Son derece kötü bir tablo var. İki canlı bombadan söz ediliyor. Gerçek nedir onları bilmek isteriz" diye konuştu.

"TÜRKİYE BÖYLE Mİ YÖNETİLMELİ?"

"Özel suçlama getirmek istemiyorum ama Türkiye böyle mi yönetilmeli?" diyen Kılıçdaroğlu, "Yazık günah değil mi bu ülkeye? Biz beraberce bu ülkede huzur içinde yaşayabiliriz, birlikte yaşayabiliriz. Ne derdimiz var bizim? Neden gencecik insanlarımız, fidan gibi çocuklarımız teröre kurban gitsin? Biz bunu hak etmiyoruz. Biz güzel bir ülke istiyoruz. Huzur içinde yaşayacağımız bir ülke istiyoruz. Görüş farklılıklarımız olabilir. Elbette olabilir, son derece doğaldır. Ama dayatmayı terör noktasına taşımak hangi vicdanın kabul edeceği bir şeydir? Bunu kabul etmiyoruz ve doğru bulmuyoruz" dedi.

"İÇİM KAN AĞLIYOR. YAZIK GÜNAH BU ÜLKEYE"

Terörü bitirme konusunda her şeyi yapmaya hazır olduklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Kim bizden ne istiyorsa emin olun açık çek veriyorum. Yani ne istiyorsa. Terörü bitirmek için biz şunu yapalım. Hay hay biz onu yapmaya hazırız. Özellikle yönetim mevkisinde olanlara açık çağrıda bulunuyorum. Terörü bitirmek mi istiyorsunuz, bitirin kardeşim. Bizden bir şey mi istiyorsunuz, biz onu yapmaya hazırız. Bütün gücümüzle hazırız. Ne istiyorsanız yapmaya hazırız. ’Analar ağlamasın’. E ağlamasın da kardeşim bu lafla olmuyor. Bu konuda oturup çaba harcamamız gerekiyor. Bütün siyasi partilerin terör konusunda amasız fakatsız lakinsiz söz kullanması lazım. Terör bir insanlık suçudur. Sadece bizim ülkemiz için geçerli bir kural değil bu. Bu bütün evrensel bir kuraldır. Teröre karşı hepimizin onurlu ve dik bir duruş sergilemesi lazım. Bedel ödenecekse bedel ödemeye de hazırız biz. Yeter ki bu ülkeden acıyı ve gözyaşını silelim. Çocuklarımız ölüyor. Ne yapıyor bu çocuklarımız. Barış istiyorlar. Barış istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Birlikte yaşamak istiyorlar. Birlikte yaşamak istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Ortadoğuda başladı Türkiye’ye geldi. Yani defalarca uyardık. Yapmayın etmeyin. Ortadoğu bataklığına bu ülkeyi sürüklemeyin. Şimdi ben konuşmayayım da ne yapayım arkadaşlar? Gerçekten son derece sıkıntılı vaziyetteyim. Demokrasiyi yaşatmak istiyoruz. Güzel bir ülke olsun istiyoruz. Ülkeyi yönetenler sabırlı olsun, güzel olsun, olayları önceden görsünler. İstihbarat örgütleri var, her şeyleri var aslında. Neden Türkiye bu halde? Vatandaşlarımıza ne söyleyeyim ben şimdi? İçim kan ağlıyor. Yazık günah bu ülkeye. Fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

CHP, REKLAM FİLMLERİ VE MÜZİKLERİN YAYINLANMASINA ARA VERDİ

CHP, Başkentte, 30 kişinin hayatını kaybettiği, 126 kişinin yaralandığı patlama sonrası seçim kampanyasında kullandığı reklam filmleri ve müziklerin yayınlanmasına bir süre ara verildiğini açıkladı.
     
CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre, partinin 1 Kasım seçimleri dolayısıyla televizyonlarda yayınlanan reklam filmlerine bir süre ara verilecek.
     
Parti, seçim otobüsleri ve araçlarında seçim müziklerinin çalınmayacağını da duyurdu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=