Lütfen bekleyin..

MHP'li Vekilden AKP'ye zor zorular!

21 Ağustos 2015, 12:05

'Kaç teröristi tedavi ettirdiniz'

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter son günlerde artan terör saldırılarında AKP Hükümetinden kaynaklı ihmalleri verdiği soru önergeleri ile TBMM gündemine taşıdı...

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, TBMM'ne verdiği soru önergesinde İstanbul Sultanbeyli'de Fatih Polis Merkezine yapılan bombalı terör saldırısı öncesi yaşanan istihbarat zaafiyetinin yanısıra saldırının ardından olay yerindeki güvenlik önlemlerinin yetersizliğini de gündeme taşıdı. 

İçişleri bakanı Sebahattin Öztürk'ün cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Bomba İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in saldırıdan saatler sonra olay yerinde şehit edilmesini gündeme getiren Yönter, söz konusu saldırıda yaralananlara ilk müdahalenin sağlık ekiplerinin geç intikali sebebiyle çevredeki vatandaşlar tarafından yapılıp yapılmadığını da sordu.

işte Yönter'in Soru Önergesi:

1- Fatih Polis Merkezi’ne 10.08.2015 tarih saat 01.00 civarında gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından olay yerine güvenlik birimleri ne kadar sürede intikal etmiştir? Güvenlik birimlerinin olay yerine intikali konusunda herhangi bir gecikme söz konusu mudur?

2- Olay yeri güvenlik önlemlerinin gecikmeyle alınması ve sağlık ekiplerinin olay yerine geç intikali nedeniyle yaralı vatandaş ve polis memurlarının çevredeki vatandaşlar tarafından hastaneye götürüldükleri doğru mudur?

3- Hastaneye taşınan yaralılarla ilgili olarak bulundukları alanlarda hangi güvenlik önlemleri sırasıyla alınmıştır?

4- Bombalı saldırı yaşandıktan sonra olay yerine bağlanan yollarda hangi güvenlik tedbirleri aşama aşama icra edilmiştir?

5- Bombalı saldırıdan saatler sonra, olay yerinde görev yapan Bomba İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken’in şehit düşmesinde alınmayan güvenlik önlemlerinin de payı var mıdır?

6- Bomba İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken’e yapılan saldırının ardından çıkan çatışmada öldürülen teröristlerin ailelerinin Sultanbeyli’de ikamet ettikleri doğru mudur? Çatışmada öldürülen teröristlerle ilgili Bakanlığınız birimlerine terör saldırısı öncesinde herhangi bir istihbari bilgi iletilmiş midir? Saldırının düzenlenebileceğine dair istihbari bilgi Bakanlığınız birimlerine iletilmiş ise saldırının düzenlendiği Fatih Polis Merkezi ile bu bilgiler paylaşılmış mıdır? Fatih Polis Merkezi’nden yaşanabilecek saldırılara karşı güvenlik önlemlerinin artırılması istenilmiş midir? İzzet Ulvi Yönter, sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde de ilginç konulara temas etti.

- Müeezzinoğlu'nun Erzurum’un Tekman ilçesinde PKK terör örgütü tarafından 24 Temmuz'da kaçırılan 3 sağlık personelini ziyareti sırasında kullandığı  "dağda askerimizi şehit eden teröristi bile alıp tedavi ediyoruz" sözlerini hedef alan Yönter, Bakandan bugüne kadar kaç teröristin hangi şartlarda tedavi edildiği bilgisini kamuoyu ile paylaşmasını istedi.

İşte Yönter'in Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesi:

1-Bizatihi şahsınızın siyasi sorumluluk üstlendiği dönem içeresinde; Bakanlığınıza bağlı sağlık kuruluşlarında kaç teröriste tedavi hizmeti verilmiş, eğer varsa kaçının bakım ve tedavisi hala sürmektedir?

2-Bakanlığınıza bağlı sağlık kuruluşlarında tedavi edilen teröristler Türk Silahlı Kuvvetleri veya emniyet birimleri tarafından mı, yoksa acil hizmeti sunan birimleriniz tarafından mı tedavi edilmek üzere sağlık kuruluşlarına taşınmışlardır?

3-Tedavi edilen teröristlerden güvenlik güçlerine teslim edilmeyen var mıdır?

4-Tedavi edilen teröristler hangi terör örgütlerine mensuptur? 

Gazete2023

İlgili haberler:

PKK'lılar Türkiye'de tedavi ediliyor !

Polis Memurunu Şehit eden PKK'lıyı tadavi ettirdiler!..

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=