Lütfen bekleyin..

Milli Görüş'ten AKP medyasına: Yalamalar!

23 Temmuz 2013, 20:03

Enson Yalama! Sen kimin uşağısın?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP yardakçısı ensonhaber Milli Görüşü de kızdırdı.

İşte Milli Gazete'nin manşeti:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/3906.jpg

İşte Milli Gazetenin sinirlenmesinin sebebi:

Gün içerisinde milyonlarca insanın  gündemdeki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip etmesine aracı olan  internet haberciliği,  bu faydasının yanısıra işi, bazı işgüzar sitelerin  yaptığı seviyesiz yayınlarla da kişi ve kurumlara  zarar verme noktasına getiriyor.

Belli başlı polemik  sitelerinin reyting uğruna  habere konu olan şahıslara,  karalayıcı  laubali ithamlarda bulunması,  toplumda belli bir yer edimiş  şahısların  kişilik haklarına  zarar veriyor. Bu bağlamda dün ensonhaber  adlı sitede Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın şahsına  yönelik  yayınlanan bir haberde kullanılan  laubali uslüp,  malum sitenin yayın politikası haline gelen seviyesiz ve basit habercilik anlayışını gözler önüne serdi. Söz konusu haber  sitesinin  Prof.Dr.Mustafa Kamalak haberinin manşet resminde  kullandığı yakışıksız başlık tepkilere sebep olurken, site büyük vurdumduymazlık örneği göstererek yanlışında ısrara devam etti. Sözkonusu haber manşetini düzenleme isteğini reddeden site yöneticileri,  ilim  adamı kimliğine sahip olan bir parti genel başkanına yaptığı bu küstahlık, internet haberciliğinin kara listesinde yerini aldı.

 Prof.Dr. Mustafa Kamalak’ın  iftar konuşmasına Ensonhaber’in çirkin yorumu

Ensonhaber, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın, geçtiğimiz akşam katıldığı partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programını kendi üslubunca okuyucularına ulaştırmaya çalıştı. Kamalak’ın program esnasında yaptığı  konuşmayı ön plana çıkaran ‘ensonhaber’ eleştirinin dozunu  gereğinden fazla kaçırdı. Siyasi birikimi, akademik kariyeri ve ilim adamı vasfıyla halkın nezdinde saygın bir kişiliğe sahip olan Saaadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak’a gayriahlaki nitelemelerde bulunan haber sitesinin, bu haberiyle kimlere yaranmaya çalıştığı ve nerelerden prim toplama gayreti içinde olduğu merak konusu..   

İşte sözkonusu haberin tam metni:

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. İftara; Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı ve eski Bakan Şevket Kazan, parti yetkilileri ve Ankara il ve ilçe teşkilatları katıldı.

"CHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMAZ"

Burada konuşan Kamalak, darbelerin asıl sahibinin Avrupa devletleri olduğunu belirtti. Avrupa devletlerinin darbeye darbe diyemediğini vurgulayan Kamalak, "Bizim gafiller de oralara yaranabileceklerini zannediyorlar. Avrupa Birliği diyorlar. Aziz milletimizi de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile tehdit ediyorlar. Diyorlar ki 'sakın bölünmeyin.' Neden, CHP gelir diyorlar. Orta yaşın üzerinde olanlar bu sözü en az kırk yıldan beri işitmektedirler. 1970'li yıllarda da Sayın Demirel diyordu ki 'sakın bölünmeyin ha. Ne olur 'CHP gelir ha. Emin olun CHP'yi bu millet mühürlemiştir. CHP tek başına hiçbir zaman gelemez. Kim gelir, milli görüş gelir" dedi.

AK PARTİ BÖLÜNECEK SAADET GELECEK"

Geçmiş dönemlerde yaşanan bazı önemli gelişmeleri hatırlatan Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: "O zaman Demirel'in partisi Adalet Partisi bölündü kim geldi? Milli Selamet geldi. Direksiyona milli görüş erleri geçti. Sonra süreç devam etti. Anavatan Partisi bölündü kim geldi? Refah Partisi geldi. Şimdi de AK Parti bölünecek, Saadet Partisi gelecek. Buna şüpheniz olmasın."

