Lütfen bekleyin..

Zonguldak, Bartın ve Karabük'de MHP RÜZGARI...

14 Mayıs 2015, 21:26

MHP Zonguldak, Bartın ve Karabük'de miting düzenledi...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zonguldak, Bartın ve Karabük'de muhteşem kalabalıklara hitap etti. Bahçeli, bu haksız, kirli ve kararmış iktidara daha fazla tahammül edilemeyeceğini söyledi.

Bahçeli, Erdoğan'ın maden kazalarına, "fıtrat ve kader" dediğini hatırlatarak,  "Haram yerken fıtrat demediler. Rüşvet alıp verirken, Zonguldak'ın hakkını ayakkabı kutularına yığarken kimsenin aklına fıtrat gelmedi. Sizler çalıştınız, Erdoğan kaçak ve karanlık saray yaptırdı. Sizler madenlerde kömürün karasından ekmeğinizi çıkardınız, onlar zift gibi vicdanlarıyla milli kaynakları zimmetlerine geçirdiler. AKP, yolsuzluk rekoru kırdı, soygunculukta zirve yaptı. Banka hesaplarını hırsızlıkla şişirdiler."dedi.


ZONGULDAK, KARABÜK VE BARTIN'DA MHP RÜZGARI


Erdoğan ve Davutoğlu'nun korkudan ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyleyen Bahçeli, "Devletin kolluk güçleri 17-25 Aralık'ı hatırlatan, AKP'nin kirli çamaşırlarını deşifre eden afiş ve el ilanlarına hayasızca ambargo koymuşlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, neye başvururlarsa vursunlar; hırsızlığı örtemeyecekler, pisliği saklayamayacaklardır. Gerekirse ev ev dolaşacağız, AKP'nin lekeli yüzünü anlatacağız. Bizi kimse durduramaz. Milli iradeye kimse engel olamaz. Doğrunun önüne kimse geçemez." diye konuştu.


Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek,  "Ne kadar melun, ne kadar hırsız, ne kadar hain, ne kadar alçak varsa önümüzdedir. Her adımımızda biraz daha kaçacaklardır. Hırsıza, arsıza, namussuza, yağmacıya, düzenbaza, istismarcıya, işbirlikçiye, soyguncuya, israfa karşı bizimle yürüyün." dedi.

Bahçeli, seçim beyannamesini hatırlatarak, MHP iktidarında millete verilecekleri sıraladı. Köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son verileceğini, kapatılan belde belediyelerinin, özel idarelerin ve köylerin yeniden kurulacağını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükümet üyelerinin, kameralar eşliğinde madenlere indiğini, işçilerle sofralara oturduğunu belirterek, "Bu kapsamda gösterilen alicenaplık, faciaları engelleme konusunda sergilenemedi. Kazalar durmadı, ölümler kesilmedi, umutlar yine toprak altında kaldı, çocuklar yine yetim bırakıldı" dedi.

Bahçeli, Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingte, 7 Haziran seçimlerinin ülkenin birliğine, milletinin dirliğine, insanların refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını temenni etti.

Zonguldak'ın emeğin, alın terinin, fedakarca mücadelenin şehri ve helal kazancın kartal yuvası olduğunu dile getiren Bahçeli, "Kömürün karasına özlemlerimizin resmini çiziyorsunuz, yerin metrelerce altında evlatlarınız için çalışıyorsunuz. Bulduğunuz kömür damarlarına hayallerinizi katıyorsunuz. Namerde avuç açmamak için her türlü tehlikeyi göze alarak madene giriyorsunuz.Madenciliğin zor olduğunu biliyorum. Hangi tehdit ve risklerle karşı karşıya olduğunuzu görüyorum" diye konuştu.

Bahçeli, kentin yer altında yaşanan felaketlerden en çok çekmiş illerin başında geldiğini belirterek, maden kazalarında hayatını kaybeden madencilere Allah'tan rahmet diledi.

İnsan, firma ve devlet kaynaklı hatalar, ihmaller ve eksikliklerin madencileri hayattan kopardığını ifade eden Bahçeli, Hükümetin hep bahaneler aradığını, özel sektör firmalarının da sorumluluktan kaçtığını öne sürdü.

Bahçeli, tedbirin tevekküle mani olmadığını vurgulayarak "Hükümet üyeleri, kameralar eşliğinde madenlere indi, işçilerimizle sofralara oturdu. Bu kapsamda gösterilen alicenaplık, faciaları engelleme konusunda sergilenemedi.Kazalar durmadı, ölümler kesilmedi, umutlar yine toprak altında kaldı, çocuklar yine yetim bırakıldı. Zonguldak acıya havale edildi, Soma hüzne teslim edildi, Ermenek karanlığa ve feryada itildi. Evladı madende kalan Ermenekli Recep'in çığlıklarını kimse duymadı" ifadesini kullandı.

