Lütfen bekleyin..

Bahçeli: 10 gün sonra bitecek

30 Mayıs 2015, 09:10

MHP lideri Bahçeli, "Yalan ve riyayla geçen 12 yıl 6 ay 12 günlük AKP iktidarı arkasında, büyük bir yıkım ve tahribat bırakarak 10 gün sonra sona erecektir" dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Gümüşhane'de seçim mitingi yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yalan ve riyayla geçen 12 yıl 6 ay 12 günlük AKP iktidarının arkasında, büyük bir yıkım ve tahribat bırakarak 10 gün sonra sona erecektir. Bu süre zarfında hayal kırıklığı ve aldatma kurumsallaşmıştır" dedi. Bahçeli şunları söyledi:

"Teslimiyetin sözü 10 gün sonra kesilecektir. Taviz, taciz, tahrip ve dağınıklığın bedeli 10 gün sonra AKP'ye ödettirilecektir. Çok şükür, milliyetçilik yükselirken teslimiyetçilik alçalmaktadır. Onurlu duruş, milli kimlik yükselirken, işbirlikçilik hızla düşmektedir. 17-25 Erdoğan ile Serok Ahmet’in sığınılacak mazeretleri kalmamıştır. Bunların gergin ve asabi olması bundandır. Gümüşhane böylesi bir yönetim tarzına asla layık değildir. Gümüşhane hakaretlere, hezimet ve hıyanetlere asla muhatap olmamalıdır."

"Gümüşhane kaybederken rüşvetçiler kazandı"

MHP lideri, "Bugün ülkemizde, Erdoğan zenginleşmiş, yandaşlar, hırsızlar, soygundan servetlerine servet eklemişken sizler borçlandınız, geleceğinizi ipotek ettirdiniz" diyerek şöyle devam etti:

"Çalışan sizsiniz, çalan 17-25 Aralık çetesidir. Yorulan sizsiniz, saraylarda keyif ve saltanat süren yine bu çete mensuplarıdır. İşsiz kalan siz, yoksul kalan siz, fedakarlık yapan siz fakat ötelenen, hakir görülen, sorunları önemsenmeyen yine sizlersiniz. Gümüşhane kaybederken, rüşvetçiler kazanmıştır. Gümüşhane zayıflarken lobiler, faizciler ve rantiyeciler gücüne güç katmıştır. Bugün Türkiye'de ne ibret verici bir gerçektir ki 44 milyon vatandaşımız iki günde bir kap et yemeği yiyememektedir. 26 milyon insanımız kendine yeni bir elbise almaktan uzaktır. 58 milyon insanımız evinde mobilyasını değiştirmekten acizdir. 42 milyon insanımız borçlarını ödemekte zorlanmaktadır. 2014 yılında 2002'ye göre, kırmızı etin fiyatı yüzde 700, ekmeğin fiyatı yüzde 400, çayın fiyatı yüzde 238, yumurtanın fiyatı yüzde 200 zamlanmıştır."

"Dünyada enflasyonu en yüksek ilk 8 ülkeden birisiyiz"

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 2002 yılında 380 lira iken bugün bin 287 lira olduğunu belirten Bahçeli, "Kişi başına düşen gelir yıllardır yerinde saymakta, hatta artan dövizden dolayı düşmektedir. Dış borç 2002'ye göre, yüzde 206 oranında artmıştır. İthalat 250 milyar dolar sınırına dayanmıştır. Türkiye dünyada enflasyonu en yüksek ilk 8 ülkeden birisidir. İşsizlik felaket sınırındadır, gerçekte yüzde 20'ye adım adım yaklaşmaktadır. 2002'de Türkiye'de, en zengin yüzde 1'in milli gelirden aldığı pay yüzde 39 iken bugün bu oran yüzde 54'e çıkmıştır. Yani sizler yoksullaştıkça birileri zenginleşmektedir. Son 10 yılda dünyada dolar milyarderi 3 kat artarken, Türkiye'de 10 kat artmıştır. Eşitsizlik, haksızlık, adaletsizlik ve usulsüzlük had safhadadır. Gümüşhane'yi düşünen yoktur. Gümüşhane'yi dert edinen maalesef görülmemektedir" diye konuştu.

Etiketler : bahçeli, mhp, seçim 2015
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=