Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den yeni 'koalisyon' çağrısı

14 Ağustos 2015, 19:10

Koalisyon süreciyle ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli; "Koalisyon kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntısı var." dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli önce "AKP ile CHP’nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır." dedi sonra da "MHP'li koalisyon" kapısını araladı:

"Kamuoyuyla paylaştığımız daha önceki ilke ve şartlarımızın kabulü halinde, önce ülkem ve milletim diyen Türk siyasetinin 46 yıllık dev çınarı Milliyetçi Hareket Partisi değil elini, gövdesini taşın altına koymaya kararlıdır."

 

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/43555.jpg

İŞTE O AÇIKLAMA

Türk milleti siyasi belirsizliğin tavan yaptığı, uzlaşma kanallarının tıkandığı bir ülke tablosunu kaygıyla izlemektedir. 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin üzerinden geçen 68 günlük zaman diliminde koalisyon hükümeti kurulması hususunda hiçbir kalıcı ve umut verici bir gelişme yaşanmamıştır.

"ÜLKE ÇIKARLARI HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR"

Türkiye'nin çözülmesi gereken pek çok sorun alanı olduğu muhakkaktır.Hiçbir parti nefsi hesap yapmamak durumundadır. Ülke çıkarları, millet ve devlet bekası her şeyin üstünde tutulmalıdır. Koltuk sevdası, basit ve ahlaken tartışmalı siyasi taktikler milletimizin geleceğine baskın çıkmamalıdır. Nihayetinde başka bir Türkiye, başka bir vatan yoktur.

Terörün bu kadar zirve yaptığı bir dönemde ülkemizin geçici hükümetle yönetimi, AKP ile CHP arasındaki koalisyon temas trafiğinin sonuçsuz kalması kimseye herhangi bir yarar sağlamayacaktır. Milli değer ve emanetlerin bu kadar sorgulanıp aşağılandığı, küçümsenip kurban verildiği bugünkü ortamda, azami fedakarlık gösterip demokratik kültürü canlı ve çalışır tutmak her sorumlu siyasi aktörün görevi sayılmalıdır.

"EN DOĞAL HAKKIMIZDIR"

Milliyetçi Hareket Partisi meselelere dar bir perspektiften ve gelip geçici hevesler penceresinden bakmayı doğru ve meşru görmemektedir.Aynı tavır ve samimi tutumu her siyasi partiden, her devlet ve siyaset adamından beklemek en doğal hakkımızdır.

Bölünmüş bir Türkiye'nin, parça parça olmuş ve iç savaş şartlarına doğru savrulmuş bir vatan coğrafyasının hangi feci akıbetlere kapı aralayacağını bilmek ve görmek için kahin olmaya da gerek yoktur.

"ÜLKEMİZ ŞU ANKİ KABUS VE KARANLIK ORTAMINDAN DERHAL ÇIKMALIDIR"

Bu itibarla Türkiye seçeneksizliğe mahkûm edilmemeli, hareket ve stratejik manevra alanı daraltılmamalıdır. Bugün verilen yanlış kararların, günü kurtarmak adına gelecekten ödün verilme niyetlerinin telafi ve tamiri çok zor olacak külfetlere davetiye çıkaracağını idrak etmek lazımdır. Ülkemiz şu anki kabus ve karanlık iklimden derhal çıkarılmalıdır.

Dağlarda ve şehirlerde Türkiye düşmanları silah ve emelleriyle fitne planları yaparken; siyasi, sosyal ve ekonomik felaketler üst üste birikmişken kaybedilecek bir saniye bile olamayacaktır.

"12 YIL ÖNCESİNDE BİLE YAŞANMADI"

Aksi tavır ve davranışın ne millet sevgisiyle, ne vatan ve devlete duyulacak muhabbet ve bağlılıkla izah edilecek bir yanı da bulunamayacaktır. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde, hatta 12 Eylül öncesinde bile; bu denli siyasi tıkanıklık ve dağınıklık hiç yaşanmamış, hiç de vaki olmamıştır.

Bu kapsamda AKP ile CHP arasında 31 gün süren koalisyon hükümeti kurulması konusundaki arayış ve beklentilerin sonuçsuz kalması milletimiz tarafından doğru görülmemiştir.

Fakat koalisyon hükümeti kurulmasıyla ilgili az da olsa ümit kırıntıları vardır.
AKP ile CHP arasında 50 saate yakın devam eden toplantı ve temasların heba olmaması, bunca verilen emeklerin ve harcanan mesailerin hüsranla neticelenmemesi için taraflar mutlaka inisiyatif almalıdır.

Koalisyon hükümeti kurulması çerçevesinde işleyen ve esasen uzaması da mümkün olan 45 günlük Anayasal takvimin bitmesine sayılı günler kalmıştır.

Beklentimiz, AKP ile CHP'nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bulmalarıdır.