"SİZLER HELALLE SÖZLEŞTİNİZ"

Soma'da hayatlarını kaybedenlerin kıdem tazminatları başta olmak üzere verilmeyen haklarının önemsenmediğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Fıtrattan bahsediyorlar kader diyorlar, fakat çalarken fıtratı hatırlamadılar, haram yerken fıtrata 'fıtrat' demediler, rüşvet alıp verirken Zonguldak'ın hakkını ayakkabı kutularına yığarken kimsenin aklına da fıtrat gelmedi. Sizler çalıştınız, Erdoğan kaçak saray yaptırdı, sizler çabaladınız havuzcular yağmaladı, vurgun seferleri düzenledi. Sizler madenlerde kömürün karasından ekmeğinizi çıkardınız, onlar zift gibi vicdanlarıyla milli kaynakları zimmetlerine geçirdiler. Sizler helalle sözleştiniz, onlar haramla nikah kıydılar. AKP yolsuzluk rekoru kırdı, soygunculukta zirve yaptı. Sizleri düşünmediler, Zonguldak ihtiyaç ve beklentilerini dikkate almadılar, yediler, içtiler, gezdiler, harcadılar, kasalarını doldurdular, banka hesaplarını hırsızlıkla şişirdiler. Zonguldaklı madenlerde bir elde kazma, diğer elde kürekle ömür tüketirken saraylarda saltanat ve sefa sürenleri bağışlayacak mısınız? Bu haksız ve kararmış iktidara daha fazla tahammül edecek misiniz? Zonguldak zalimleri, hainleri ve haramzadeleri sandığa görmek için ayağa kalkmıştır."

"İLAN VE MATERYALLERİMİZ KANUNSUZCA TOPLATILMIŞTIR"

Bahçeli, "Oslo görüşmelerinin unutulmaması gerektiğini ifade ederek, "25 gün daha akılda tutarak sandıkta gereğini yapın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "korkudan ne yapacağını şaşırdıkları" iddiasında bulunan Bahçeli, partisinin dağıttığı propaganda amaçlı ilan ve materyallerin kanunsuzca toplatıldığını savundu.

İlçe seçim kurullarında zorla baskı ve dayatmayla karar çıkartıldığını ileri süren Bahçeli, şöyle konuştu:

"Ne yaparlarsa yapsınlar, neye başvururlarsa başvursunlar, hırsızlığı örtemeyeceklerdir, pisliği saklayamayacaklardır. Gerekirse ev ev dolaşacağız, AKP'nin lekeli yüzünü anlatacağız, gerekirse uyumayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız, AKP'nin haram ve hıyanetlerini herkesle paylaşacağız. Bizi kimse durduramaz, milli iradeye kimse engel olamaz, doğrunun önüne kimse geçemez. MHP korkmaz, inandıklarını haykırmaktan asla kaçınmaz. İster zabıta gücü olsun ister polis kuşatması görülsün isterse de hukuk cinayetleri işlensin karşımızda hiç kimse duramaz. Biz Zonguldak'ın hakkını savunuyoruz, biz Türk milletinin helal kazancını müdafaa ediyoruz, boşuna uğraşmasınlar, çırpınmasınlar, ihaneti gizleyemeyecekler, soygunu Zonguldak'ın gözünden kaçıramayacaklardır. 17-25 Aralık milletin hafızasına kazınmıştır, Çözülme süreci Zonguldak'ın gündemine alınmıştır. Ya önünüze uzatılmış bir lokma ekmeğe rıza göstereceksiniz ya da yeter artık 'nerede benim hakkım' diyerek ayağa kalkacaksınız." 

"BU DEFA BİRLİKTE YÜRÜYELİM"

Devlet Bahçeli, inançlı kadrolarıyla yürümeye başladıklarını belirterek, "Biz sadece saflarımızı sıklaştırdık ne kadar menun, ne kadar hırsız, ne kadar hain, ne kadar alçak var ise önümüzdedir. Her adımımızda biraz daha kaçacaklardır, her adımımızda saklanacak delik arayacaklardır, her adımımızda çaldıklarını çıkartacaklar ve para kasalarına saklanacaklardır" dedi. 

Diğer partilere destek verenlerden bu kez MHP ile yürümelerini isteyen Bahçeli, "Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim, boşuna zamanını kaybetme, bil ki MHP seninle senin yanındadır. Zonguldak'ın kimin yürüyeceği çok şükür belli. Umutlarınız, umutlarımız, taleplerimiz hedefimizdir. 3 Mayıs'ta seçim beyannamemizi toplumsal onarım ve huzurlu gelecek adıyla ilan ettik. Ne mutlu bizlere ki Türk milleti söz ve hedeflerimizi heyecanla karşılamıştır. 5 ana projemizle milletimizin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Diyorum ki, yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz" ifadesini kullandı. 

İNSANIMIZ REFAH VE ZENGİNLİĞE ULAŞACAK

Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:

"Üreten Ekonomi Programımızla aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz.Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır.İş sağlığı ve güvenliğinin çağdaş normlarda sağlanması için her türlü teknik, hukuki ve idari tedbirleri alıp denetimleri etkinleştireceğiz.Maden ocaklarının işletmesini çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanarak yapacağız, işçi sağlığı ve güvenliğinden taviz vermeyeceğiz. İş kazası sonucu oluşan sakatlıklar nedeniyle bağlanan sürekli iş göremezlik gelirinin belli bir düzeyin altına inmemesi için alt sınır getireceğiz. İş kazalarının altında yatan kayırma, denetimin etkin olmayışı ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmamasına dönük işletmecilik zafiyetlerini yasal ve idari düzenlemelerle engelleyeceğiz.

