Lütfen bekleyin..

Bahçeli: Erdoğan, hangi yetkiyle ve ne karşılığında silah gönderdi?

31 Mayıs 2015, 00:25

MHP Genel Başkanı Bahçeli, iktidara içerisinde silah olduğu ortaya çıkan MİT’e ait TIR’lar üzerinden yüklendi. İktidarın aylardır milleti kandırdığını anlatan Bahçeli, ‘Erdoğan’ın hangi yetkiyle ve ne karşılığında eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yaptığını’ sordu. Bahçeli, “Şimdi gerçekler fotoğraflarla ortaya çıkmıştır.” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP ERZURUM MİTİNGİNDE DADAŞLAR ALANA SIĞMADI !

MHP lideri Devlet Bahçeli, dün Bayburt ve Erzurum’da partililere seslendi. Konuşmasına AKP’nin alternatifsiz olmadığını söyleyerek başladı. Zalimleri emanete zarar veren karanlık emellere karşı koymak için MHP iktidarının şart olduğunu söyledi. Bahçeli, “7 Haziran’da ya huzur ya hüsran, ya zillet ya da millet kazanacaktır. Ya Türkiye kazanacak ya da milliyetsizler istikbalimizi karartacaktır.” dedi.

Devlet Bahçeli’nin gündeminde Türkmenlere ilaç gönderildiği iddia edilen MİT TIR’ları da vardı. TIR’ların içinde ilaç değil, bir şehri havaya uçuracak kadar silah ve mühimmat olduğunun ortaya çıktığını söyledi. MİT TIR’larının AKP’nin elinde patladığını belirtti. AKP’nin mafyalaştığını, çeteleştiğini ve meşruiyetini kaybettiğini ifade eden Bahçeli, “Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani’ye, PKK’ya, PYD’ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu’nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir? AKP, siyasi namusu varsa bu soruları aydınlatmalıdır.” dedi. İşte Bahçeli’nin konuşmalarından satırbaşları:

AYLARCA ‘İHANET’ DEDİLER: “Bakınız MİT TIR’larıyla ilgili medyada çıkan haberler, Türkiye’nin ne hallere düşürüldüğünü ispat etmektedir. 19 Ocak 2014 tarihinde, alınan bir ihbar üzerine Adana’da MİT TIR’ları cumhuriyet savcılığı tarafından durdurulmuştu. Erdoğan aylarca buna ‘ihanet’ dedi. Aylarca savcının ve askerin meşru ve hukuki tutumunu ‘düşmanlık’ olarak gösterdi.”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/40378.jpg

İLAÇ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER: “Davutoğlu da Erdoğan’dan aldığı talimat ve buyruklar doğrultusunda aynı tavır içinde oldu. AKP hükümetinin tüm mensupları; TIR’larda ilaç olduğunu söylediler. Milli güvenliği ve devlet sırrını bahane gösterdiler. Türkmenlere yardım götürüldüğü yalanını söylediler. TIR’larda silah olduğu iddialarını sürekli reddettiler.”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/40379.jpg

ASKERLER TUTUKLANDI, SAVCIYA HAYAT ZİNDAN EDİLDİ: “Savcı ve askerler hakkında soruşturmalar açıldı. Hatta yalnızca görevlerini yapan Jandarma personeli cezaevine atıldı. Savcıya hayat zindan edildi. Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR’larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur.”

ERDOĞAN TÜRKİYE’Yİ ÇUKURA SÜRÜKLEMİŞTİR: “AKP’li bir genel başkan yardımcısı bu silahların Özgür Suriye Ordusu’na gönderildiğini itiraf etmesine rağmen, üzerinde kimseler durmamıştır. Erdoğan Türkiye’yi böyle bir açmaz ve çukura nasıl sürüklemiştir? Hükümet, komşu coğrafyalardaki kanlı boğuşmaya hangi yasal ve ahlaki mazeretlere dayanarak silah sevkiyatı yapmıştır?”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/40381.jpg

TERÖRİSTLERİ SİLAHLANDIRDILAR: "Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır? Erdoğan 1,5 yıldır Türk milletini kandırmıştır. Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır. AKP’li bakanlar 1,5 yıldır Bayburt’a yalan söylemiş ve çevremizde işlenen cinayetleri azmettirmişlerdir. Bayburtlu, teröristlere silah temin eden, İsrail ve küresel cinayet mekanizmasının yararına olacak gizli kapaklı projelerin kapanına kısılan AKP’ye yaptıklarının bedelini ödetmelidir.”

 

AKP ÇETELEŞMİŞ, MEŞRUİYETİNİ KAYBETMİŞTİR: “Demokratik ve medeni bir ülkede, MİT TIR’larıyla ilgili yaşanan benzeri bir felaket tablosundan sonra hiçbir hükümet ayakta kalamayacaktır. AKP mafyalaşmış, çeteleşmiş, meşruiyetini kaybetmiştir. AKP silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline gelmiştir. Bu utanç verici durum Türkiye’yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir.”

Etiketler : BAHÇELİ, mhp, mit, tır
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=