Lütfen bekleyin..

Ekonominin imdat çığlıkları...

25 Temmuz 2013, 01:37

Türkiye AKP ile geçen 11 yılın sonunda, içerde ve dışarıda tarihin en ağır ve en derin bunalımlarını yaşama noktasına geldi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bölücü hainlerle kurulan ortaklık ülkeyi bölünmenin eğişine getirirken, milleti aldatmakta çok kullanılan ekonomi balonu da patladı. Yaz ayları olmasına rağmen enflasyonun artış eğilimi sürüyor. Cari açık tehlike sınırlarını aştı. Borçlanmada rekor üstüne rekor kırılıyor. Merkez Bankası politika değişikliğine gitmek zorunda kaldı ve faizler yükseldi.

AKP'nin yalan, talan ve ihanet düzeni istisnasız her alanda büyük ve derin bir çöküş yaşatıyor.

Türkiye AKP ile geçen 11 yılın sonunda, içerde ve dışarıda tarihin en ağır ve en derin bunalımlarını yaşama noktasına geldi. Bölücü hainlerle kurulan ortaklık ülkeyi bölünmenin eğişine getirirken, milleti aldatmakta çok kullanılan ekonomi balonu da patladı ve imdat çığlıkları dünyanın öteki ucundan duyulmaya başladı. Yaz ayları olmasına rağmen enflasyonun artış eğilimi sürüyor. Cari açık tehlike sınırlarını çok aştı. İç ve dış borçlanmada rekor üstüne rekor kırılıyor. Merkez Bankası politika değişikliğine gitmek zorunda kaldı ve faizler yükseldi.

SONBAHARA DİKKAT

Ortadoğu'nun haberine göre; Bugüne kadar içi boş övünmelerle vakit geçiren AKP hükümeti, ekonomideki büyük ve derin çöküşü, " faiz lobisi " gibi trajikomik açıklamalarla izah etmeye ve sorumluluğu üzerinden atmaya çalışıyor. Artan faizler zaten çok yetersiz olan üretim ve yatırımı daha da düşürecek. Tüketici kredileri ve kredi kartlarındaki borç uçurumu vatandaşı canından bezdirecek seviye ulaştı.

Artık satacak bir şey de kalmadığı için yeni kaynak bulmakta büyük sıkıntı yaşanıyor. Faiz artışı ve istikrasızlığa bağlı olarak bugüne kadar AKP ekonomisini ayakta tutan ve içi boş övünmelere temel teşkil eden sıcak para akışının da yavaşlayacağı kaydediliyor. Ekonominin tökezlemesi ve küçük bir panik yaşanmasıyla birlikte tamamen rant ve kara dayalı düzenin bir anda enkaza dönüşmesi korkusu yaşanıyor. Özellikle sonbahar aylarıyla birlikte ekonomideki çöküntünün hız kazanacağı ve buna bağlı olarak ciddi sosyal sonuçları ortaya çıkacağı belirtiliyor.

> FİNANCİAL TIMES'IN TESPİTİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Memur ve memur emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarındaki mali ve sosyal hakla..
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu memur zammına ilişkin teklifi 2018'de ..
Bakan Elvan, işini kaybedenler için kurulan İşsizlik Fonu’ndan, son 15 yıld..
TÜİK, mayıs ayına ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Mayıs dönemind..
Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren memur..
Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren memur..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=