Bu süreçlerde görevlerini ihmal edenlere yönelik caydırıcı müeyyideleri Türk ceza Kanunu ve diğer kanunlarla temin edeceğiz.

İşletmelerin iş sağlığı ve güvenliği konusunda düzenleme ve denetleme yapmak üzere "İş Güvenliği Düzenleme ve Denetleme Kurulu" oluşturacağız.
Bilinen maden rezervlerimize ilâve olarak yeni rezervlerin bulunması, sanayi ve enerji sektörlerinin hammadde taleplerinin ucuz ve güvenli bir şekilde sağlanması, işlenmiş maden ihracatımızın artırılması madencilik politikamızın esasını oluşturacaktır.
Bizimle yürümeye var mısınız?

EMEKLİYE YILDA 2800 LİRE DESTEK

Emekli kardeşim biliyorum, sıkıntıdasın, geçinemiyorsun. Zor hayat şartlarına mahkumsun. Hatta karnını doyurmakta güçlük çekiyorsun.

Emeklilerimize sesleniyorum, Mart ayında 1400, Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği almak için bizimle yürüyün.

Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz.

Şahit olun, takip edin, sözümüz sözdür:

Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz.

Kamu çalışanlarımıza çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına aynen yansıtacağız.

Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz.

ASGARİ ÜCRETİ NET 1400 LİRA OLACAK

Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, bunalımdasınız, sorun yaşıyorsunuz, zor hayat şartlarına direniyorsunuz. Bunun farkındayım.

Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarmak, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz, siz de bize katılmaya var mısınız?Asgari ücretten vergi almayacağız, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini vergi dışı bırakacağız.İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacağız.Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız.Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde
"Tasavvuf İlimleri Bölümü" kuracağız.

Köy ve mahalle muhtarları maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani asgari 1400 lira olması için gereğini yapacağız.

Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız.

MAZOTU 1 LİRA 75 KURUŞ OLACAK

Bugün 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'dür. Tüm çiftçilerimizin bu özel gününü kutluyorum.

Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim, Allah'ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız.
Zonguldak'ın desteğiyle; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldırmak için biz yürüyoruz, bize katılmaya hazır mısınız?

Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa çekeceğiz.
Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz?

Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV'yi yüzde 1'e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız, bizimle olmaya var mısınız?

Orman köylüsünün mağduriyetini gidermek için, 2/B sorununu adil bir şekilde çözmek için hazırlıklıyız.

Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız.

Esnaf ve sanatkâr kardeşim, yeni işyeri açtıysan, meraklanma beş yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız. İlave olarak, kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımız seni ihmal etmedik, aldığın yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Hayırlı olsun.

Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerimiz çalışma sürelerinizin her 4 yılı için bir yıl fiili hizmet zammı alacaksınız. Kutlu olsun.Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesini yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikleri gidereceğiz. Herkesin gözü aydın olsun.

Esnaf ve sanatkârımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceğiz. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. 

Yoksul kardeşim, 25 gün daha dayan, senin sorunlarını hepten bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır.

MUHTAÇ AİLEYE 700 LİRA "AİLE DESTEĞİ"

Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz.

Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun.

İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira "Aile Desteği" adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız. 

200 kilowatsaat elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımıza yüzde 75 indirim yapacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. Engelli kardeşim seni asla unutmayız.

18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimize 600 lira, 18 yaş altı engelli aylığını 400 liraya çıkaracağız. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Harcama Kartları, yani Hilalkart uygulamasına geçeceğiz. Güle güle harcayınız.

Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız.
ÜNİVERSİTE SINAVLARINI KALDIRACAĞIZ
Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız.

Ek ders ile eğitim ve öğretim tazminatlarını yükselteceğiz.

Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz.
Üniversite sınavlarını kaldıracağız.

Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkânı sağlayacağız.
Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla, 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz.

Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını iyileştirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3600'e çıkaracağız. Hayırlı, uğurlu olsun.

GELİR DAĞILIMINDAKİ ADALETSİZLİĞİ GİDERECEĞİZ

Astsubaylarımızın intibaklarını yapacak, haklarını verecek, uzman jandarma ve uzman erbaşların tüm mağduriyetlerini gidereceğiz.
Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidereceğiz.

Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz.
Köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz.
Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız.

Kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B'li, 4/C'li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız.

Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz.
Temiz siyaset, dürüst yönetim için Bizimle Yürü Zonguldak.
Dik baş, tok karın, mutlu yarın için Bizimle Yürü Zonguldak.
7 Haziran'da MHP'ye oy verecek misiniz? (Evet)

7 Haziran'da vatana, millete ve geleceğinize sahip çıkacak mısınız? (Evet)

Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır.

Tek başına iktidarımız, Türkiye'nin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacaktır."

Mitingin ardından Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Bahçeli'ye Devrek bastonu ve madenci heykeli hediye etti.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=