Lütfen bekleyin..

Bahçeli: Bayram, huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır

23 Eylül 2015, 18:24

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Kurban Bayramı Mesajı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kurban Bayramı, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. Bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah’ın izniyle yakındır.” dedi.

Devlet Bahçeli yayınladığı mesajında bayramların; sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin yoğunlaştığı, hürmet ve hatırlamanın daha bir ön plana çıktığı müstesna gün ve dönemler olduğunu hatırlattı.

Bahçeli, “Bayram demek kucaklaşma ve kavuşma demektir. Bayram demek anlaşma, buluşma ve toparlanma anlamına gelmektedir. Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır.” ifadelerini kullandı. 

“BAYRAM COŞKUSUYLA SAFLARI SIKI TUTMAK GEREKMEKTEDİR”

Türkiye’nin bu sancılı ve sorunlarla dolu gündeminde Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlamasının öncelikli temennisi olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: “Kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara, milli varlık ve emanetlerimizi yağma etmeye niyetlenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap vermek zorundayız. Çünkü ihmalle geçirilecek her anın bedeli ağır, sonuçları vahim olacaktır. Türkiye’nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir.”

“ÜLKENİN KURTULUŞU, MİLLETİN REFAH DOLU GÜNLERİ ALLAH’IN İZNİYLE YAKINDIR”

“Kurban Bayramı’nın bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır.” diyen Devlet Bahçeli, bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkenin kurtuluşu, milletin ferah dolu günlerinin Allah’ın izniyle yakın olduğunu söyledi.

MHP lideri Bahçeli, Kurban Bayramı’nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlara samimiyetle dokunulması talebinde bulunarak, “Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Allah’tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır.” temennisinde bulundu.

“RABB'İM BÜYÜK MİLLETİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRSÜN, YAR VE YARDIMCISI OLSUN”

20 Temmuz’dan bu tarafa teröre kurban verilen, milli vicdanda derin bir sızı olan 140 şehidin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmalarının ahde vefanın da bir gereği olduğunu belirten Bahçeli, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Dileğim hiçbir bayram ve günlerde analarımızın evlat acısıyla gözyaşı dökmemesidir. Aziz milletimin, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımın ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum.
Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyareti maksadıyla yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını yeni acı ve kayıpların yaşanmaması için önemli görüyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bayramımız kutlu olsun, Rabb'im büyük milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun.”

Etiketler : bahçeli, MHP, kurban bayramı
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Adanadan
909 gün önce
Sayın genel baskanım cenabı allah sizi basımızdan eksik etmesin bu mübarek günde milliyetçi hareketi iktidarla güldürsün insallah...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=