Türkiye'nin kazanması, düştüğü tehlikeli girdaptan kurtulması için AKP ile CHP şanslarını bir kez daha ve samimiyetle denemelidir.

Ekonomideki kriz ortamı herkesin malumudur.
Doların ateşi gittikçe artmaktadır.

Bölgesel ve küresel açmaz ve kaos atmosferi ülkemizi yakından tehdit etmektedir.
Alçak ve hain Terör örgütü PKK, 20 Temmuz'dan bu tarafa 37 vatan evladını şehit etmiştir.
Ne yazık ki manzara korkunçtur.

7 Haziran seçimlerinin tekrarlanması halinde, sandık güvenliğinin ve demokratik istikrarın güvencede olacağını hiç kimse iddia edemeyecek, ileri süremeyecektir.
Bu şartlar altında Türkiye hükümetsiz bırakılmamalıdır.

Ayrıca seçim tekrarına olumlu bakmamız mümkün olmadığı gibi, azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti kurulmasına da sıcak yaklaşmamız olmayacak bir şeydir.

Yangın her yanı sarmışken iktidar oyunlarıyla vakit geçirmek, anlaşmamak için bahaneler üretmek, bilinmelidir ki, bu aziz ülkeye kast etmekle eşdeğerdir.

Bu kapsamda AKP ile CHP'nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur.

Şayet bu olmayacaksa, böyle bir görüşmeye taraflar yanaşmayacaksa, Milliyetçi Hareket Partisi 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 14.00'de AKP genel başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu'yla planlı randevusunu gerçekleştirecektir.

Kamuoyuyla paylaştığımız daha önceki ilke ve şartlarımızın kabulü halinde, önce ülkem ve milletim diyen Türk siyasetinin 46 yıllık dev çınarı Milliyetçi Hareket Partisi değil elini, gövdesini taşın altına koymaya kararlıdır.

Anayasal sürenin kalan kısmında sorumlu siyaset anlayışımız gereğince engelleyici değil, millet ve ülke menfaati doğrultusunda yapıcı ve samimi gayretimizi herkes görecektir.

Hiçbir şey bitmiş gibi düşünülmemelidir.

MHP varsa her zaman Türk milleti ve Türkiye için ümit vardır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
yasin
951 gün önce
Sayin bahceli secim meydanlarinda ne soylu yordunuz hani noldu sozleriniz ana muhalefet olmak istiyordunuz devam edin ana muhalefetlige
gerçek
952 gün önce
öyle bir noktaya geldik ki çok şükür mhp, bahçeli ve arkadaşları var. inanın şu konjektörde Türk milletinin bu saydıklarımdan başka kimi kimsesi yok. bu ne kardeşim. Türkiye'nin iki büyük partisi MHP olmasa hdp ile kol kola girecekti. yazıklar olsun. merak etmeyin o sehitlerin haklarını Allah (CC) onlardan alacak. Allah yar ve yardımcınız olsun Bahçeli ve arkadaşları. son cümle.
Eyy Bahçeli ve ekibi unutmayın tarih sizi yazıyor. bir gün gelecek nesil size Kılınçaslalar gibi Osman Gazi Hanlar gibi, II. Abdülhamit Hanlar gibi rahmet okuyacak, minnet duyacak, razı olacaktır.
veysel
952 gün önce
Mhp mhp herzaman bu miletin ve vatanin cimentosudur hep soyledim ama ben biliyorumki buyuk reis gergini yapacaktir allah turku korusun ve yuceltsin amin
Yılmaz
952 gün önce
MHP Türk Milletinin direniş kalesidir! Hırsızlardan-Bölücülerden hesabını sorar
mukadder biberoğlu
952 gün önce
sn bahçelinin vatan sevgisi konusunda samimi olduğuna canı gönülden inanıyorum .55 yaşındayım hiç bir parti mensubu değilim sadece parti liderlerini dinlerim anlamaya çalışrım .sn bahçelinin dediği gibi hiç bir dönemde ülkemiz hükümet konusunda bu kadar büyük kaosa düşmemişti.ama mhp hiç bir zaman koltuk sevdasına ilelerinden taviz vermemiştir.eğer ilkelerinden taviz verip alavera dalavera yapsaydılar onlarda tek başına iktidar olurdu .heleki şu durumda dahi ilkeli davranış ve söylemleri tarfsız olan hatta solcuyum diyen kişileri dahi cezbetniştir......bundan böyle yıllardır tarafsız olan ben bir mhp sevdalısıyım tek başına bir neferiyim....
Suleyman yazici
952 gün önce
Milliyetci Haraket vatanin teminati milletin hizmetkari tayyip erdogan huzur bozan dikdator anlayin artik Aziz millet
ccc gök
952 gün önce
Eger ki mhp akp ile anlasmaz tarafsiz kalirsa. Askerimize sikilan kursundan mhp de somurumlu kalacaktir. Ve hdp den hic bir farkimiz kalmayacak.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=