Lütfen bekleyin..

"Sandıkları savunmak, vatanı savunmaktır"

05 Haziran 2015, 14:44

Koray Aydın seçmenleri sandıkları savunmayı, hilelere karşı uyanık olmaya çağırdı:

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Seçim çalışmalarının sonuna gelinmiş, şimdi sıra vatandaşın hür iradesinin sandıkta tecelli etmesine gelmiştir. 7 Haziran seçim sürecinde vatandaşlarımızın en başta gelen uyarılarından biri “sandıklara sahip çıkın, irademizin çalınmasına izin vermeyin” şeklinde olmuştur.

Seçim ortamının güvenliğinin temin edilmesi ve sandık hilelerinin bertaraf edilmesi, ilgili ve yetkili kurumlar kadar, demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan bütün siyasi partilerinde ortak görevidir.

MHP, oyunu hangi partiye verirse versin, seçmenin iradesinin sandığa giderken, sandıkta, sayım veya birleştirilme aşamasında çalınmasına karşı, hazırlıklı ve teyakkuz halindedir.

MHP, sandıkları savunmayı, vatanı savunmakla eşdeğer görmektedir ve bunun gereğini yapacaktır.

Milli irade hırsızlığı, milletimizin emanetine ve vatana ihanettir. Milletimiz bu ihanete seyirci kalmayacak, iradesini en iyi şekilde koruyacak ve savunacaktır.

TRABZON’DA BÜTÜN SEÇİM KURULLARINA DİLEKÇE VERDİK, HİLELERE DİKKAT ÇEKTİK

Vatandaşlar arasında ve kamuoyunda seçimlere güveni zedelediği ifade edilen hususlarla ilgili seçim bölgem olan Trabzon’da; 18 İlçe Seçim Kurulu ile Trabzon İl Seçim Kurulu’na dilekçe vermek suretiyle, seçim hilelerine dikkat çekmek suretiyle, elektrik kesintileri dahil gerekli bütün tedbirlerin alınmasını talep etmiş bulunuyorum.

Dilekçemde de belirttiğim gibi, milli bir vazife olarak gördüğüm başlıca seçim hilelerini bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Hasta, yaşlı, engeli ve okur-yazar olmayanların yerine sandık başkanlarına oy kullandırıldığı veya sandık başkanlarının veya kurul üyelerinin bu gibi durumda olanlarla birlikte oy kullanma kabinine girmesinin yasal olarak mümkün olmadığı halde, kabine girmek suretiyle yönlendirme yapmaları kabul edilemez.

Yasada sayılan kimliklerin aranması şartına dikkat edilmeyerek, resmi daireler veya muhtarlıklardan verilen kimliklerle oy kullandırılması mümkün değildir.

Ağır hasta, yatalak veya engelli bahaneleriyle sandık başına gelmeyen veya getirilmeyen kişilerin, yurt içinde başka bir şehirdeki veya yurt dışındaki seçmenlerin ve askerlerin yerine oy kullandırılması önemli bir seçim hilesidir.

Cep telefonu, fotoğraf, film makinesi vb. cihazlarla oy kullanma kabinine girilmemesi şartına gereğince riayet edilmemesi, milli iradeye açık bir müdahale anlamı taşımaktadır, mutlaka önlenmelidir.

Oy sayımı sırasında birleşik oy pusulasının kayıtlara geçmeden önce izleyici seçmenler ve müşahitlere gösterilmesi büyük önem taşımaktadır.

Oy ayrım ve sayımı ile veri girişi süreçlerinde meydana gelen elektrik kesintilerinin seçimlerin güvenliğine ulusal düzeyde gölge düşürdüğü ve gündem olduğu dikkate alınarak, ilçe seçim kurulu bazında jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı gibi yedek elektrik kaynakları önceden hazır bulundurulmalıdır.

MEYDANLARIN MESAJI; AKP ERİYOR, MHP GELİYOR

En güvenilir gösterge meydanlar, en güvenilir anket sandıklardır.

Bu saatten sonra seçmenlerimiz, yönlendirme amaçlı anketlere kesinlikle itibar etmemelidir.

Vatandaşlarımız hür iradeleriyle oylarını kullanmalı, Türkiye’nin hem tarihini, hem de maküs talihini değiştirmelidirler.

Meydanların mesajı gayet açık ve nettir: MHP yükseliyor, AKP eriyor.

 

MHP VAATLERİ HALKIMIZDA KARŞILIK BULMUŞ, İBRE MHP’YE DÖNMÜŞTÜR

MHP’nin vaatleri halkımızda karşılık bulmuş, ibre MHP’ye dönmüştür.

Emeklilere yılda iki ikramiye, işsizlerimize iş imkanı ve iş bulana kadar işsizlik yardımı,

Kapatılan belde belediyeleri ve köylerin yeniden kurulması ve hizmetlerin aksamasına meydan verilmemesi,

Gençlerimize faizsiz evlilik ve eğitim kredisi, asgari ücretin net 1400 liraya çıkarılması ve bütün çalışanlar için asgari ücretin vergi dışı bırakılması,

Sık sık meydana gelen elektrik arızaları ve kayıp kaçak, okuma bedeli gibi saçma sapan fatura kazıkları,

Çaya uygulanan kota ve fındıkta ürün bazlı teşvik sisteminin terk edilerek, fındığın piyasanın insafına bırakılması ve rekoltenin çok olduğu yıllarda, fiyatların düşmesine karşı MHP’nin fiyat ve alım garantisi vermesi,

2 B düzenlemesiyle vatandaşların toprağının alınıp, rantiyecilere peşkeş çekilmesinin MHP tarafından önlenecek olması,

Çiftçiye ve nakliyeciye vergisiz mazot, nakliyeci esnafının yenilenen aracından vergi alınmaması, esnafa ve sanatkara vergi ve sigorta kolaylığı sağlanması, toplumda en çok karşılığı olan vaatlerimiz olarak dikkati çekmiştir.

AKP iktidarının MHP vaatlerine dönük kaynak yok propagandası tamamen yalandır. Çünkü MHP’nin geniş toplum kesimlerini rahatlatacak vaatlerinin toplam bedeli yaklaşık 75 Milyar liradır. Bu bedel, Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetin gereksiz döviz kuru kavgasında ülkemizin kaybettiği yaklaşık 70 Milyar lira ve Suriye’deki yangına benzin dökmeleri sonucu ülkemize sığınan Suriyelilere harcanan yaklaşık 15 Milyar liranın toplamının çok daha altındadır.

17/25 Aralık’ta suçüstü yakalanan, suçlarını örtbas etmek için hukuku ayaklar altına alan, eline geçirdiği iktidarı, şahsi menfaatleri için baskı aracına dönüştüren ve güç zehirlenmesi yaşayan AKP gidecek, MHP gelecektir.

Etiketler : koray aydın, mhp, seçim 2015
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=