 Zihne değil nefse hitap eden müstehcen habercilik anlayışı!

 Mütedeyyin kesim için özel bir anlam ifade eden Ramazan, Kandil, Cuma gibi kutsal günlerde dahi ara vermeksizin haber adı altında müstehcen yayınları okuruna sunan site, yaptığı haberlerle gayriciddi   izlenimini her geçen gün biraz daha pekiştiriyor.  Fikir haberciliğinden ziyade polemik ve magazin üslubü üzerine kurulmuş yayıncılık anlayışıyla çalışan malum site önceki dönemlerde de Milli Görüş camiasına benzer saldırılarda bulunmuştu.

Geçtiğimiz dönemlerde Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Hürriyet Gazetesi’nde yer alan röportajını manşetine  taşıyan ensonhaber, Erbakan’ın söylemlerini lakayit bir biçimde yorumlayarak ‘Bu aile konuştukça batıyor’ şeklinde  seviyesiz bir ifadeye yer vermişti.

İşte Ensonhaber’in saygısızlığına gelen okuyucu tepkileri!

İSMAİL NAÇARÇOĞUNLUK DOĞRU OLANMI DEMEKTİR. DOĞRU OLAN BAŞTA IRAK OLMAK ÜZERE MİLYONLARCA MÜSLÜMANIN KATLEDİLİŞİNDE SİYONİST  İsrail ve AMERİKA’nın YANINDA OLMAK DEMEKTİR. ÇOĞUNLUYA GİRİP BU VEBALE GİRMEKTENSE SAYISI AZDA OLSA DAVASINDAN VAZGEÇMEYEN MÜSLÜMANIN DERDİNİ DERT EDİNEN TEK PARTİ SAADETTE OLURUM ELHAMDÜLİLLAH

Taha

İhtiyar gibi cümleler kurarak genel başkanımızı küçümsemeniz çok ayıp. Sizin hesabınızla Allah'ın hesabı bir değildir. Hala bu millet, Milli Görüşün yaptığı %50, %100,%150 zamlarla ayakta duruyor.Akp nin yaptığı %3'lük zam ile aslında o (aç-tavuk-ambar) atasözünü size kapak yapmak gerekir!

 İsmail n.

ZAFER İNANANLARINDIR Ak partili arkadaşlar Allah aşkına biraz akla mantığa uyan savunmalar yapın. Irakta 1,5 milyon ölen müslümanın kanında Akp’nin parmağı yokmu neden sessiz kaldı, PKK’nın Türkiye bu kadar öne çıktığı hangi dönem var. Batan gemiye binilmez. Bu vebale ortak olmayın.

 ADIM GİBİ EMİNİM

Saadet gelir mi bilmem ama AKP’nin ülkeyi böleceği ve bölüneceği kesin.

 DİYARBEKİRLİ OSMAN 

Kiminle kimi karşılaştırdığınıza dikkat edeceksiniz sonuçta :Tarih boyunca küçümsenen bir parti iktidar bile olabilmişken: aç tavuk atasözünü akıllarına getirenler taş yerinde ağırdır sözü hiçmi akıllarına gelmez

kendi kendini yönetebilen, Amerikanın maşa'ığını yapmayan bir Türkiye MİLLİ GÖRÜŞ ,SAADET'le  mümkün..belki yarın belki yarından da yakın.. 

Saadette olur selamet

Başkanım demiş ise doğrudur.Hepimiz Saadette kala bilmemiz için Saadette buluşmamız lazım

Prof. Dr. Mustafa Kamalak kimdir!

Türk siyasetçi.

1948'de Kahramanmaraş'da dünyaya geldi.

 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Kurucu Dekanlığı ile XX. ve XXI. Dönem Kahramanmaraş Milletvekilliği yaptı.

Serbest avukatlık yapıyor.

10 Temmuz 2011 tarihli kurultayda Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçildi.

Evli ve 2 Çocuk babası.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
gjh
1705 gün önce
helal be
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=